Oyun Haberleri

Steam Kullanıcıları Arkadaşlarına Oyun Hediye Vermekte Sorun Yaşıyor

steam-valve-gift-game-problem

Birçok insan için verme mevsimi, ama bazıları Buhar kullanıcılar, bazı arkadaşlarına oyun hediye edememelerinden rahatsız oldular. Sorun, Steam’in dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan arkadaşları olan oyuncuları etkileyen önceki bir sorununun uzantısıdır.


Steam genellikle oyunculara kendileri için bir oyun satın alma veya bir oyunu başka bir kullanıcıya hediye etme arasında seçim yapma fırsatı sunar. Bir arkadaşınıza veya aile üyenize minnettarlığınızı göstermenin güzel bir yolu ve Steam istek listeleri paylaşılabildiğinden, oyuncunun isteyebileceği bir şey bulmak çok kolay. Ancak, bazı oyuncuların keşfetme cesareti kırıldığı için, bu yalnızca Steam izin verirse bir seçenektir.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Valve Yeni Bir Steam Kontrolcüsü Yapmak İstiyor

Steam platformunun kullanıcıları, sorunu sosyal medyada tartışıyor ve birçoğu Steam kış indirimi başladığına göre muhtemelen hediye almak istiyor. Bu kullanıcılar, satın alma işlemini gerçekleştirmeye çalıştıklarında “Bölgesel fiyat farklılıklarından dolayı göndermeye çalıştığınız hediye alıcının bulunduğu bölgeye gönderilememektedir” şeklinde bir mesaj aldıklarını bildirmektedir.

Bu yüzden şunu doğru anlamama izin verin.. çünkü steam farklı yerlerde aynı içerik için farklı fiyatlar uygulamak istiyor, arkadaşlarıma yılbaşı hediyeleri vermeme izin verilmiyor? Steam’den

OKU  Minecraft Player, Spirited Away'e Dayalı İnanılmaz Binalar Yaratıyor

Bazı kullanıcıların belirttiği gibi, bu sorun Steam’in oyuncuların oyunları olması gerekenden daha ucuza almasını engelleme çabaları nedeniyle ortaya çıktı. Oyunlar bazen kullanıcının bulunduğu bölgeye göre fiyatlandırılır ve para biriminin güncel değerine göre ayarlamalar yapılır. Geçmişte, bu, başka bir ülkedeki bir arkadaşının kendisine hediye etmesi veya bir VPN kullanarak kendilerinin farklı bir fiyata erişmesi için bölge değiştirme yoluyla, birisinin oyunları amaçlanandan daha ucuza alabileceği anlamına geliyordu. Bu günlerde iki bölge arasında %10’dan fazla fiyat farkı olan bir oyun hediye edilemiyor.

Daha iyi bir fiyat elde etmek için Steam Mağazasında oyun oynamak anlaşılır bir şekilde Valve, oyun geliştiricileri ve oyun yayıncılarının kaçınmak isteyeceği bir şey olsa da, bu ‘çözümün’ birkaç gözden kaçması var. Kullanıcılar, hediyeyi bir arkadaşlarına verebilecekleri anlamına gelirse, daha yüksek fiyatı ödemeye istekli olacaklarını belirtmişlerdir. Ancak bu mevcut bir seçenek değildir ve oyunculara doğrudan nakit veya Steam hediye kartı hediye etmekten başka alternatif bırakmaz. Bu yöntem işe yarasa da olması gerekenden daha fazla zaman alıyor ve karmaşık.

Ekonomi son zamanlarda bazı sarsıntılardan geçtiğinden, eskisinden daha fazla oyuncu bu sorunu yaşıyor olabilir. Tatilin gelmesiyle birlikte bazı oyuncuların bu yıl arkadaşlarına niyet ettiklerini vermeleri için çok geç olabilir. Şans eseri, Valve bu sorunu fark edecek ve yakın gelecekte herkes için işe yarayabilecek bir çözüm sunacaktır.

DAHA: Steam’deki En Pahalı 16 Oyun (ve Maliyetleri Ne Kadar)

OKU  GPD'nin GPU yuvası, masaüstü benzeri grafikleri M.2 yuvası aracılığıyla Steam Destenize yerleştirmenizi sağlar

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.