Oyun Haberleri

Bir işten çıkarma dalgasının ardından 343 stüdyo başkanı “Halo ve Master Chief burada kalacak” dedi.

Halo Infinite campaign co-op art

343 Industries stüdyo başkanı Pierre Hintze konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. twitter (yeni sekmede açılır) geliştiricinin Halo üzerinde çalışmaya devam edeceğini beyan ediyor. Bu açıklama, 343’ün Microsoft’taki 10.000 kişilik işten çıkarmalardan etkilenmesinden sadece birkaç gün sonra geldi. (yeni sekmede açılır).

“Halo ve Master Chief kalıcı olarak burada,” diye başlıyor açıklama.

Microsoft’un işten çıkardığı bu 10.000 çalışandan kaçının 343 geliştirici olduğu belli değil. Açıklama, Fransız Halo etkileyicisinden kaynaklanan bir hikayeye yanıt gibi görünüyor, Bornoz Spartan (yeni sekmede açılır)daha önce Halo Infinite battle royale modu planları gibi hikayeler sızdırmıştı. (yeni sekmede açılır).

Bornoz Spartan, 343’ün serideki rolünün büyük ölçüde yeniden yapılandırıldığını iddia etti, burada ResetEra’da özetlendi (yeni sekmede açılır) İngilizce. Bornoz Spartan, 343’ün müteahhitler dahil iş gücünün üçte birini kaybettiğini, Halo Infinite’in satış hedeflerini kaçırdığını ve 343’ün aktif olarak yeni Halo oyunları geliştirmek yerine seride “koordinasyon rolüne” geri adım atacağını özellikle iddia ediyor.

Sızdıranın iddialarından biri, Halo Infinite tek oyunculu DLC’nin iptal edildiğini ve bunun kreatif direktör Joseph Staten’in ayrılmasına katkıda bulunduğunu, Windows Central yönetici editörü Jez Corden tarafından en azından kısmen çürütüldü: “Hiçbir zaman kampanya DLC’si olmadı. aktif geliştirme,” Corden tweet attı (yeni sekmede açılır)“Var olmayan bir şeyi nasıl hurdaya çıkarırsın bilmiyorum.”

İşten çıkarmalarla aynı gün, eski 343 geliştiricisi Patric Wren ve müteahhit Nicholas Bird, 343 liderliğini eleştirdi. (yeni sekmede açılır) Halo Infinite’deki yönlendirmesi ve Microsoft tarafından şirkette altı aylık zorunlu iş araları ile 18 aylık görevlerle sınırlandırılan sözleşmeli işçilere yönelik muamelesi için.

Sorunlu bir gelişme ve görünüşte başarılı lansmandan sonra, Halo Infinite maalesef zorlu bir 2022 geçirdi. (yeni sekmede açılır), çok oyunculu güncellemelerin yavaş temposu ve Forge ve kampanya kooperatifi gibi özelliklerde önemli gecikmeler. Hintze’nin kamuoyu güvencesine rağmen, Halo, 343 bu darbeyi almadan önce zaten kötü bir durumdaydı, bu kadar çok işçinin hayatlarının alt üst olmasının insani maliyeti bir yana.

OKU  Baldur's Gate 3 oyuncusu, cebine 15.000 altın kaçırarak Act 2'nin son boss'unu tek atışta vuruyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.