Moda

Bana Moiré’yi ver! Dior, en yeni haute couture koleksiyonu için inkar edilemez derecede asil bir zarafet çizgisi sunuyor

Bana Moiré'yi ver!  Dior, en yeni haute couture koleksiyonu için inkar edilemez derecede asil bir zarafet çizgisi sunuyor

Dior Haute Couture, SS24

Dior Haute Couture, SS24

Her zamanki gibi, Dior’un dünkü haute couture defilesinde, saygın stil bilginlerinden oluşan bir topluluk, modanın en saf haliyle görkemli bir gösteri için Musee Rodin’in bahçelerine doğru yola çıktı. Kalabalığın ışıltılı konukları arasında kraliyet mensupları (funda grisi çiçekli elbiseler içinde Beatrice Borromeo; kemerli şişme ceket ve işaret fişekleri içinde Vittoria di Savoia); kırmızı halı ustaları (Anya Taylor-Joy, kırmızı dantelli bir vizyon; canlı beyaz terzilikteki Elizabeth Debicki) ve – kapının dışında toplanan yüzlerce moda hayranını çok sevindiren – Rihanna. Süperstar müzisyen, tasarımcı ve güzellik kralı, beli dar bir yorgan ceketi ve uyumlu bir etek, deri eldivenler ve abartılı siyah ipek bir şapka giyerek Dior’un karşısına çıkmak için nadir görülen bir görünüm sergiledi.

Yeni sezonda, Kreatif Direktör Maria Grazia Chiuri bir kez daha binanın duvarlarını sanatla süsledi ve el yapımı göz kamaştırıcı son koleksiyonunun tonunu belirledi. Bu sezon ‘Big Aura’ adlı yerleştirmesiyle mekanı görsel ustalıkla canlandırmak için başvurduğu kişi Napolili sanatçı ve yazar Isabella Ducrot’du; sanatçının Çin, Hindistan, Türkiye ve Orta Asya’ya yaptığı seyahatlerden ilham alan olağanüstü elbiseler serisi. Beş metre yüksekliğindeki kimonoya benzeyen devasa figürler, grafik siyah boyalı çizgilerden oluşan bir arka plan üzerinde piste bakıyordu. Yüzyıllardır süregelen elbise yapımı becerisini kutlayan bir koleksiyon için mükemmel bir ortamdı.

Dior Haute Couture, SS24

Dior Haute Couture, SS24

Daha sonra Ducrot’nun bir okumasında şiirselleştirildiği üzere elbiseler geldi; kumaşın atkı ve çözgüleri arasındaki uyum, zamansız şıklığın özünü kusursuz bir şekilde yakalayan bir zarafet oluşturdu. Gösterinin açılışında, mükemmel kesilmiş bir dizi nötr pamuklu takım, konukların kusursuz bir şekilde hazırlanmış kreasyonlara dikkat dağıtmadan derinlemesine bakmalarına olanak tanıdı. Pelerinli trençkotlar, ustalıkla drapelenmiş yakalar ve pantolonların yere kadar uzanan paçaları, zahmetsizce fark edilir bir zarafetle bir araya gelerek, daha büyük toplulukların görkemli anlarını yaşamalarının önünü açtı.

Dior Haute Couture, SS24

Dior Haute Couture, SS24

Markanın kurucusu Christian Dior’un orijinal stil kodları serinin tamamında önemli bir rol oynadı; kum saati silüetlerinin asırlık güzelliği doğrudan 1950’lerden alınmış olabilirdi; Prenses Margaret’in, o cennet gibi Cecil Beaton’daki ısmarlama 21. doğum günü balo elbisesiyle dünyayı büyülediği dönem. görüntü. Doğal olarak, görünüm boyunca muhteşem bir ihtişamın özü hakimdi.

Monegasque tahtının yıldızlarının her zaman tercih ettiği sofistike tarzın vazgeçilmezi olan bar ceketleri vardı; Prenses Anne’in 1970’lerdeki gösterişli hünerini hatırlatan mükemmel kıvrımlı pelerinler; ve Grazia Chiuri’nin Mösyö Dior’un yeniden yorumlayışı La Cigale elbise, ilk kez 1952’de tasarlandı. V şeklindeki kaygan yakası, çok kısa bel ve hacimli eteğiyle bu elbise, yemyeşil hareli kumaştan yapılmış evin en değerli figürlerinden biridir. Grazia Chiuri’nin başka bir yerde kullanmayı seçtiği, tüy kenarlı elbiselere ve çekici yanardönerliğiyle baştan çıkarıcı terziliğe yakışan bu doku harikasıydı.

Dior Haute Couture, SS24

Dior Haute Couture, SS24

Leydi Diana’nın Kate Middleton’a kadar sevdiği bir diğer kraliyet favorisi olan bu ünlü seride benekli noktalar da başrol oynadı ve mücevherlere gelince, katmanlı inci madenciler boynunu saraya özgü bir gösterişle süsledi.

Heyecan verici, muhteşem, göz kamaştırıcı; Geçen yıl SAG-AFTRA saldırılarının Hollywood’un en saygı duyulan kırmızı halılarının parlaklığını azaltmasının ardından, tam gaz muhteşem Ödül Sezonunun geri dönüşüyle ​​birlikte aktrisler sıra dışı olanı tercih ederken, en sevdiğiniz ekran sirenlerinin bir prensese yakışan bu cömert çizgiyi kucakladığını görmeyi bekleyin. . Gerçek hayattaki kraliyet ailesine gelince, Kraliçe Camilla geçen yılın sonlarında Versailles Sarayı’nda gece mavisi Dior’la göz kamaştırdı – yakında yakınınızdaki bir devlet ziyaretinde bu göz alıcı elbiselerden birini giyebileceğini umuyoruz.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  İngiliz siyasetinin şık yeni görünümü: Akshata Murty'nin stil yıldızı