Moda

Auld Lang Syne şarkısını söylemeden önce Tatler, ‘Yılın Elbiseleri’ni paylaşıyor: 2023’ün en göz alıcı elbiselerinin keyifli bir incelemesi

Auld Lang Syne şarkısını söylemeden önce Tatler, 'Yılın Elbiseleri'ni paylaşıyor: 2023'ün en göz alıcı elbiselerinin keyifli bir incelemesi

Yıl sona ererken, ülke çapındaki parlak kaplamalı oturma odaları, güneşin etrafında yapılan geçmiş gezinin başarıları ve olayları üzerinde kafa yoran düşünce kuruluşlarına dönüşüyor. Güncel olaylar yemek masasında daha hararetli tartışmalara yol açsa da başka bir konunun daha ışıltılı sohbetlere ilham vereceği kesin: 2023’ün stil yıldızları ve onların yozlaşmış kıyafetleri.

İzin vermek Tatler sizi en göz alıcı kalibrede bir moda geri dönüşüne götürmek için.

OCAK

İspanya Kraliçesi Letizia, Zarzuela Sarayı’nda Carolina Herrera’yı giyiyor

Carlos Alvarez

Leydi Amelia Windsor Ulusal Bale’de Jacques’la Uyuyan kıyafetiyle

Dave Benett

Yılın başından itibaren İspanya Kraliçesi Letizia, Zarzuela Sarayı’nda kocası Kral Felipe VI ile Diplomatik Birliği kabul ederken şeker renginde mükemmel bir şekerleme hazırladı. Bluzu mu? Keyifli bir Carolina Herrera numarası. Eteği? Kendi terzisinin tasarladığı ve Kraliyet Sarayı’nın pembe duvarlarıyla muhteşem bir şekilde uyum sağlayan bir parça.

Bu arada, burada, Britanya’da, Leydi Amelia Windsor, Ulusal Bale’nin Kuğu Gölü’nün özel bir gösterisine katılırken daha sade bir zarafet tercih etti. Bu Sleeping With Jacques tasarımında, siyah kaygan kumaşın bir miktar dantel ile şık bir şekilde sunulması, sahneye layık bol miktarda yetenek sağladı.

ŞUBAT

Galler Prensesi BAFTA’da Alexander McQueen’i giydi

CHRIS JACKSON

Ella Richards, Paris Moda Haftası’nda Dior’u giydi

Stephane Cardinale – Corbis

Galler Prensesi bu yılın başında BAFTA’ya geldiğinde sanki dünya durmuş gibiydi. Beyazlar içinde gerçek bir vizyona sahip olan heyecan verici kraliyet, asimetrik numarayı siyah kadife Paula Rowan opera eldivenleri ve gösterişli çiçekli küpelerle eşleştirmeyi tercih eden sürekli parıldayan kırmızı halı stiliyle kalabalığı büyülemekle kalmadı, aynı zamanda sürdürülebilir şıklığa olan bağlılığıyla da kalabalığı büyüledi. Dört yıl önceki etkinlikte giydiği Alexander McQueen elbisesinin aynısını ileri dönüştürüyor.

Aynı zamanda minimalist bir renk paleti için de yarışıyor. Tatler kapak yıldızı ve rock’n’roll’un mirasçısı Ella Richards, Paris Moda Haftası sırasında tamamen beyazlardan oluşan bir kıyafet giydi. Paylaşmak aşk Richards, Dior için bu Grace Kelly benzeri elbiseyle eski Hollywood cazibesini yansıtıyordu.

MART

Charlotte Casiraghi Moncao Rose Balosunda Chanel giyiyor

SC Havuzu – Corbis

Dame Joan Collins, evin Harrods lansman etkinliğinde Schiaparelli’yi giyiyor

Dave Benett

Prenses Grace’den bahsetmişken, onun sonsuza dek muhteşem torunu Charlotte Casiraghi, Mart ayında Monaco Gül Balosu’na katılırken ışıltıyı artıracağından emindi. Her zaman modern monarşik usta Casiraghi, partiyi durduran bu parça için Chanel’e başvurdu. Kristal işlemeli ipek, pembe tüylü süs ve uyumlu opera eldivenleriyle kraliyet, zarif sütunlu elbisesinin askılarından birini ustaca indirerek oldukça soğukkanlı bir çekicilik sağladı.

Ağırbaşlı olmaktan çok diva olan Dame Joan Collins, miras moda evi Schiaparelli’nin herkesin en sevdiği Knightsbridge mağazası Harrods’a gelişini kutlamak için imzasını taşıyan zenginliğini kırbaçladı. Siyah, omuzları düşük balık kızı elbisesiyle, katmanlı çekmeler ve krem ​​tüylü şalıyla en üst düzeydeki kadın reis, çöküşü yansıtıyor. İlahi!

NİSAN

Yunanistan Prensesi Maria-Olympia, Prince’s Trust Gala’sında Prada giyiyor

Lexie Moreland

Hindistan Amarteifo, Sabina Bilenko’yu giydi Kraliçe Charlotte prömiyer

Dave Benett

Yunanistan Prensesi Maria-Olympia, Prince’s Trust Galası için New York’taki Casa Cipriani’ye geldiğinde altın madalyaya gidiyordu. Kıyafeti için Prada’yı tercih eden Yunan kraliyet ailesi, Olympia Le-Tan ‘Dirty Martini’ el çantasıyla süslediği, İtalyan modasının dinamosundan yaldızlı, yüksek boyunlu pilili bir parçayla kalabalığa enerji verdi.

Zamanı geldiğinde Bridgerton‘in yeni Kraliçe Charlotte’u kendi spin-off’uyla taçlandırılacak olan aktris India Amarteifo’nun muhteşem bir çöküş gösterisi sergileyeceğinden emindi. Modacı Sabina Bilenko’nun izniyle mükemmel günümüz Regency kıyafetini seçen bu prenseslere layık tasarım, 21. yüzyılın mükemmel hükümdar katliamını kanıtladı.

MAYIS

Dua Lipa Met Gala’da vintage Chanel giydi

Kevin Mazur/MG23

Beatrice Borromeo Cannes Film Festivali’nde Dior’u giydi

Daniele Venturelli

Elbette, Mayıs ayının ilk Pazartesi günü her zaman çok önemli Met Gala için özel yaratılmış couture’un üst katmanını sunacak. Bu yılın edisyonunda merhum büyük Karl Lagerfeld’e saygı duruşunda bulunuldu. Dua Lipa, usta tasarımcıyı kutlayan rüya gibi tekliflerin yanı sıra, orijinal olarak Claudia Schiffer tarafından 1992’de podyumda giyilen bu beyaz tüvit korsajlı, Lagerfeld yapımı couture balo elbisesi için Chanel arşivlerine baktı.

Bu arada Fransız Rivierası’nda glamazonlar her yıl düzenlenen Cannes Film Festivali’nde toplandı. Pierre Casiraghi’nin altın saçlı gazeteci eşi Beatrice Borromeo, bu çiçekli dantel Dior tasarımında ve inci damla küpelerle ekran sirenini sızdırdı.

HAZİRAN

Sayın. Delphi Primrose, Ulusal Galeri Yaz Galasında Annina’yı giyiyor

Dave Benett

Annabel’in 60. yıl dönümünde gümüş payetler ve tüylerle Bathlı Markiz

Dave Benett

İlkbahar yaza dönerken, aristokratlardan biri, konu havadar balo elbisesi-şık giyinmeye gelince, bu görevi kesinlikle anlamıştı. Ulusal Galeri’nin yaz galasına katılan Hon. Delphi Primrose, Bavyeralı tasarımcı Annina’nın göz kamaştırıcı pudra mavisi numarasıyla zarafetin resmiydi.

Ve Mayfair hedonistlerinin gözde noktası Annabels’in 60. yıldönümünü kutlamak için kutlamalar yapıldığında, Bath’ın Markisi Annabels bunu nasıl sallayacağını kesinlikle biliyordu. Sade, zarif elmas küpelerle eşleştirilen bu muhteşem gümüş tüylü elbiseyle geliyoruz.

TEMMUZ

Margot Robbie, Vivienne Westwood’u giydi Barbie prömiyer

Anadolu

Zara Tindall, Royal Ascot’ta Lio Lin’i giyiyor

Kirstin Sinclair

Temmuz, film ustası Margot Robbie için kamp çağrısında bulundu. Serbest bırakılıyor the yazın filmi, Barbie, aktris dünyanın en sevilen moda bebeğinin pembe renkli saygısızlığını aşıladı. Londra galasında Robbie, 1960 ‘Büyülü Akşam Barbie’ modelinden ilham alan Vivienne Westwood imzalı, allık renkli, kürk şeritli özel bir elbise giydi.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Nicky Hilton Rothschild az önce 'İtalyan Bahçe Partisi Çekirdeği'ni icat etti ve bu sezon giymek istediğimiz tek şey bu