Moda

Bale düzünün geri dönüşünü unutun, bu sezon muhteşem ayakkabılar için opera topuklu ayakkabının geri dönüşünü tercih edin

Bale düzünün geri dönüşünü unutun, bu sezon muhteşem ayakkabılar için opera topuklu ayakkabının geri dönüşünü tercih edin

Cary Grant’de var düşüncesiz (1958) opera pompaları giyiyor

Everett Collection Inc / Alamy Hazır Fotoğraf

Bu resmen gerçekleşti. 2000’li yılların sonundaki trendler, TikTok gençliğinin ilk kez öncülüğünde saygın stil ustalarının gardıroplarında giderek daha fazla yeniden dolaşırken, tabanlar için belirli bir siluet tüm eski – tartışmasız – ihtişamıyla geri döndü: Bale dairesi. Ve ayak hastalıkları açısından şüpheli ama yine de sevimli olan ipek pompalar Y kuşağının zihinlerinde ya keyif verecek ya da tiksinecek olsa da, yeniden işlerine döndükleri inkar edilemez.

Nicky Hilton Rothschild, New York’ta bale ayakkabıları giyiyor, 2023

Raymond Salonu

Jennifer Lopez, Paris’te bale ayakkabıları giyiyor, 2023

Pierre Suu

Beyaz elastik askılı Miu Mius’la Bella Hadid, arkası açık Chanel’lerle Sussex Düşesi, şık siyah numaralarıyla Nicky Hilton Rothschild New York’ta; Üst üste dizilmiş stilettoların kraliçesi Jennifer Lopez bile onların muzaffer dönüşünü, büyük bir Alexander McQueen gömleği ve Dior tote ile eşleştirilen bir çift çıplak düz ayakkabıyla (tabii ki mükemmel küçük kurdeleli fiyonklu topuklu ayakkabılar) onayladı.

Bazıları için rahatlık açısından biraz fazla yakın ama neyse ki, bu paradoksal yinelemeye karşı çıkanların kampına düşerseniz, bu sezon çok daha sağlam bir tabana sahip, iyi topuklu ayakkabılara daha çok yakışabilecek başka bir muhteşem düz trend daha var – ve çok daha fazla tarih. Opera pompasına girin.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Gabrielle "Coco" Chanel, V&A'da gişe rekorları kıran yeni bir moda sergisinde kutlanıyor