Oyun Haberleri

Sonunda pis kokulu küçük bir Goblin olarak oynamanıza izin verecek bir Baldur’s Gate 3 modu var

Image for There

Gerçek olalım, RPG’lerdeki tuhaf, belli belirsiz kötü niyetli ve insan dışı fantastik yarışlar, oynamanın en eğlenceli yoludur. Yarı Orklar, Dragonborn, Tieflingler, özellikle Baldur’s Gate 3 gibi tepkisel bir oyunda çok daha eğlenceliler. Mod geliştiricilerinin BG3’ün oynanamayan NPC yarışları için seçenekler açmaya başlaması an meselesi gibi geldi ve mod yapımcısı Tripsadin, Whispers of the Fey – Goblins Race adlı mod ile oynanabilir Goblinler uygulandı.

Mod, Goblinleri bir karakter oluşturma seçeneği olarak ekliyor, görünüşe göre temel oyundaki NPC yüzlerini yeniden kullanıyor ve Nexus hakkındaki yorumlara göre Goblinler, vanilya oyununun zırh setleriyle de güzel oynuyor. Goblinler önceden var olan Fey Ancestry ve Darkvision bonuslarını alıyor ve Tripsadin ayrıca masaüstü 5E Dungeons & Dragons’tan iki özel Goblin yeteneğini de uyguladı.

Nimble Escape, Rogues’un Cunning Action’ının hafif bir versiyonudur ve size bonus eylemler olarak Disengage ve Gizlenme imkanı sunarken, Fury of the Small, uzun dinlenme başına belirli sayıda hasar vermeniz için yeterlilik bonusunuzu ikiye katlamanıza olanak tanır (tıpkı yaratık olduğu sürece) savaştığın senden daha büyük.

Harika bir mod ve gelecekteki oynanabilir ırklar için harika bir konsept kanıtıdır, ancak önemli bir uyarı, modlanmış yarışların muhtemelen diğer karakterlerin sahip olduğu harika ırksal diyalog seçeneklerinden yoksun olmasıdır. Uzun vadede Whispers of the Fey, başka bir oynanabilir ırkın benzersiz diyalogunu bir şekilde kaydırarak fayda sağlayabilir. Yarı Orkların replikleri doğru hissettirecek kadar yakın olabilir ve bu bana, bir modcunun tamamen yeni diyalog seçenekleri yaratmaya çalışmaktan daha makul bir isteği gibi geliyor.

Ayrıca oynanabilir ırkların listesini genişletmenin Larian’ın potansiyel bir Baldur’s Gate 3 Definitive Edition veya genişletme paketi için düşünebileceği bir şey olup olmadığını da merak ediyorum⁠—Hobgoblinler ve Hob olmayan Goblinler zaten oyunda olan oynanamayan ırklardır aklıma gelenler Yuan Ti Purebloods, anti-Githyanki Githzerai veya elemental Genasi gibi eski D&D yedekleri her zaman eğlenceli bir takılmadır.

Whispers of the Fey’in çalışması BG3 Mod Manager ve ImprovedUI modlarının çalışmasını gerektirir. Benim yaptığımı yapmayın ve ikincisini unutun; aslında bu beni doğrudan Çıplak Adamlar Diyarı’na gönderdi.

OKU  Yeni Elden Ring Moduna Uçan Süpürgeler ve Harry Potter Büyüleri Ekleniyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.