Oyun Haberleri

Blizzard Hayranları Çin World of Warcraft, Hearthstone ve Overwatch Sunucularının Süresiz Olarak Kapatılmasını Anıyor ve Yas Tutuyor

blizzard netease china game server shutdown fan mourn

arasındaki ortaklık için son tarih kar fırtınası ve NetEase geldi ve gitti, yani Çinli oyuncular artık şu oyunlara erişemez: World of Warcraft, ocak taşıveya Aşırı İzleme 2. Ufukta yeni sözleşmeler olmadığından Çinli oyuncular, bu Blizzard oyunlarını bir daha oynayıp oynayamayacaklarını bilmiyorlar, bu da onların geçirdikleri zamanı anmalarına ve yas tutmalarına neden oluyor.


Geçen yıl Blizzard, Çinli büyük bir teknoloji şirketi ve oyun distribütörü olan NetEase ile 14 yıllık ortaklığının sona erdiğini duyurdu. Şirketlerin yenilenen bir sözleşme üzerinde anlaşmaya varamaması NetEase ile Blizzard arasında şiddetli bir tartışmaya yol açtı. Çin kanunları yabancı oyunların irtibat olmaksızın yayınlanmasını engellediğinden, bu sözleşmenin sona ermesi aynı zamanda Blizzard oyunlarının Çin’deki hizmetinin de sona ermesi anlamına geliyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Hearthstone, 2023 Espor Programını Geri Ölçeklendiriyor, Hayranlar Oyunun Geleceği İçin Korkuyor

24 Ocak gece yarısı – sözleşme son tarihi – kısa süre önce Çin’de geldi ve geçti, yani ocak taşı, World of Warcraftve diğer tüm Blizzard oyunları hariç Diablo Ölümsüzdevam etmesine izin veren özel bir sözleşmesi olan , artık kullanılamıyor. Blizzard, başka bir Çinli teknoloji şirketiyle yeni bir ortaklık bulamadı, bu da oyuncuların tekrar ne zaman oynayabilecekleri veya oynayabilecekleri konusunda bir zaman çerçevesi olmadığı anlamına geliyor.

OKU  Black Mesa: Blue Shift dördüncü bölümü yayınlandı

Bir başka Çinli teknoloji devi ve NetEase’in rakibi olan Tencent’in şu anda üzerinde çalıştığı düşünülürse Tarislandaçık bir şekilde ilham alan bir MMORPG World of Warcraft, Blizzard’ın onunla bir anlaşma yapacağını hayal etmek zor. Blizzard’ın oyunlarını Çin pazarına geri getirmesi aylar hatta yıllar alabilir ve eğer getirebilirse, bu süreçte hangi verilerin kaybolacağını söylemek mümkün değil.

Oyuncular son anlarını en sevdikleri oyunlarda, birlikte anılar biriktirdikleri arkadaşlarıyla birlikte geçirdiler. Peter Yu, World of Warcraft için ünlü Narcissus eklentisinin oyuncusu ve geliştiricisi Vay, Çin sunucularındaki son anlarını kaydetti. 16 yıldır arkadaş ediniyor ve zindanları temizliyor. World of Warcraft şimdi 200 KB’den daha az veri olabilir, ancak yaptığı anılar paha biçilemezdi. Yu’nun kendisi şans eseri Kuzey Amerika sunucularında yeniden oynayabilecek olsa da, birçoğu oyun içi son anlarını Stormwind’deki Lion’s Rest anıtında geçiren birçok oyuncu arkadaşı bunu yapamayacak.

​​​​​​​​

Bu trajik olay, canlı servis oyunlarının geçici doğasını eve götürdü. Pek çok çevrimiçi oyun, yakın tarihte Proletarya’nınki gibi benzer modalarla yok oldu. büyü bozma. Çinli oyuncular sadece umut edebilir kar fırtınası diğer oyuncularla anılar biriktirmeye devam edebilmek için hızlı bir şekilde başka bir anlaşma yapabilirler.

OKU  The Sims 4 Player Yeraltı Sığınağında Adamları Yakalıyor

DAHA: 2023’te World of Warcraft’tan Ne Beklenmeli?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.