Moda

Chanel, en son tutu yüklü haute couture koleksiyonu için sonsuz pirüet mükemmelliği sunuyor

Chanel, en son tutu yüklü haute couture koleksiyonu için sonsuz pirüet mükemmelliği sunuyor

Margaret Qualley, Chanel Haute Couture SS24 defilesinin açılışını yaptı

Peter Beyaz

Bu hafta başında yayınlanan bir tanıtım videosunda Chanel, merakla beklenen SS24 haute couture koleksiyonu için sinemaya dair bir çorbanın tanıtımını yaptı. Başrollerinde Andie MacDowell’in kızı ve oyuncak bebek yüzlü stil duayeni Margaret Qualley’nin yer aldığı, Dave Free tarafından yönetilen kısa filmde Qualley, Paris’e kaçmadan önce beyaz Bouclé tüvit Chanel ceketinin bir düğmesini kaybetmenin acısını çekiyor (Naomi Campbell bunu nazikçe teklif ediyor). Chanel’in genel merkezine giden feribot geçişinin üzerinden) burada Fransız aktris Anna Mouglalis (2009 Fransız filminde Chanel’in kurucusunu oynayan, Coco Chanel ve Igor Stravinsky), parçayı yıllar önce büyükannesi için orijinal olarak yaparken kasıtlı olarak serbest bıraktığını ve Qualley’in yaşlı bilgesiyle bir not paylaşabilmek için parçanın onarılmasını isteyeceği ana hazırlandığını ortaya koyuyor. büyükanne onun için ayrılmıştı; ‘Zamanın kusurluluğundaki güzellik’ yazıyordu. Düğmeyi bir kez daha söküp el yazısı notun yanına bırakıyor.

Bugün, Paris’teki Grand Palais Éphémère’de, müzikleri Kendrick Lamar’a ait olan bu filmin kısaltılmış versiyonu, gösteri açılmadan önce mekanın perdeli duvarlarına yansıtıldı. Geçici güzellik mesajı için uygun bir ortam olan sergi alanı, Fransa’nın başkenti bu yılın sonlarında orijinal Grand Palais’de Olimpiyat etkinliklerine ev sahipliği yapmaya hazırlanırken (zamanı değiştiren başka bir anda Temmuz Couture’u da beraberinde getirecek) geçici bir çözüm oldu. sezon normalden bir hafta erken.)

Chanel Haute Couture, SS24

Stephane Cardinale – Corbis

Chanel Haute Couture, SS24

Stephane Cardinale – Corbis

Ön sırada yer alan yuvarlak hatlı Monegask kraliyet ve ebedi ilham perisi Charlotte Casiraghi (kazak desenli uzun çizgili bir ceket, düz paçalı kot pantolon ve siyah yuvarlak burunlu topuklu ayakkabılar giymiş), İngiliz aktris ve moda tutkunu Lucy Boynton’la omuz omuzaydı; Hanover Prensesi Alexandra, daha önce annesi Prenses Caroline tarafından giyilen, markanın AW90 haute couture koleksiyonundan vintage bir palto elbise giydi; ve moda dünyasının kahramanları Ines de la Frasange ve Arielle Dombasle, sıralarında ışıltılı tüvit yığınlarıyla yer alarak Chanel giyimli güzellerden oluşan muhteşem kadroya katıldı.

Chanel Haute Couture, SS24

Stephane Cardinale – Corbis

Chanel Haute Couture, SS24

Stephane Cardinale – Corbis

Uygun bir şekilde ‘The Button’ olarak adlandırılan koleksiyonda, ışıklar parladığında devasa bir çift C bağlantı elemanı yavaşça tavandan aşağı inerek görkemli çizgi için dramatik bir fon görevi gördü; Yaratıcı Direktör Virginie Viard, eşlik eden gösteri notlarında “Süsleyici olduğu kadar kullanışlı da bir nesne” dedi. Krem renkli bir ceket, pelet etek ve şifon fırfır giymiş Qualley sahneye çıktı; sağ kolundaki düğme hâlâ eksikti. Ve işte! Her bir görünüm bir önceki kadar baştan çıkarıcı olan, kristal kaplı tüvitle süslenmiş ultra kadınsı bir havailik çizgisi.

Chanel Haute Couture, SS24

Peter Beyaz

Chanel Haute Couture, SS24

Stephane Cardinale – Corbis

Yeni sezonun ana ilham kaynağı danstı. Kısaltılmış ceketlerin altına giyilen beyaz tek parça streç giysi ve düşük bel tütü tarzı eteklerde görüldüğü gibi; Baş balerin mükemmelliğinin hafif ve havadar özü, Paris Opera Balesi’nin sahnedeki dönme hareketlerinin tüm ruhani çekiciliğini aşılarken, tül astarlı pastel renkli terzilik ve alacalı yakalar, sanki doğrudan Bale Russes’tan geliyormuş gibi, tüm insanın arzulayabileceği merak ve kapris. Diğer yerlerde, çiçekli jakarlı danteller ve yumuşak balon kolları tüy kadar hafif kirpikler sağlıyordu bilgi birikimive şal hırka benzeri silüetler, görev dışı bir teklif olarak hizmet etti dansör, couture giyimli barre ısınmaları için idealdir.

Chanel Haute Couture, SS24

Peter Beyaz

Chanel Haute Couture, SS24

Peter Beyaz

Ardından gelin geldi; bu, merhum Karl Lagerfeld’in 1980’lerde Chanel’de evlenen kadın için son görünümünü ayırmaya başlamasından bu yana markanın couture koleksiyonlarında bir gelenek haline geldi. Günümüzün nişanlı güzeli, sedefli beyaz taytları parlak beyaz dantelden mini tunik elbiseyle eşleştirdi. Basit bir şifon yaka, sırtın ortasından çıkan muazzam bir kuyrukla dalgalı tül kollara açılıyordu; alçak at kuyruğu, açık uçlu topuklu ayakkabılarla koordineli uzun siyah bir kurdeleyle geride tutuluyordu.

Chanel Haute Couture, SS24

Peter Beyaz

Bu, haute couture’ün en nefis haliyle ilahi bir gösterisiydi; Şerbet tonları ve zarif süslemelerden oluşan kremsi bir şekerleme. Asla sahip olamazsın tutu çok iyi bir şey, özellikle de konu Chanel olduğunda.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Doğum gününde Prenses Anne'in kalıcı zarafetini onurlandırmak