Oyun Haberleri

10 Eylül Pazar için NYT Connections bulmaca ipucu ve cevapları (#91)

New York Times Connection puzzle

Bugünün Connections gruplarının her biri için hemen aşağıda hazır ve sizi bekleyen bir ipucu var, size kazanmanız için gereken dürtüyü veriyor. Veya tahminleriniz tükeniyorsa ve garantili bir kurtarmaya ihtiyacınız varsa, 10 Eylül (#91) bulmacasının cevaplarına geçin. Bu tamamen size kalmış.

Bugünün Bağlantıları düzgün bir durumdan yarı yolda tam bir durak gibi hissettiren bir şeye dönüştü; geri kalan kelimeler arasındaki bağlantı benim için gizemli bir şeydi. Son sekizi çözecek kadar fazla tahminim kalmamış olsaydı, muhtemelen bu şekilde kalacaklardı; bu da yakın bir tahmindi.

NYT Connections bugün ipucu veriyor: 10 Eylül Pazar

Sarı: Bunların hepsi hayvanlar, özellikle de hayvanat bahçesinde görme olasılığınız en yüksek türler. Tabii bunu yağmur ormanının ortasında okumuyorsanız.

Yeşil: Masaların, sandalyelerin ve hatta en yüksek binaların bile üzerinde bu doğrultuda bir şeyler vardır. … olmadan bir üst olamaz mı?

Mavi: Görünüşte ilgisiz olan bu kelimelerden en az bir şarkının sözlerini biliyor olma ihtimaliniz yüksektir. Sahne ışıklarını ve sahneleri düşünün.

Mor: Tuzlu hava, uçsuz bucaksız sular ve kumlu kıyılar bu dördünü birbirine bağlıyor. Hepsinde tek bir kelime eksik.

NYT Bağlantıları yapboz oyunu

(Resim kredisi: NYT)

Tüm yanıtlara hazır olana kadar daha fazla kaydırmayın!

NYT Connections bugün cevap veriyor: 9 Eylül Cumartesi (90)

Sarı: Anakonda, Kapibara, Jaguar, Tukan (Amazon hayvanları)

Yeşil: Taban, Alt, Ayak, Temel (En alçak nokta)

Mavi: Şirket, Gres, Saç, Kira (Müzikaller)

Mor: Değişim, Salatalık, Bacaklar, Aslan (Deniz ____)

New York Times’ın Connections bulmaca oyunu hakkında daha fazla bilgi

Connections, görünüşte alakasız dört kelimeyi birbirine bağlayan ortak noktayı bulmanız gereken NYT’nin en yeni popüler bulmaca oyunudur. Dört hata yapmadan önce giderek zorlaşan dört kelime grubunun tamamını bulabilir misiniz? Unutmayın: Her günün sadece bir çözümü vardır, bazı kelimeler olsa bile Bakmak sanki birden fazla gruba ait olabilirler ve tabloyu istediğiniz kadar karıştırabilirsiniz (ve yapmalısınız). Beyninizi kelimeleri farklı bir şekilde okumaya teşvik etmenize yardımcı olabilir.

OKU  Tatmin Edici Elden Yüzük Klipsi, Crystalians'ın Bir Çekiç Salıncağında Ezildiğini Gösteriyor

Bağlantılardan hoşlanıyorsanız Codenames masa oyununa göz atmalısınız. Bu, oyunculara ipuçları kullanarak bir tablodan belirli kelimeleri tahmin etme görevi veren popüler bir parti oyunudur. Connections’da olduğu gibi oyunun özü, kelimelerin kaç farklı yoruma sahip olabileceğinde yatmaktadır. Connections ayrıca New York Times’ın 2022’de satın aldığı hit bulmaca oyunu Wordle’a da açıkça borçludur. Belki de en bariz olanı, bulmacanızın sonuçlarını sosyal medyada diğer oyuncularla paylaşmanıza izin vermek için renkli emojiler kullanmasıdır:

Bağlantılar
Bulmaca #80

Her renk dört kelimeden oluşan bir gruba karşılık gelir; karışık renkli bir satır, bir gruptaki tamamen eşleşmeyen bir veya daha fazla kelimeyi yanlış tahmin ettiğinizi gösterir. Satırlar aynı zamanda Bağlantılar bulmacasını hangi sırayla çözdüğünüzü de gösterir. Sıraların hepsi eşit yaratılmamıştır: New York Times onları sarıdan başlayarak mora doğru “basit”ten “zor”a doğru sıralar.

Connections arkadaşlarınızı göstermek mi yoksa sadece kendinize meydan okumak mı istiyorsunuz? Önce mor kelimeleri belirleyerek ve ilk tahmininizde onları tutturarak başlamaya çalışın!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.