Moda

Baby’s Back: Margot Robbie, Babylon galasında eski Hollywood’un kalıcı trendlerinden birine selam veriyor

Baby's Back: Margot Robbie, Babylon galasında eski Hollywood'un kalıcı trendlerinden birine selam veriyor

Margot Robbie’de Babil Prömiyer, 2023

Mike Marsland/WireImage

Dün gece, yıldızlar Damien Chazelles’i sabırsızlıkla beklerken, Waterloo Hollywood’un Altın Çağının arsız ihtişamıyla çalkalandı. Babil ultra gösterişli bir prömiyer için kırmızı halıya vurun. Brad Pitt, Katherine Waterson, Li Jun Li ve Diego Calva gibi oyuncular, 1920’lerin gösterişli cazibesiyle parıldayan ekrana yakışır bir partiyle son albümlerinin ilk çıkışını kutladılar.

okumaya devam et

Ay takvimindeki en havalı hayvan tavşan mı?

Modaya göre 2023’te kötü tavşan günleri olmayacak

ürün resmi

Tabii ki, başrol oyuncusu Margot Robbie kazanan bir takımla kalabalığı büyüleyeceğinden emindi. Film tutkunu Valentino, Salı günkü Altın Küre’de Chanel Haute Couture tarafından pastel pembe bir şekerleme servis edildikten sonra onu çağırdı. Babil topluluk. Evin SS23 koleksiyonunun bir parçası olan parlak kırmızı elbise, yüksek yakalı, yere kadar uzanan bir kola ve baştan çıkarıcı bir açık sırta sahipti ve nihai 360° muhteşemliği yaratıyordu.

Margot Robbie’de Babil Prömiyer, 2023

Samir Hüseyin / Samir Hüseyin

Hem göksel hem de tarihsel olarak etkilenen Robbie, bir asır önceki film yıldızı seleflerinin büyüleyici zarafetini canlandırdı. İnkar edilemez bir aşırılık dönemi olan 1920’ler, bugün hala saygı duyulan çığır açan silüetlerden oluşan bir çete üretti. Bu çığır açan cazibe hareketlerinden biri sırtı açık elbiseydi.

V yakalı elbiseler ve uzun kolyeler giyen kadınlar, 1929

Puttnam/Getty Images

Coco Chanel, o on yılda, jet sosyetenin tercih ettiği bir stil olan, bol kesimli lüks stil manifestosunu tanıtmıştı. Chanel’in kanıtlanmış bir başka yaşam kuralı da bronzlaşmanın keyfiydi. 1923’te C’ôte d’Azur’da bir yattan inen tasarımcı, güneşin öptüğü bir ışıltıyla parlıyordu – bir zamanlar tatsız kabul edilen bir görünüm. Ne yazık ki, karanlık fabrikalarda veya madenlerde çalışan birçok insanla, güneşin öptüğü öz, zenginlik ve ayrıcalığın bir işareti haline geldi. Ve herhangi bir gezi sonrası tatilcinin onaylayacağı gibi, gösterecek hiçbir yer yoksa bronzlaşmanın ne anlamı var?

okumaya devam et

Diana, Dior, Debicki; Taç yıldız, merhum Galler Prensesi’nin Altın Küre’deki dizginsiz zarafetini hatırlıyor

Ekranda ve kırmızı halıda, Prenses Diana, etkinlik kıyafetleri için nihai ilham kaynağı.

ürün resmi

Boncuklu askılı sırtı açık elbiseli genç bir kadın, 1920

Malikane Emil Bieber / Klaus Niermann / Getty Images

Oyuncu Gerty von Reichenhall, 1928

Atelier Balasz/ullstein bild Almanca/Getty Images

İhtiyatlı zihniyet yavaş yavaş çürürken, biraz et göstermek artık kabalık değildi. Aslında, yeni kesimlere izin vermek için etek ucunu kaldıran dönemin anlamsız kanatçıkları sayesinde alay etme güzel sanatı arzu edilir hale geldi. Sırtı açık elbise, yeni seksiliğe nihai cevaptı. Zarafetle ortaya çıkarken ön tarafı zevkli bir şekilde örtmek ben, Birçok moda tutkunu kadın, incilerini ters takarak açık alanı süslemeye başladı ve dönemin en tanınmış görünümlerinden birini yarattı.

Diana, Galler Prensesi, 1985

Çarpıklık/Getty Images

Cate Blanchett, 2000

Jeff Kravitz/Film Magic Inc.

O zamandan beri, görünüm kırmızı halıda birçok kez tekrarlandı ve kusursuz giyimli glamazon sürüleri için ışıltılı bir başarı öyküsü haline geldi. 1985’te Galler Prensesi Diana, Geleceğe Dönüş 1920’lerden ilham alan düğümlü incilerle eşleştirilmiş sırt sırta bordo Catherine Walker tasarımıyla prömiyer yaptı. On beş yıl sonra Cate Blanchett, Jean-Paul Gaultier’den bu akımın altın işlemeli bir versiyonunu aradı.

Charlize Theron, 2004

jeffrey mayer

Penélope Cruz, 2008

Dominik Charriau

21. yüzyıl boyunca sırtı açık güzellikler geldi toplu halde. Charlize Theron, Sienna Miller, Penelope Cruz, Anne Hathaway et al. ışıltılı siluetin içine kaydı. Ancak, orijinal sineklikçi kız gerçekten çarpıcı bir haraç gördüğünde 2014’tü.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Sonsuza kadar taze moda: Kent Düşesi'nden 90 yıllık zarif tarz