Oyun Haberleri

Yalnızca 0,04 ABD Doları/GB karşılığında bu devasa 4 TB SSD, tüm depolama ihtiyaçlarınızı sıralar

TeamGroup 4TB 5

Takım Grubu MP34 | 4 TB | NVMe | PCIe 3.0 | 3.500MB/s okuma | 2.900MB/s yazma | 199,99 $ Amazon’da 159,99 ABD Doları
4 TB uygun TLC flash bellek ve 159 ABD Doları karşılığında bir miktar DRAM önbellek. Daha ne istiyorsun? Elbette bu, yaklaşık 3 GB/sn ham işlem hacmi sağlayan bir Gen 3 diskidir, ancak gerçek dünyadaki daha hızlı disklerle arasındaki farkı zar zor fark edeceksiniz ve beş yıllık bir garanti ile eksiksiz olarak geliyor. Bu, başka bir deyişle, depolama alanınız sıralanır.

Uygun bir oyun kitaplığı için ne kadar depolama alanına ihtiyacınız var? 4 TB kesinlikle çoğumuz için işi halleder. İşte Amazon’un Prime Day SSD fırsatları TeamGroup MP34 4TB sayesinde sadece 159$’a 4TB SSD. Bu, GB başına yalnızca dört sente denk geliyor. Vay.

Ve bu herhangi bir eski SSD değil. Son teknoloji katı hal depolamada son nokta olmadığı kesin, ancak bu, TLC NAND belleği çalıştıran uygun bir M.2 NVMe sürücüsüdür ve SLC önbelleğini tükettiğinizde performans uçurumundan düşen QLC belleğiyle bazı bütçe korkuları değildir. . Ne kadar olduğunu tam olarak çözemesek de, bir Phison denetleyicisi ve biraz DRAM önbelleği bile var.

Bununla birlikte, asıl nokta şu ki, uygun bir SSD için, yalnızca toplu depolama için değil, ana önyükleme sürücünüz için kullanmak isteyebileceğiniz bir SSD için, kesinlikle hem QLC yerine TLC belleği hem de biraz DRAM istiyorsunuz. Ve bu sürücü her iki durumda da sunar.

Yakalayış? Dört şeritli bir PCIe Gen 3 arayüzü ve Phison’ın oldukça eski E12 denetleyici çipi ile çok daha eski bir model. Sonuç, 3,5 GB/sn okuma ve 2,9 GB/sn yazma ile en yüksek verimin nispeten mütevazı olduğudur.

Ancak aynı zamanda 450K işareti civarında iyi bir IOPS performansına sahiptir ve beş yıllık garanti ve 2.400 TB yazma dayanıklılığı ile birlikte gelir.

OKU  Geliştiriciler ve mod geliştiriciler artık AMD'nin en iyi yükseltme algoritmasını oyunlara özgürce ekleyebilir

İşte olay şu. Çoğu zaman, bu sürücü ile üç kat daha pahalı olan en son 12 GB/sn PCIe Gen 5 canavarı arasındaki farkı hissetmenizin hiçbir yolu yoktur. Herhangi bir SATA SSD ile karşılaştırıldığında, bu şey uçar. Ve kesinlikle eski bir okul HDD’sini yok eder.

Bu özel TeamGroup SSD’yi incelemedik, ancak Reddit hivemind, güvenilirlik açısından bunun iyi bir sürücü olduğunu gösteriyor.

|  $699.99

WD Siyah SN850X | 4 TB | NVMe | PCIe 4.0 | 7.300MB/s okuma | 6.600MB/s yazma | $699.99 Walmart’ta 229,99 ABD Doları (470 ABD Doları tasarruf edin)

Bu, en sevilen oyun SSD’mizin en yüksek kapasiteli versiyonudur. Ne yazık ki, fiyata göre bir soğutucu ile gelmiyor, ancak bir PC’de kullanım için gerekli değil ve bu SSD oldukça iyi çalışıyor. Hızlı okuma/yazma ve son derece yüksek kapasiteli depolama için hala çok şey var. PS, 470 $’lık indirim biraz abartılı – 360 $’lık bir RRP’den daha düşük – ancak bu satışta daha önce 70 $ daha pahalıydı, bu yüzden bu gerçek bir tasarruf.
Fiyat kontrolü: Amazon $229,99 | $229.99

Tüm bunları bağlamına oturtmak için, en sevdiğimiz güncel SSD’nin 4TB versiyonu olan WD SN850X şu anda Prime’da 229,99$’a satışta. Fiyat konusunda çok hassas değilseniz, bu muhtemelen daha güvenli bir bahistir. Ve gerçekten, bu kadar harika bir sürücünün bu kadar büyük bir versiyonu için çalmak.

Ancak, dürüst olmak gerekirse, bu TeamGroup sürücüsünde 159 $’lık tetiği çekmek konusunda hiçbir çekincemiz yok. Yeterince iyi tanımlanmış ve beş yıllık bir kapsama sahip.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.