Moda

Cesur, cüretkar, güzel: Balenciaga, Grace Kelly’ye yakışır bir Paris Couture Week defilesinde klasik zarafetle ultra modern ihtişamı birleştiriyor

Cesur, cüretkar, güzel: Balenciaga, Grace Kelly'ye yakışır bir Paris Couture Week defilesinde klasik zarafetle ultra modern ihtişamı birleştiriyor

Danielle Slavik, bir zamanlar Monako Prensesi Grace tarafından giyilen bir Balenciaga klasiğinin yeniden yorumlanmış halini giyiyor.

Balenciaga’nın izniyle

House’un kurucusu Cristóbal Balenciaga, üzümlerin şampanya için ne anlama geldiğini tasarlayacaktı. Christian Dior tarafından “hepimizin ustası” ve Coco Chanel tarafından “kelimenin tam anlamıyla tek modacı” olarak adlandırılan bir tasarımcı olarak sınırsız mükemmelliği, el yapımı zevk yaratıcıları kuşağını etkiledi. Şimdi, modern moda dünyasına öncülük eden ve başkalarının inanılmaz derecede havalı bir güvenle takip etmesi için bir tarif geliştiren Yaratıcı Direktör Demna’dır.

Bugün, Cristóbal’in Countess Jacqueline des Ribes, Gloria Guinnes ve Mona von Bismarck’ın gıpta ile bakılan koleksiyonlarını sergilediği Paris’teki 10 Avenue George V’in duvarları arasında Demna, selefinin öncü mirasına saygı duruşunda bulunurken modaya çağdaş bir yaklaşım sergiledi. Aslında, podyuma çıkan ilk model olan Danielle Slavik, 1964’ten 1968’e kadar Cristóbal’ın en değerli kurutma rafıydı. Bugün, Cristóbal dönemi favorisinin bir yorumunu giydi – geniş yakalı, fırfırlı çiçekler ve yakasında inci kolye olan kadife bir elbise. Şekerleme, 40. doğum gününde giymesi için satın alan Monako Prensesi Grace tarafından da tercih edildi. Yaklaşık 60 yıl sonra, her yönüyle muhteşem bir gerileme oldu.

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Balenciaga’nın izniyle

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Balenciaga’nın izniyle

Tabii ki, 21. yüzyılda yeni Balenciaga çağının hasretini çekenler sadece kraliyet ailesi ve kraliyet ailesi değil (Galler Prensesi’nin bir kez bile pantolon giymesi umuduyla elimizden gelenin en iyisini yapmamıza rağmen). Bugün, Cardi B (dev beyaz kabarık tüylü bir paltoyla), Michelle Yeoh (kanarya sarısı renginde zarif bir figür oluşturan) ve Natasha Lyonne (katmanlı saçaklar ve imza Balenciaga kelebek camlarıyla keskin bir görünüm arayan) dahil. ön sırada.

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Balenciaga’nın izniyle

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Balenciaga’nın izniyle

House için 52. ve Demna için üçüncü couture koleksiyonunun bugünkü sunumu, tasarımcının couture tutkusunu bir konsept olarak doğrulamalıdır. Altında opera klasikleri söyleyen şantöz Maria Callas’ın müziği var.habanera, Strano!, kasta divası), orkestral arka planı kaldırmak için yapay olarak manipüle edilmiş (ünlü sanatçının hiçbir stüdyo kaydı bilinmiyor), evin “sonic couture” dediği şeyde Demna, dijital dünyanın bizim dünyamızı ele geçirdiği bir zamanın tonunu belirledi. yaşam ve nefes olarak yaygın yaşamlar.

Görünüşler, eski okul cazibesi ve trend belirleyen dalga kenarıydı. Mimari terzilik – Cristóbal’in büyüleyici bir çalışma şekli – sürekli bir temaydı. Jilet gibi keskin omuzlar ve geniş V yakalar, Demna’nın meşhur abartılı sivri ayakkabıları ve kalın zincir takılarıyla birleşerek absürd avangart bir gala için mükemmel bir üniforma ortaya çıkardı. Kıskanılacak çok sayıda siyah toplulukla je ne sais quoBunu yalnızca gerçek Parisli estetler yapabilirdi. Çizgi, periyodik olarak kobalt mavisi, parlak kırmızılar ve koyu pembelerle çizildi ve dağınık dozlarda daha açık ve daha cesur tonlar sunuyordu.

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Çoğu couture kreasyonunda olduğu gibi, tekstil tasarımına yönelik bazı sofistike yaklaşımlara inanılması için görülmesi gerekir. Demna, modada optik illüzyonun ince sanatı olan trompe l’oeil ile deneyler yaptı, elle boyanmış keten panelleri kürk efektli ceketlere, antika Japon kotunu Galler Prensi kareli terziye ve yün pantolonları deri pantolonlara ustalıkla dönüştürdü. fırça darbelerinde 280 saate kadar ulaşan ifade. Tabii ki, tasarıma olan bağlılık aşikardı.

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Ardından son bakış geldi. Yapması hiç şüphesiz zahmetli olan bir dizi zincirli zırh cüppesinden sonra bu, direnç parçası: kollu şövalye zırhı ve yivli kabarık etekli, hantal metal bir elbise. Geleceğin ordusu için bir prototip gibi la moduBüyüleyici çekiciliği, sosyal medya yıldızlarının hemen telefonlarının kamera ekranlarından hayranlıkla bakmalarına neden oldu. Yine, yapı düşündürücüydü: Demna 3D, CAD tasarımlı parçayı galvanizli reçineye bastı, sonra kroma boyadı ve daha fazla konfor için içini siyah flok ile bitirdi. Belki şu anda savaşa uygun değil, entelektüel tarzda kesinlikle kahramanca bir zafer kazandı.

Pedalı metale koyun ve hemen Balenciaga’ya doğru yol alın.

Balenciaga Özel Tasarım, AW23

Kalabalığın bir parçası olun: dergi kapınıza gelsinOk

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Paris Couture Week'te sosyetenin gözdeleri hangileri ön sıralarda parladı?