Oyun Haberleri

Counter-Strike: Global Offensive espor ligi, rahatlığa karşı bir savaşta Crocs’u yasakladı

A CS:GO soldier wearing Crocs.

Varlıklarıyla ilgili yıllarca alay ve şaşkınlıktan sonra, Crocs nihayet biraz havalı. Uygun fiyatlıdırlar, son derece rahattırlar ve hatta onları her türden harika takılar ve süslemelerle özelleştirebilirsiniz.

Onlar, gençlik yıllarımda maruz kaldığım pratik olmayan saçmalıkların yerine rahat modayı benimsemeye başlayan sağlık çalışanlarının ve gençlerin favori ayakkabısı. Kahretsin, şu anda bunu yazarken bir çift Crocs giyiyorum. Kim onları giymek istemez ki? Görünüşe göre ESL.

Daha fazla gör

Kotaku tarafından tespit edildiği üzere, büyük Counter-Strike: Global Offensive espor ligi, önümüzdeki hafta yapılacak IEM Köln 2023 turnuvası öncesinde bazı kıyafet düzenlemelerine açıklık getirdiği için rahat ayakkabıları yasakladı. Yıl ortası kural kitabı güncellemesini, insanların dikkatini çeken belirli bir değişiklik günlüğü girişiyle paylaştı: “‘4.3 Giyim’de Crocs’un açık ayakkabı olarak kabul edildiği ve bu nedenle izin verilmediği açıklandı.” Çoğu Crocs’un kapalı burunlu olduğu düşünülürse, sanırım ayakkabının üst kısmındaki bu ikonik delikler -benim onları adlandırmayı sevdiğim gibi, ayaklarınız için küçük delikler kokuyor- ESL’nin gözünde sınıflandırmalarını değiştiriyor.

Crocs, parmak arası terlik, şort ve şapka gibi oyuncular tarafından giyilmesine izin verilmeyen giysiler listesine giriyor. Jorts ve Crocs’ta sallanan herhangi bir oyuncu, kendilerini en az 250 $ para cezası ile bulabilir veya potansiyel olarak ESL’nin, “sorunlu giysi değiştirilene” kadar oyuncuların maçlarına katılmasına izin vermemesine neden olabilir.

Crocs’a karşı özel açıklama, birkaç profesyonel oyuncu ve Twitter’da şakalar yapan hayranlara sahip. Daha önce sahip olan karmaşıklık oyuncusu Hallzerk koptu Crocs’u sallamak, tweet attı “sadece beni sinirlendirmeye çalışıyorlar, sorun değil”. Caster Connor “cernersandals” Rhodes yasağı çağırdı “tam anlamıyla 1984,” pro Halo oyuncusu Tyler Ganza ise olduğunu söyledi “Heely’leri ortaya çıkarma zamanı”.

ESL’nin ekipleri arasında uyumlu bir kıyafet kuralına sahip olmak ve hepsinin profesyonel görünmesini sağlamak istemesini kesinlikle anlıyorum. Yine de söylemeliyim ki, eğer bir e-spor oyuncusu olsaydım, binlerce insanın beni izlediği büyük bir sahnede olabileceğim kadar rahat olmak isterdim. Crocs bu hedefe ulaşmama yardım edebiliyorsa, neden onları giymeyeyim? Diyelim ki bu iyi bir iş, asla profesyonel olarak CS:GO oynamayacağım.

OKU  Square Enix, gerçek bir kılıç ustasını dev bir Final Fantasy 16 silahı yapması için görevlendirip ardından Londra Kulesi'nde sergileyerek günün gösterisini kazandı.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.