Oyun Haberleri

Şu anda Steam’de Redfall yerine Arkane’s Prey oynayan kişi sayısı daha fazla

Redfall key art

Prey ve Dishonored stüdyosu Arkane’ın yetersiz pişmiş ve mahkum FPS’si Redfall, bir zamanlar eski Xbox etkinliklerinde (2021) Starfield’larınız, Halo’larınız ve Microsoft Flight Sim’lerinizin yanında yer almıştı, ancak daha sonra bu yılın başlarında çıktı. ve bu buna değdi. Hatalar ve gevşek, cansız oynanış arasında oyun bana kurtarılamaz gibi geldi ve Microsoft’un da aynı fikirde olabileceğini hissediyorum. Redfall’ın bu yıl haziran ayındaki 1.1 yamasından bu yana oyun, garip cıvıltıları saymazsak hareketsiz kaldı. Twitter hesabı.

Muhtemelen (PCGamesN tarafından tespit edildiği gibi) Redfall’ın Steam oyuncu sayısının son haftalarda bu kadar ürkünç derecede düşük olmasının nedenlerinden biri de budur. SteamDB’nin üstünkörü bir kontrolü, oyunun beş ay önce yayınlandığı dönemde 6.124 oyuncuyla tüm zamanların zirvesine ulaşmasından bu yana, oyuncu sayısının çoğunlukla düşük çift haneler civarında seyrettiğini ortaya koyuyor. Ancak son bir veya iki haftadır düzenli olarak tek haneli oyuncu sayısına ulaşıyor. Geçen Pazar, bir noktada iki oyuncu çevrimiçiydi. Evet.

Bu yazının yazıldığı sırada Redfall’ın çevrimiçi 25 oyuncusu vardı, bu üç Dishonored oyunu ve Prey’den daha azdı ve Dark Messiah of Might and Magic ile aynı seviyedeydi. Arkane’in Steam’deki kütüphanesinden yalnızca Arx Fatalis (19 oyuncu), Prey: Typhon Hunter (0, gerçekten harika değildi) ve Wolfenstein: Cyber ​​Pilot’un (0, ancak bu bir VR oyunu) daha az oyuncusu vardı.

Burada çok büyük bir uyarı var ve bu da Game Pass. Redfall, Arkane’in şirkete ait olması nedeniyle ilk günden beri Microsoft’un abonelik hizmetinin bir parçası ve şüphesiz hâlâ Steam yerine bu hizmette oynayan en az birkaç kişi var. Epic Games Store’da da var, ancak bu hizmetlerin her ikisinin de göreceli opaklığı, erişebildiğimiz tek şeyin Steam numaraları olduğu anlamına geliyor.

Haziran ayında, Xbox patronu Matt Booty, oyunun Xbox’ın abonelik hizmetinde “iyi oynandığını” ve belki de bahsettiği rakamların (sizin ve benim gibi ölümlülerin görmesine izin verilmeyen) geçerli olduğunu söyledi. Ancak en azından Redfall’ın Xbox’ın en çok oynanan 50 oyun listesinde görünmediğini biliyoruz, bu da bize buradaki popülerliği hakkında bir şeyler söyleyebilir.

Ama Steam olayı iyiye işaret değil, değil mi? Redfall’ın oyuncu sayısının Steam’de düştüğü son derece düşük seviyenin, mevcut olduğu diğer hizmetler hakkındaki gerçeği de yansıtmaması bana son derece düşük bir ihtimal gibi görünüyor. Gamepass oyuncularının sayısı daha fazla olsa bile -ki öyle olduğunu tahmin ediyorum- oradaki tablonun bundan çok daha pembe olduğundan şüpheliyim.

OKU  Dört Milyondan Fazla Kişi PlayStation'da Stray Oynadı

Redfall iyi bir oyun değildi. PCG’den Tyler Colp, Redfall incelemesinde oyunu %44 puan aldı ve onu “Arkane’in her zamanki parlaklığından yoksun, cansız bir çok oyunculu FPS” olarak nitelendirdi ve oyunun oyuncuları artık hevesli değildi. Arkane’in geliştiricilerinin bu oyun üzerinde çalışmaya pek istekli olmadıkları göz önüne alındığında, oyunun ortaya çıktığı durum muhtemelen sürpriz değil, ancak Prey ve Dishonored’ın müstehcen bir takipçisi olarak konuşursak, bunu görmek hala zor bir şey.

Hem Matt Booty hem de Xbox’ın patronu Phil Spencer bu yıl Arkane’nin Redfall üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyleyerek No Man’s Sky benzeri bir kurtuluş hikayesi için bir tür umut sinyali verdi, ancak bu ihtimal arkane’e giderek daha uzak görünüyor. Ben. Dediğim gibi oyun çok Haziran yamasından bu yana sessizlik hakim ve elinde tutmayı başardığı tüm oyuncular giderek azalıyor gibi görünüyor. Belki de Arkane’in elinde bir şeyler var, ürkütücü Ekim ayı için gerçekten ayaklarımızı yerden kesecek ve tek haneli sıkıntılardan kurtaracak büyük bir yama, ama ben nefesimi tutmayacağım.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.