Oyun Haberleri

Bu yeni Star Trek web sitesi, Enterprise’ın her büyük yinelemesinin köprüsünü keşfetmenizi sağlar

view of the Bridge from Star Trek The Original Series

İlk olarak Smithsonian Magazine tarafından bildirildi (yeni sekmede açılır)Roddenberry Estate ve Archive, teknoloji şirketi OTOY ile iş birliği yaparak, çeşitli yıldız gemileri Enterprise’ın yıllar boyunca etkileşimli, Google haritaları stilinde canlandırmalarını içeren bir web sitesi oluşturdu. (yeni sekmede açılır)bazı daha belirsiz veya tek seferlik yinelemelerle, yalnızca harici bir görünüm ve kısa geçmiş özeti elde edilir.

Yüklerken, tüm sitenin, siyah bir arka plan üzerinde baskın, renkli blokların o ayırt edici, orta yüzyıl Trek görünümüyle evren içi bir bilgisayar gibi görünmesi için nasıl alay edildiğini hemen sevdim. Aşağıda, XCV-330 ile başlayan ve görünmeyenle biten Enterprise yıldız gemisinin kayan bir zaman çizelgesini görüyorsunuz, ancak görünüşe göre canon “32nd Century” Enterprise, Discovery’nin bir bölümünde kısaca ima etti.

Her gemi için tarihsel tanıtım yazıları, evren içi notları içerir, ancak özellikle gerçek hayattaki üretim geçmişini kazıyorum. Örneğin, Yeni Nesil Enterprise D ile ilgili bölüm, serinin başlangıçta nasıl efsanevi özel efekt evi Industrial Light & Magic tarafından yapılmış daha büyük modellerin belirli bir miktar görüntüsüne sahip olduğunu açıklıyor. Bu görüntü, daha sonra yeni çekimler için daha küçük bir model devreye alınmadan önce, Next Gen’in ilk sezonları boyunca çekimler oluşturmak için kullanıldı.

Gerçek gösterici, çeşitli köprülerin dijital rekreasyonlarıdır. Dürüst olmak gerekirse, Star Trek’in görsel dilinin gelişimini bu kadar yoğun bir biçimde görmek heyecan verici, ancak ilk sezonların ve filmlerin şık, seyrek setleri kitabımda hala kazananlar. Tek bir favori olarak, The Original Series için erken bir üretim konsepti olan Enterprise XCV-330 ile gitmeliyim, daha sonra Star Trek’in bilgisinde “tarihi” bir Enterprise olarak yeniden tasarlandı. Dışı diğerlerinden çok farklı, daha çok derin uzay yolculuğu için özel olarak yapılmış ve hiçbir zaman atmosfere girmeyi amaçlamayan bir NASA konsepti gibi görünüyor. Daha aşina olduğumuz daire ve kanat tasarımının aksine, iki halka arasında asılı duran merkezi bir gövdeye sahiptir. Köprüsünde ayrıca üstesinden gelemediğim bu saykodelik, gerçeküstü hava var. Hiç olmamış ilk Trek filmi Planet of the Titans’tan Ralph McQuarrie tarafından tasarlanan Enterprise’ın yeniden canlandırılması beni benzer şekilde heyecanlandırıyor. (yeni sekmede açılır).

Bu Enterprise arşivindeki ambiyansı içinize çekmek bile bir zevk ve site birçok yönden gerçek bir geçmiş gibi hissettiriyor⁠—bunun gibi daha fazla ısmarlama, etkileşimli web siteleri ve Fortune’s Run (yeni sekmede açılır) resmi site lütfen Google Chrome, ekranımdan pratik olarak uzanacak ve daha fazla RAM için beni sallayacaksa, gözleri kamaştı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Nintendo eShop Değişiklikleri Yeni Nintendo Direct'te İpucu Verebilir
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #828: 25 Eylül Pazartesi

Oyun Haberleri

Kayıp bir birinci şahıs Pokémon tarayıcı oyunu bulundu ve geri yüklendi

Oyun Haberleri

NYT Connections'ın ipucu ve yanıtları bugün: 25 Eylül (#106)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir