Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’te BG2 seven Alzheimer hastası bir babaya dokunaklı bir saygı duruşu var: ‘Açıklamamı uzun zamandır görmediğim çocuksu bir neşeyle dinledi’

An image of Golbraith, a character added to Baldur

Baldur’s Gate 3’ün erken erişiminde Solfalia isimli bir oyuncu Larian Studios’a içten bir teşekkür yazmıştı. Babasına yakın zamanda Alzheimer teşhisi konulmuştu ve oyunun tamamını oynaması pek mümkün değildi: “Bu benim için bir Erken Erişimden daha fazlası, babamla birlikte devam edip bazı şeyler yapabileceğim başka bir macera. güzel anılar.”

Oyunun forumlarındaki bir takip gönderisinde Solfalia, “O Noel’de onunla oynamaya başladığını ve çok eğlenceli olduğunu – eski BG2 günlerini hatırlamaktan ve yenisinde başımızın belaya girmesinden keyif aldık” doğruladı.

Dahası Solfalia, ilk paylaşımından sonra oyundaki yazarlardan birinin bana ulaştığını açıkladı: “Görünüşe göre mesajım birçoğunuzda yankı uyandırmış, zira çoğumuz bir aile üyesinin Alzheimer hastalığıyla mücadelesini deneyimlemişiz. veya Dementia ve süper yazar” -yazarın mahremiyetine saygı göstermek için seçtiği bir isim- “babamı onurlandırmak için oyuna bir şeyin dahil edilmesine açık olup olmadığımı sormak için bana e-posta gönderiyordu.”

Oyun başladıktan sonra Solfalia, haraçları nerede bulabileceğini sordu ve oyunu oynarken bunu kaçırmak istemediğini söyledi. “Rastgele bir kitapta veya bir plakette bahsedilmesini bekliyordum, ama gizlice tek satırlık bir NPC’nin olmasını umuyordum” – ancak süper yazarın beklenenin çok ötesine geçtiği ortaya çıktı.

Solfalia’yı bir illithid avcısı Golbraith’in evine yönlendirdiler, “burada güçlü Golbraith Stredivas bulunabilir. Büyük şöhrete sahip bir mindflayer avcısı, o zamandan beri emekli oldu ve şimdi günlerini, bilgisini geleceğe aktarma umuduyla yazarak geçiriyor.” nesiller.” Oraya gittiğinde Golbraith’in yalnızca birkaç satırlık diyaloglara sahip olmadığını, aynı zamanda evin samimi ayrıntılarla dolu olduğunu keşfetti.

“‘Golbraith ile oğlu arasındaki mektup yığını boğazımı düğümledi.” Oyunu başlatmaya ve Aşağı Şehir’de bir tasarruf yaparak kendi başıma ilerlemeye karar verdim – mektupların kendisinde basitçe şöyle yazıyordu: “Golbraith ile oğlu arasındaki yazışmaların sevgiyle korunmuş, şişkin bir dosyası.” Ayrıca sözleri derinden dokunaklı olan NPC ile de konuştum.

OKU  Genshin Impact, Mika Karakter Demosunu Yayınladı

Bütün bunlar geçtiğimiz günlerde Twitter’da Rachel Quirke (Larian Studios’ta yazar) tarafından doğrulandı. yazdı: “Bu mektubu okuduğumuzda evde tek bir göz kuruluğu bile yoktu… Güçlü mindflayer avcısını onurlandırdığımız için gerçekten çok mutluyuz.” Stüdyonun kurucusu ve CEO’su Swen Vincke de katma: “Bunlar boktan hastalıklar. Babam ve büyükannem Parkinson hastasıydı. Ayrıca süper yazar harika bir insandır”

Solfalia evi baştan aşağı taramayı bitirdiğinde Kılıç Sahili’nin dışındaki babasını ziyarete gitti. “Şu anda bakımevinde olduğu için oyunu oynayamıyor ama açıklamamı uzun zamandır görmediğim çocuksu bir neşeyle dinledi. Her anını sevdi. karakterin bir tek gözü var ve karakterinin silahların bulunduğu gizli bir mahzeni olmasından gurur duyuyordu. Haftalık sohbetlerimizde hala zaman zaman bundan bahsediyor.”

“Teşekkür ederim Larian. Gerçekten. Beklediğimden çok daha fazlasıydı ve son derece dokunaklıydı. Hem babam hem de ben buna bayıldık.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.