Moda

Chanel, en son Paris Couture Week koleksiyonuyla kendine güvenen stile saygı duruşunda bulunuyor

Chanel, en son Paris Couture Week koleksiyonuyla kendine güvenen stile saygı duruşunda bulunuyor

Coco Chanel hevesli bir İngiliz hayranıydı. O zamanki sevgilisi Westminster Dükü’nün gardırobundan ilham alan Chanel, 1925’te koleksiyonlarına şimdi eşanlamlı olan tüvit ikiz takımları ekledi ve o zamandan beri evin temel bir parçası olmaya devam ediyor. Bugün, House’un Paris Couture Haftası’nda sunulan SS23 Haute Couture koleksiyonu için Kreatif Direktör Virgine Viard, tam bir daire oluşturan ve en İngiliz kurumu olan kraliyet ailesine saygı duruşunda bulunan bir an sağladı.

Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

silindir şapkalar, kuyruklar ve tüvitler; hepsi inkar edilemez bir şekilde İngiliz. Ascot’taki Royal Box gibi, bu akşamki şov da modada ihtişam ve geleneğin ışıltılı bir karışımıydı. Yere kadar uzanan çiçekli elbiseler, güzel brokar elbiseler ve işlemeli etek takımları, erkek giyiminden ilham alan moda ve fiyonklarla eşleştirildi – İngiliz kırsalının popüler etkinliklerine bir selam.

okumaya devam et

Dior, Joséphine Baker’dan ilham alan göz kamaştırıcı Paris Couture Week koleksiyonuyla dans etmeye devam ediyor.

Kreatif direktör Maria Grazia Chiuri sayesinde yüksek tarih tekerrür ediyor

ürün resmi
Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Evin AW22 hazır giyim koleksiyonu tüvit için bir övgüyse, bugünkü moda defilesi de onun sonsuz şıklığının bir kanıtıydı. Trompet kollu ikiz takımlar, gömme bluzlar, fraklar ve şeker rengi tonlarda pelerinlerle süslenmiş Viard, tüvitin hala kumaş olduğunu kanıtladı. sen günlük moda seti için.

Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Ancak Viard’ın yeni sezon için yaratıcı sürecini etkileyen sadece İngiltere kırsalının yaşam tarzı, tezgahları ve manzaraları değildi, muhteşem fauna, Chanel’in en son parlak couture hazır giyiminde başrol oynuyor. Yeni serinin dönen baskılarında kırlangıçlar, geyikler, tavşanlar, atlar ve tabii ki corgis gizlendi. Özellikle bir görünüm, pileli tüvit mini etek takımı, Kraliçe II. Elizabeth’in en sevdiği evcil hayvanının kristalize bir tasvirini barındırıyordu.

okumaya devam et

Schiaparelli, Paris Moda Haftası’nı aslanlar, leoparlar ve kristallerle başlatıyor – aman tanrım!

OKU  Adam Levine ve Behati Prinsloo, Instagram DM skandalının ardından ilk kez birlikte ortaya çıktılar.

Kreatif Direktör Daniel Roseberry, etkinliği muhteşem avangart bir ihtişamla açıyor

ürün resmi
Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Modeller de bu yaratıklarla çevriliydi ve podyuma Fransız sanatçı Xavier Veilhan’ın gerçeküstü yapıtları hakimdi. Coco Chanel’in kendi hayvan kitabından esinlenerek kontrplak ve kartondan dev timsahlar, aslanlar ve hatta mitolojik yaratıklar yapıldı ve podyuma taşınan modeller. Viard, “Bütün fikir, Senegal’deki gösterimizden sonra Coco’nun dairesinde Xavier ile tanıştığımda geldi ve onun sahip olduğu tüm aslan heykelleri ve kafesli kuşlara hayran kaldı,” dedi.

Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Film müziğinde bir kraliyet referansı bile ortaya çıkarılabilir. Koleksiyon, moda kulübü çocukları için mükemmel olan bir dizi payetli tulum ve parti elbisesinden oluşan ikinci görünümle birleştiğinde, Felix’in unutulmaz riff’i doğdu. Beni istemiyor musun (1998) boşluğu doldurdu. 2011’de, şarkı ünlü bir şekilde David Guetta tarafından Snoop Dogg remixinde örneklendi. Islak (2010); rapçinin özellikle bu yılın başlarında Prens William’ın bekarlığa veda partisi için yazdığı bir parça. Niş, ama yine de muhteşem.

Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Sonunda odaya kocaman bir fil girdi ve gelini tahta ayakları üzerine attı. Fiyonk kemerli ve kırlangıçlı fildişi mini bir elbise, elbette ona uygun bir duvakla birlikte günün emriydi. Altın bilekte botlar ve beyaz bir papyonla eşleştirilen Viard’ın müstakbel eşi, zahmetsizce havalı. Bir an önce St George Şapeli’nde yeni evli bir Chanel için dua edelim.

1709’dan beri sosyete, moda ve drama: 1 sterline deneyinOk

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Moda

Fergie abartılı moda bayrağını kaldırdığında! York Düşesi Sarah'nın onuruna, lezzetli Camp American Tour drone'u

Moda

Makosen ayakkabılar aşkına, asil bir şekilde tanınan ısmarlama ayakkabıcı Arthur Sleep, Savile Row'da ayaklarını buluyor.

Moda

Kate Middleton, Kral Charles'tan bir hediye takarken bahar çiçeklerine zarif bir dokunuş veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir