Oyun Haberleri

Arrowhead’in CEO’suna göre Helldivers 2’nin yol haritası ‘şu anda yapmak istediklerimizle karşılaştırıldığında çok güncel değil’ çünkü oyunun stratosferik lansmanı stüdyoya yeni fikirler ve hırs getiriyor

Helldivers 2

Helldivers 2, robotik otomat grubu birdenbire birçok insan gezegenini istila ederek oyuncuları galaksinin yarısında savunma görevleri üstlenmek için Terminid ön hattından uzaklaşmaya zorladığından, dün gece ilk canlı hizmet sürprizini yaşadı. Bu etkinliğin geliştiriciler Arrowhead Game Studios tarafından bir süredir planlanmış olması muhtemel ancak stüdyonun CEO’su Johan Pilestedt’e göre Helldivers 2’nin uzun vadeli geleceği, Arrowhead’in başlangıçta planladığından çok farklı olabilir.

Pilestedt, Helldivers 2 ile ilgili çeşitli konularda Twitter’da sık sık paylaşımlarda bulunuyor ve dün gece oyunun lansman haftasının değerlendirmesini yaptıHelldivers’ın başarısından nasıl “tamamen yorulduğunu” belirterek, “Takım da öyle” diye ekledi. Yine de lansmanın gidişatından “çok ama çok memnun”.

Bunun üzerine Mario’nun yanından geçen bir kullanıcı “Yol haritasından haber var mı?” diye sordu. Pilestedt buna cevap verdi. “Ekibimiz bunun üzerinde çalışıyor. Eski yol haritamız, şu anda yapmak istediklerimizle karşılaştırıldığında çok güncel değil.” Bunu “#more” hashtag’i takip etti.

Bu yol haritası düzenlemelerinin bir kısmı muhtemelen geliştiricinin, büyük lansmanından sonra oyunu çalışır durumda tutmak için gösterdiği çılgın çabadan kaynaklanıyor. Bu, Pilestedt’in aynı başlıkta ele aldığı ve stüdyonun oyunu olması gereken yere getirmek için neler yaşadığını tam olarak inceleyerek ele aldığı bir konu. Pilestedt, “Pek çok gece geç saatlerde, çağrılar, acil durum toplantıları, sunucu kapasitesi, parçalar, kapasite birimleri, CPU kullanımı, oturum açma oranları ve CCU ile ilgili tartışmalar” diye yazdı. Ancak sonuç bu hafta sonu çok daha istikrarlı bir deneyim olacak. “Ve şimdi hafta sonunun eşiğinde duruyoruz, CCU grafiğine dikkatle başlıyoruz ve çeşitli alt sistemlere ait simgeler canlı yeşil bir ‘Tamam’ ile parlıyor. Geçen hafta sonu, çoğu parlak kırmızı ‘TAMAM DEĞİL’di. .’

Daha fazla gör

Ancak Pilestedt’in yol haritasına ilişkin yorumlarının bakım ve teknik desteğin ötesindeki fikirlere işaret ettiği açıktır. Bunların ne olduğuna girmiyor ama muhtemelen oyunun canlı servis Galaktik Savaşı ile ilgili. Helldivers’ın canlı hizmetiyle ilgili tartışmaların çoğu, bunun oyuncu deneyimini ne kadar az etkilediğiyle ilgiliydi. Ancak uzun süredir devam eden bir canlı hizmet şüphecisi olarak, gerçek zamanlı Galaktik Savaş’ın potansiyeli, bir canlı hizmet oyunu için şimdiye kadar duyduğum en heyecan verici şey. Kendi oyununuzun çevresinde diğer oyuncu eylemlerinin mevcut olması, sizi gerçekten daha büyük, gelişen bir anlatının parçası gibi hissettiriyor ve otomat istilası, Arrowhead’in hikayeyi çarpıtmak için yapabileceklerinin sadece bir kısmı. Yönetilen Demokrasi topraklarına yeni uzaylı ırkları, savaşın uzayın yeni, tuhaf, keşfedilmemiş alanlarına yayılması. Bu tür fikirler muhtemelen zaten ortalıkta dolaşıyordu, bu yüzden Arrowhead’in artık daha da büyük planlara sahip olması beni gerçekten oldukça sersemletiyor.

Şimdilik Pilestedt’in asıl umudu oyuncular için eğlenceli, kendisi ve ekibi için ise sakin bir hafta sonu geçirmek. “Bu hafta sonundan teknik açıdan korksam da, takım aksaklıkları gidermek konusunda harika bir iş çıkardı ve umarım hepiniz oyunu oynarken harika vakit geçirebilirsiniz.”

Cehennem dalgıçları 2 silah: Super Earth’ün en iyi silahları
Helldivers 2 taktikleri: Yönetmeliği anlayın
Helldivers 2 yüklemeleri: Böcek öldürmek için en iyi kitler
Helldivers 2 zırhı: Hangisini giymeye uygun
Cehennem dalgıçları 2 madalya: Daha fazla paranın talep edileceği yer

OKU  Pokemon Fan, Espeon ve Umbreon için Paradoks Formu Oluşturuyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.