Oyun Haberleri

Wordle bugün ipucu ve cevap: Hadi çözelim #582, 22 Ocak

Today

Wordle kadar çok veya az okuyun (yeni sekmede açılır) genel tahminde bulunma tavsiyesinden kalın büyük harflerle yazılmış 22 Ocak (582) yanıtına kadar ihtiyacınız olduğu kadar yardım edin. Daha az uç bir şey umanlar, oyunu ele vermeden sizi doğru yöne yönlendirmek için tasarlanmış, hemen aşağıda bugünün Wordle’ı için bir ipucu bulacaklar.

Bugünün cevabının oldukça hızlı geldiğini fark ettim – belki biraz şansa, belki de sadece doğru ruh halinde olmaya. Durum ne olursa olsun, her şeyin bir araya geldiği ve cevabın parmaklarınızın ucundan düştüğü bir günü seviyorum.

Kelime ipucu

22 Ocak Pazar için bir Wordle ipucu

Bugünün cevabını bulmak istiyorsanız İngiltere ve Avustralya tarzı İngilizce kelimelere odaklanmanız yardımcı olabilir. Bu gayri resmi kelime, arkadaş canlısı, soğukkanlı veya samimi birini tanımlamak için kullanılır. Bugün keşfedilecek iki farklı ünlü var.

Bugünkü Wordle’de çift harf var mı?

Bugünün yapbozunda hiçbir harf iki kez kullanılmaz.

Wordle yardımı: Wordle’u her gün yenmek için 3 ipucu

Herkes Wordle’u alıp oynayabilir, ancak bunu iyi yapmak ve tüm tahminlerinizin geçerli olmasını istiyorsanız, bu hızlı ipuçları Wordle kazanma serinize başlamanıza yardımcı olacaktır:

 • Eşsiz ünlüler ve ünsüzlerin dengeli bir karışımına sahip bir açıcı seçin.
 • Cevap aynı harfi birden çok kez içerebilir.
 • Zaten elediğiniz harfleri içeren tahminleri kullanmamaya çalışın.

Neyse ki, gece yarısına kadar tamamlanmasını sağlamanın ötesinde bir zaman sınırı yok. Bu nedenle, oyuna sıradan bir gazete bulmacası gibi davranmamak ve boş geliyorsanız daha sonra geri dönmemek için hiçbir neden yok. Bazen bir süre uzaklaşmak, yeni bir bakış açısıyla geri dönebileceğiniz anlamına gelir.

Bugünün Wordle yanıtı

Bugün Wordle

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Wordle 582 cevabı nedir?

Kazanmaya devam edelim. 22 Ocak (582) Kelimesinin Cevabı matey.

Önceki cevaplar

Son 10 Wordle yanıtı

Geçmişteki Wordle yanıtları, günlük bulmaca çözme çalışmanızı canlı tutan eğlenceli başlangıç ​​sözcükleri için size bazı mükemmel fikirler verebilir. Cevabın tekrarlanması pek olası olmadığından, bugünün Wordle’ı için tahminleri ortadan kaldırmanın da iyi bir yoludur.

İşte bazı yeni Wordle çözümleri:

 • 21 Ocak: SÖZLÜK
 • 20 Ocak: DEĞİŞİKLİK
 • 19 Ocak: MÜKEMMEL
 • 18 Ocak: PAZI
 • 17 Ocak: EVLAT EDİNMEK
 • 16 Ocak: FROCK
 • 15 Ocak: KULEVİ
 • 14 Ocak: KOALA
 • 13 Ocak: İNSAN
 • 12 Ocak: Sıçrayış

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

Wordle size her gün altı sıra beş kutu verir ve kazanma serinizi devam ettirmek için bunların içinde hangi gizli beş harfli kelimenin saklandığını bulmanız gerekir.

OKU  Elden Ring: Shadow of the Erdtree'nin gelişimi 'sorunsuz bir şekilde ilerliyor' ancak üzgünüz, hala bir çıkış tarihi yok

Malısın güçlü bir kelime ile başla (yeni sekmede açılır) ARISE gibi ya da ortak ünsüzler ve birden çok sesli harfin iyi bir karışımını içeren başka herhangi bir kelime gibi. Ayrıca, fazladan bir harfi potansiyel olarak eleme veya onaylama şansını boşa harcadığınız için, yinelenen harflerle başlayan sözcüklerden kaçınmak isteyeceksiniz. Enter tuşuna bastığınızda, hangilerinin doğru veya yanlış olduğunu göreceksiniz. Bir kutu dönüyorsa, o harf gizli kelimede hiç yok demektir. , harfin kelimede olduğu, ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. , doğru harfi doğru yerde tuttuğunuz anlamına gelir.

Bir sonraki tahmininizin, geçen sefer kaçırmış olabileceğiniz yaygın harfleri kapatmak için başka bir “iyi” kelime kullanarak ve aynı zamanda bugünün cevabında yer almayan bir gerçek için şu anda bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışarak ilkini tamamlamasını isteyeceksiniz. Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanma durumudur. Toplamda altı deneme hakkınız var ve sadece gerçek kelimeleri kullanabilirsiniz ve harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (örneğin: KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa, kontrol etmekten çekinmeyin. Wordle ipuçları (yeni sekmede açılır)ve daha önce hangi kelimelerin kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme kaydırabilirsiniz.

Başlangıçta, Wordle yazılım mühendisi tarafından hayal edildi Josh Wardle (yeni sekmede açılır), kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham verdi. Wordle benzeri oyunlar (yeni sekmede açılır), günlük numarayı müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi. New York Times’a yedi rakama satıldı (yeni sekmede açılır). Hepimizin sadece üç renkli kutularda iletişim kurması elbette an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.