Moda

Kuledeki gecem: Tatler’in stil editörü Kraliyet Mücevherleriyle parti yapmak için Londra Kulesi’ne gidiyor

Kuledeki gecem: Tatler'in stil editörü Kraliyet Mücevherleriyle parti yapmak için Londra Kulesi'ne gidiyor

Going Garrard: Beyaz Kule ışıltılı bir görünüme kavuşuyor

James D. Kelly

Çocukken, Londra’daki zorunlu turistik günlerde Londra Kulesi’ne hiç gitmedim. Dikkat aralığım 13. yüzyıl tarihine göre hayvanat bahçesindeki büyük kedilere daha yakındı. Hayatımın ilerleyen dönemlerinde ne zaman Tower Hill’de dolaşsam ve bu etkileyici Dünya Mirası Alanının heybetli duvarlarını görsem, kaçırdığımı hissettim. ‘Listemde var’ dedim kendi kendime. Daha sonra, gelen kutuma, kalemim olan FOMO’yu tamamen yok etme sözü veren bir davet geldi: Bu ünlü dönüm noktasında bir Garrard partisi. Benim zamanım gelmişti.

Bilmeyenler için Garrard tarihteki ilk mücevherciydi. Kraliçe Victoria, eve 1843’te bu prestijli unvanı verdi ve 2007’ye kadar da öyle kaldı, dolayısıyla etkinlik bir nevi ‘eve dönüş’ gibi hissettirdi. Bu görev süresi boyunca usta kuyumcular, 160 yılı aşkın süredir her hükümdarın taç giyme törenlerinde, törenlerde ve kutlamalarda giydiği ışıltılı kıyafetleri yarattı. Emin ellerdeydim.

Geleneksel olarak şık: Bir sığır eti yiyici Beyaz Kule’nin önünde gururla duruyor

James D. Kelly

Şehre gece çöktüğünde geldim. Orta ve Yan Kuleler boyunca yürürken, geleneksel kıyafetler içindeki Beefeater’lar beni adresin tam kalbine yönlendirirken devasa siperler bir Orta Çağ serapını andırıyordu. Aniden, kobalt mavisi ile aydınlatılmış, ünlü Garrard ambleminin sıcak beyaz renkte yansıtıldığı Beyaz Kule önümde belirdi.

Stil Editörü Chandler Tregaskes lüksü kucaklıyor

James D. Kelly

İlk durağım Kraliyet Mücevherleri’ne özel bir tur için Mücevher Evi oldu. Başka bir neşeli bifteği yiyen, saçaklı zincirli elmas gerdanlığımı fark etti ve bu gecenin misafirlerinin, aşağıya inen ortalama tur grubundan çok daha ışıltılı olduğundan bahsetti. topluca, yıl boyunca mücevherler için. St Edward’ın Tacı (Kral III. Charles’ın taç giyme töreninde giydiği), İmparatorluk Devlet Tacı… tüm bu inanılmaz hazineler tam önümdeydi. Şimdi bu benim tarzım mücevher kutusu.

Zafer sonrası bakışlarımı Beyaz Kule’ye doğru yönelttim. Havalı bir Taittinger flüt aldım ve taş duvarlarda sergilenen şövalye zırhlarının arasından geçerek merdivenleri çıktım. Daha sonra bu mimari harikanın en üst katında It-girl’ler ve aristolardan oluşan bir deniz gözüme çarptı.

Model davranışı: Eski Tatler kapak yıldızı The Hon. Delphi Primose

James D. Kelly

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Çıplak Cazibe: Anya Taylor-Joy, çıplak elbisenin neden kızlar için vazgeçilmez stil olmaya devam ettiğini kanıtlıyor
İlgili yazılar
Moda

Modadaki en muhteşem My Fair Lady anları

Moda

Belçika Prensesi Astrid'in doğum günü şerefine giydiği en moda görünümüne bir bakış

Moda

Düğün Çanları: Westminster Dükü'nün sosyete dolu düğünlerindeki en iyi giyimli konuklar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir