Oyun Haberleri

Blizzard, kutsanmamış bir Fransız kilisesini Diablo 4 duvar resimleriyle doldurdu

Blizzard, kutsanmamış bir Fransız kilisesini Diablo 4 duvar resimleriyle doldurdu

Sony’nin ölü bir keçi kullandığı zamandan beri, gerçekten ahlaksız video oyunu pazarlama hileleri çağı azalıyor. (yeni sekmede açılır) God of War 2’yi tanıtmak için, ancak işte Blizzard’dan en azından biraz riskli bir performans: Diablo 4 geliştiricisi, bir Fransız katedralinin içini oyunun Succubi Kraliçesi Lilith ile yaptığı savaşın tasvirleriyle kapladı.

Söz konusu katedral, Kuzey Fransa’da 17. yüzyıldan kalma Barok tarzı bir kilise olan Cambrai’deki Chapelle des Jésuites (Cizvit Şapeli). Blizzard’a göre binanın kutsallığı kaldırıldı, yani resmi olarak kutsal bir yer değil. Yine de bu tarihi bir anıt, bu yüzden Blizzard’ın şapelin iç kısmına gerçekten “Diablo 4’teki beş karakter sınıfını kötülüğün güçleriyle çatışırken” çizip çizmediğini merak ediyorsanız: Yapmadı. Tuval üzerine toplam 20 resim yapıldı ve ardından katedralin tavanına, kubbesine ve arka duvarına yerleştirildi.

Blizzard’a göre, işler hep birlikte 160 metrelik bir duvar resminden oluşuyor ve boyaması 30 gün sürdü. Sanatçı Adam Miller liderliğindeki bir ekip tarafından tamamlandılar. (yeni sekmede açılır), projenin kendisini kısmen “ölçeği ve hızı biraz çılgınca göründüğü için” ilgilendirdiğini söylüyor. Yukarıda gömülü sanat enstalasyonunun videosunu yöneten Henry Hobson, sonucu, Miller’ın Diablo evreni tasvirleriyle “bozuk hale gelen” klasik bir alan olarak tanımladı. (Aşağıdaki yapım videosunda proje hakkında daha fazla bilgi edinin.)

Duvar resimleri muhtemelen şapelin mevcut resimlerine, Flaman ressam Arnould de Vuez’in Mesih’in yaşamını tasvir eden resimlerine uymuyor. (yeni sekmede açılır)ama alanın gerçekten olduğunu söylemem bozuk, en azından sanat eserinin şeytani içeriği tarafından değil. Bir örnek olarak, Jan van Eyck’in Son Yargı (yeni sekmede açılır) 1440’lardan kalma bu konsept sanat benzeri resimlerden çok daha ürkütücü: İblisler tarafından delinip parçalanan bir vücut yığınını içeriyor ve The Met’e göre “bir tapınağa veya kutsal emanet tapınağına açılan kapılar” görevi görmüş olabilir.

OKU  Dell'in yeni RTX 4070 destekli XPS 16 dizüstü bilgisayarı, karşı konulmaz bir OLED güzelliğidir

Yine de, şeytani paniğin daha güçlü olduğu 90’larda, Diablo 1 pazarlama amaçları için bir Fransız katedralinde dolaşsaydı, Blizzard’ın çarmıha gerileceğini hayal ediyorum. (Sadece şunu varsayıyorum “ama onlar savaş iblisler” zamanın ahlaki bekçilerini etkilemezdi.) Bugün, dublörle ilgili herhangi bir tartışmanın zevkle ilgili olacağından şüpheleniyorum.

Tablolarla ilgili garip bir çekiliş var: Burada kaydolan oyuncular (yeni sekmede açılır) ve bu ayın sonlarında Diablo 4 açık betasında maksimum seviyeye ulaşarak, benzerliklerinin duvar resmine eklenmesi için seçilebilir. Resmi kurallar, ödülün “Sıfır ABD Doları tutarında yaklaşık perakende değeri” olduğunu söylüyor, ancak kazananlar Miller’ın onları sahneye resmettiği bir fotoğrafını alacak. Yay?

Şimdiye kadar Diablo 4’te oynadıklarımızı beğendik, bu yüzden işkence kupam bir duvar resminde görünse de görünmese de Diablo 4 beta’yı sabırsızlıkla bekliyorum. Aslında bu ay iki beta dönemi var, 17-20 Mart’ta ön sipariş verenler için kapalı bir beta ve ardından 24-27 Mart’ta herkes için açık bir beta; Diablo 4 betaları hakkında daha fazla ayrıntı burada bulunabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.