Oyun Haberleri

Pathfinder kendi Diablo benzeri aksiyon RPG’sini alıyor

The main villain of Pathfinder: Abomination Vaults, an evil sorceress ghost.

Pathfinder ile: Kingmaker (yeni sekmede açılır) ve devamı, Dürüstlerin Gazabı (yeni sekmede açılır)yayıncı Paizo, popüler masaüstü oyununun çok başarılı iki uyarlamasını çoktan başardı (yeni sekmede açılır) dijital dünyaya – ama görünüşe göre orada durmuyor. Bu iki oyunun kesinlikle sadık olduğu Abomination Vaults, bu ortamı hızlı tempolu, Diablo benzeri bir aksiyon RPG’si için sahne olarak kullanıyor.

Görüntüler sadece oynanış olarak Diablo’yu anımsatmıyor; gotik stili ve karanlık zindanları bile ikonik seri gibi görünmesini sağlıyor. Diablo 4 yolda, küçük geliştirici BKOM’un Blizzard ile bu kadar doğrudan rekabet etmeye çalışması cesur bir hareket gibi görünüyor. Abomination Vaults, en azından yararlanılacak çok sayıda orijinal malzemeye sahip; bu, popüler masaüstü kampanyasına dayanıyor (yeni sekmede açılır) aynı adı taşıyan, hepsi aynı “mega zindan”da geçen bir dizi macera. Megazindan o kadar büyük, canavarlar ve tuzaklarla dolu bir yer altı kompleksidir ki, kendi başına bütün bir kampanya görevi görebilir – ki bu, kuşkusuz bir aksiyon RPG’si için mükemmel bir yer gibi geliyor.

Tanıdık olmayanlar için Pathfinder, Dungeons & Dragons’ın bir tür resmi olmayan yan kuruluşu ve rakibidir; bu nedenle, Baldur’s Gate veya Neverwinter Nights hayranıysanız, bazı benzer unsurlar bekleyebilirsiniz. Örneğin, oynanabilir dört karakter masa oyununun resminden alınmıştır ve sırasıyla bir korucu, bir din adamı, bir barbar ve bir büyücüdür. Ve evet, Mahzenlerde en az bir ejderha var.

Görünüşe göre oyun henüz tamamlanmış değil, ancak Kingmaker ve Wrath of the Righteous gibi, Abomination Vaults da oyunu bitiş çizgisine taşımak ve potansiyel olarak kapsamını genişletmek için Kickstarter’da fon arayacak. Kickstarter’ın lansmanı için bir tarih henüz açıklanmadı, ancak buradan kaydolabilirsiniz. (yeni sekmede açılır) canlı yayına geçtiğinde haberdar olmak için.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Factorio 3,5 milyon kopya sattı
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #828: 25 Eylül Pazartesi

Oyun Haberleri

Kayıp bir birinci şahıs Pokémon tarayıcı oyunu bulundu ve geri yüklendi

Oyun Haberleri

NYT Connections'ın ipucu ve yanıtları bugün: 25 Eylül (#106)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir