Oyun Haberleri

BattleBit Remastered, hile karşıtı güncellemesi geldiğinde Steam Deck oyuncularını geride bırakmayacak

BattleBit Remastered, hile karşıtı güncellemesi geldiğinde Steam Deck oyuncularını geride bırakmayacak

Geçen ay Steam’de anında en çok satanlar listesine giren 15 $’lık bağımsız FPS BattleBit Remastered, planlanan hile önleme güncellemesi geldikten sonra Steam Deck’i desteklemeye devam edecek. BattleBit ekibi, Discord’da düzenlenen canlı bir geliştirici akışı sırasında haberi duyurdu ve daha sonra sunucudaki bir moderatör tarafından onaylandı (Steam Deck HQ tarafından fark edildiği gibi).

Bu, BattleBit’i platformda nadir bir duruma getirir: Normalde Steam Deck’te oynanabilecek birçok çok oyunculu oyun, ilişkili hile önleme yazılımlarının Valve’ın Windows uygulamalarını çalıştırmak için kullandığı Proton aracıyla uyumsuz olması nedeniyle “desteklenmiyor” olarak kabul edildi. Linux tabanlı Güverte. BattleBit, Easy Anti-Cheat’in Proton ile çalışan bir sürümünü kullandığı için şimdiye kadar Deck’te işlevseldi.

Geliştiriciler, yakında CS:GO oyuncularının tipik olarak Linux uyumlu olmayan resmi olmayan maçlar için tercih ettiği bir hile önleme yazılımı olan FaceIT’e geçeceğini açıkladığında, oyuncular bunun taşınabilir BattleBit’in sonunu getireceğinden korktular. Oyunun Discord’undaki bir moderatöre göre, BattleBit bunun yerine “Linux’u destekleyen yeni bir FaceIT sürümü” kullanacak. Ayrıca BattleBit’in FaceIT’in bu Linux dostu sürümünü destekleyen ilk oyun olacağını söylüyorlar.

Battlebit yeniden düzenlenmiş anlaşmazlık

(İmaj kredisi: Uyuşmazlık)

BattleBit’in moderatörleri, geçen ayı binlerce oyuncuyu hem manuel hem de otomatik süreçler yoluyla hile ve zehirlilik nedeniyle yasaklayarak geçirdiler; bu, herkesin ekranlarında aynı anda büyük yasak dalgaları duyurulduğu zaman çoğu zaman oyuncuların hoşuna gitti. Oyunun küçük ekibi ve patlayıcı popülaritesi göz önüne alındığında, süreci mümkün olduğunca otomatik hale getirmek istemeleri mantıklı.

Baş geliştirici SgtOkiDoki, FaceIT’in BattleBit için Easy Anti-Cheat’ten daha uygun olacağını öne sürdü. Neyse ki bu, Steam Deck oyuncularını geride bırakmak zorunda kalacağınız anlamına gelmeyecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #628: 9 Mart Perşembe