Oyun Haberleri

Lies of P’yi yeniden anlatan sinirli Pinokyo’nun bir tür DLC aldığı kesin gibi görünüyor

Simon Manus laughs

Görünüşe göre Lies of P’nin Pinokyo hikayesine dair tüyler ürpertici yaklaşımı henüz bitmedi. tarafından keşfedilen bir Neowiz iş ilanı Okami Oyunları DLC’nin “üretim için planlandığını” ortaya çıkardı.

İlk başta Lies of P konusunda şüpheliydim. “Pinokyo ama ruh gibi” fikri inkar edilemez derecede ilgi çekiciydi, ancak bazen tuhaflığın açık bir şekilde benimsenmesi, yıldızlardan daha az oynanışı maskeleyebilir. Ancak yaklaştıkça, daha iyi görünüyordu ve sonunda beklentiyi karşıladı: Kusursuz değil ama %74’lük incelememizde de söylediğimiz gibi, “Bir şekilde Lies of P, Pinokyo’nun cesur yeniden anlatımını başarıyor, hem halk masalından hem de 1940 filminden unsurları saçma hissetmeden birleştirmenin imkansızlığını yönetmek.”

Burada biraz spoiler var ama Lies of P aynı zamanda gelecekteki hikaye anlatımı için de çok net bir temel oluşturuyor; bu konuda daha fazla bir şey söylemeyeceğim, ancak merakınız karşı konulamazsa YouTube’da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. DLC’nin doğrudan temel oyunun spoiler-tastik bir devam zemini ile ilgili olacağına dair bir gösterge yok, ancak Neowiz’in aklında daha fazlasının olduğu açık.

Teknik olarak Neowiz’in Round8 stüdyosuna ait iş listesi Korecedir, ancak Google Çeviri aracılığıyla konuyla ilgili kısım aşağıdadır:

Proje tanıtımı: 2022 Gamescom Ödülleri – Kore’nin üç kategoride ilk/en fazla ödülü: En Çok Aranan Sony Playstation Oyunu, En İyi Rol Yapma Oyunu ve En İyi Aksiyon Macera Oyunu

  • Unreal Engine 4’ü temel alan ekstrem aksiyon RPG projesi
  • Sofistike dövüş ve seviye tasarımına sadık ruh benzeri tür
  • Klasik başyapıt Pinokyo’yu acımasız bir peri masalı olarak yeniden yorumlayan Lies of P’nin eşsiz hikayesi
  • Belle Epoque döneminde geçen çeşitli turistik mekanlar sunar
  • Test odaklı geliştirmeyle sıkı sıkıya bağlı bir ekip kültürüne sahip projeler
  • Üretim için DLC planlandı (bu önemli kısım)
  • Yayın platformu: PC / Konsol
OKU  Super Mega Baseball 4, David Ortiz, Willie Mays ve Babe Ruth dahil 200'den fazla eski profesyonel oyuncuyla Haziran'da çıkıyor

Neowiz, Lies of P DLC’sinin olasılığı hakkında yorum yapmaktan kaçındı ancak beni Eylül ayında paylaşılan ve bu konuda oldukça güçlü ipuçları veren bir “geliştirici mektubuna” yönlendirdi. Oyun direktörü Choi Ji Won, oyunculara minnettarlığını ifade ediyor ve gelecekteki güncellemelerde hataları ve performans sorunlarını ele alacağını taahhüt ediyor ve ardından stüdyonun “Hazır olur olmaz Lies of P için planlanan içeriklerin bir yol haritasını sunacağını” söylüyor. “

Henüz resmi bir duyuru olmasa da, daha fazla Lies of P’nin yolda olduğunu gösteren bir kilit gibi görünüyor. P’nin öyküsüne devam mı edecek (hangisi P olursa olsun) ya da farklı bir yöne mi dönecek, bunu zaman gösterecek; umarım yakında öğreneceğiz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.