Moda

PlazaCore nedir? Bu sezon giymek isteyeceğiniz Tatler onaylı mikro trend

PlazaCore nedir?  Bu sezon giymek isteyeceğiniz Tatler onaylı mikro trend

Leighton Meester Blair Waldorf olarak Dedikoducu kız

Nancy Kaszerman/ZUMA Basın/Alamy

Sosyal medyadaki hızlı dönüşle birlikte, moda tutkunları son yıllarda Moda Haftası’nda şampanya gibi mikro trendler üretti. Cottagecore hareketi, takipçilerinin kırsal bir çekiciliğe özlem duyduğunu gördü; Mermaidcore, saçlarını pastel maviye boyayan ve deniz kabuğu takılarını benimseyen ruhani hippilere sahipti; ve en korkunç şekilde, “Gorpcore” (Good Ol’ Raisins and Peanuts’un kısaltması), sokak giyimi klanının yürüyüşe övgü olarak kuştüyü ceketler, yünlü kumaşlar ve dış mekan kıyafetlerini tercih ettiğini gördü.

Neyse ki, niş tarzı manifestoların son bölümü katlanarak daha çekici ve özüyle iç içe geçmiş durumda. tatler. Kendimizi tanıtmamıza izin ver ‘plaza çekirdeği’.

New York’un Plaza Oteli

Philip Scalia / Alamy Hazır Fotoğraf

Adını New York’taki Plaza Hotel’den alan görünüm, tarihi simgesel yapının sevilen gerçek ve kurgusal müşterilerinden esinlenmiştir. 1990’ların Chanel toplantılarını düşünün Dedikoducu kızBlair Waldorf ve Kay Thompson eloise, 1950’ler kitap serisinde baş karakter olan . Tüvit ikili takımlar, pastel önlükler, Peter Pan yakalı bluzlar ve süslemeli saç bantları Yukarı Doğu Yakası’na zarafet katarken, opera eldivenleri ve inci takılar vintage bir inceliği çağrıştırıyor.

Elizabeth Taylor ve köpeği Plaza Hotel’de, 1969

Ron Galella/Getty Images

Judith Peabody, Plaza Hotel’deki Shakespeare Balosu’nda, 1966

Ben Martin/Getty Images

Ivana Trump, Plaza Otel’de, 1989

Ron Galella/Getty Images

Bu akımın doğduğu yerin katlı duvarları sonsuz ilham sunuyor. 1907’de açılan ilk konuk, kaleden ilham alan dönüm noktasının sicilini imzalayan Alfred Vanderbilt’ti ve onunla birlikte Amerika’nın aristokratlarından ve eğlencelerinden oluşan bir klik satın aldı. Sadece bir yıl sonra, New York dünyası buna “tedavi edilemez derecede zenginler için ev” derdi. 1920’lerde ve 30’larda sosyetik baloların odak noktası haline geldi; 1966’da Truman Capote’nin “Siyah Beyaz Balosu”na ev sahipliği yaptı; 1993’te Donald Trump ve Marla Maples’ın, 2000’de Michael Douglas ve Catherine Zeta-Jones’un düğün yeriydi. Zarifler, seçkinler ve varlıklılar yüz yılı aşkın bir süredir Beşinci Cadde’deki sığınağa akın ediyor.

Coco Chanel, Hotel Ritz Paris’teki dairesinde, 1960

Agence France Presse/Getty Images

OKU  Evet, onlar Cannes! Film kraliçeleri ve gerçek hayattaki kraliyet mensupları, en iyi giyinenlerin mücadelesi için Cannes Film Festivali'ne akın ediyor
İlgili yazılar
Moda

Nicky Hilton Rothschild az önce 'İtalyan Bahçe Partisi Çekirdeği'ni icat etti ve bu sezon giymek istediğimiz tek şey bu

Moda

Bu baharda Milano'ya uçmak için başka bir nedene mi ihtiyacınız var? Tarihi bir kraliyet sarayında düzenlenen bu Dolce & Gabbana Alta Moda sergisi mutlaka görülmeli

Moda

Skinny jean'in geri dönüşünün gerçek MVP'si mi? Galler Prensesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir