Moda

Sonsuz zarafet için bir opera parçası; Tatler’s Style Counsel, Glyndebourne Opera Festivali’nde harika bir kıyafet yönetmeliğiyle geri dönüyor

Sonsuz zarafet için bir opera parçası;  Tatler's Style Counsel, Glyndebourne Opera Festivali'nde harika bir kıyafet yönetmeliğiyle geri dönüyor

Tatler’ın Stil Editörü Chandler Tregaskes, ceket (1.600 £), gömlek (215 £), Edward Sexton ve şapka (395 £) Lock & Co.

Kris Anwar

İngiltere’deki en ünlü ve göz alıcı opera etkinliği olan Glyndebourne Opera Festivali, kültür arayan kraliyet ailesi için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. 1934’ten bu yana Glyndebourne, binlerce kraliyet ailesini, soyluları ve opera tutkunlarını bu tarihi ev ve opera binasının arazisine çekmiştir. Bu yılki program 19 Mayıs’ta Mozarts ile başlıyor. Don Giovannibazılarının Britney Spears’ın atası olduğunu söyleyeceği zamparaçok daha fazla drama ile.

Instagram içeriği

Bu içerik, kaynaklandığı web sitesinde de görüntülenebilir.

Bu siyah kravat etkinliği için giyinmek, muhteşem olmakla ilgili. Kelimenin tam anlamıyla arka bahçesine bir opera binası inşa eden kurucu John Christie, müzisyenlere ve sanatçılara saygı göstermek için izleyicileri için katı bir kıyafet kuralı uyguladı. Yaklaşık 90 yıl sonra, dış dünyada tutumlar değişmiş olabilir, ancak burada formalite ile karıştırılmış bir ihtişam tutkusu şarttır (gerçi geçen yıl Comme des Garçons’ta stilden anlayan bir konuk baştan ayağa döndü). Zarif katılımcılar, akşam performansının eşsiz atmosferinin tadını çıkarırken en güzel kıyafetlerini giyer, geniş yeşil alanda şampanya eşliğinde piknik yapar.

Glyndebourne konukları, malikanenin bahçesinde şampanya pikniklerinin tadını çıkarıyor

Jack Taylor/Getty Images

Glyndebourne’un yıllık açılışı, kışın köpek günlerinin sona erdiği izlenimini verebilirken, bahçelerin etrafına dağılmış sayısız pug heykelini keşfetmekten korkmayın. John Christie hevesli bir köpek fanatiğiydi ve bu küçük ahmak büyük bir favoriydi. Hatta oğlu George’a en sevdiği boksörün adını verdiğine inanılıyor. Ancak George bunu umursuyor gibi görünmüyordu ve 1980’ler ve 90’lar boyunca bakımlı çimlerde yarışmalar, oyunlar ve hatta bir zamanlar Glyndebourne’un kendi boksörü Phoebe’nin kazandığı bir kostüm yarışmasıyla tamamlanan ‘boksör partileri’ düzenlendi. pug Kraliçe Anne.


Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Çarpıcı trulli: Dolce & Gabbana, en son Alta Moda koleksiyonu için Puglia'ya bir çöküş dokunuşu getiriyor