Oyun Haberleri

Gelecek hafta Blizzard’ın bonus XP etkinliğiyle Diablo 4 karakterinizi doğrudan tanrılığa fırlatın

Gelecek hafta Blizzard'ın bonus XP etkinliğiyle Diablo 4 karakterinizi doğrudan tanrılığa fırlatın

En yeni Diablo 4 sezonu XP kazanmanın şimdiye kadarki en hızlı yolunu sunabilir, ancak Blizzard bunu gelecek hafta daha da hızlı yapmanıza izin verecek.

6 Şubat’ta Diablo 4’ün Lunar Awakening etkinliği, Sanctuary’e ve zindanlarına, etkinleştirdiğinizde XP kazanımlarınızı 30 saniye boyunca %50 artıran benzersiz Shrine’lar serpecek. Açık dünyada ayrıca kozmetik ve diğer ödüller için yeni bir grupla itibar kazanmanıza yardımcı olacak yerel etkinlikler de ortaya çıkacak.

Ay Tapınakları size normal Tapınak güçlendirmelerinin yeni bir versiyonunu verecek. Örneğin Blast Wave Shrines, yalnızca karakterinizin etrafındaki düşmanları periyodik olarak patlatmakla kalmayacak, aynı zamanda hemen ardından zincirleme bir patlama reaksiyonu başlatacak. Ve Greed Shrine’ların artık Hazine Goblinleri ve kovalar dolusu altın ortaya çıkarma şansı var.

Blizzard, Diablo 4 oyuncularının ne kadar verimlilik odaklı olduklarını biliyor ve Lunar Shrines’ı kullandığınız anda bir grup düşmanın ortaya çıkmasını sağladı. Tryhard’lar muhtemelen tam fayda elde etmek için bir grup canavarı kendilerine sürüklemek isteyecektir, özellikle de uzatılmış Tapınak güçlendirme süresi Sezon Kutsaması maksimuma ulaşmışsa ve bunların ömrü 45 saniyeyse. Üzerinde Tapınak Süresi istatistiği bulunan teçhizat da muhtemelen onu artıracaktır.

Ay Tapınakları kendi başlarına hızlı seviye atlamanın tutarlı bir yolu gibi görünmüyor ancak Blizzard onları Kabus Zindanı ve kasalar için değiştiriciler listesine de ekledi. Yüksek seviyeli zindanlar için bir Kabus Mührü bulduğunuzda veya yaptığınızda, onlarla dolu olma şansları vardır. Bu, hâlihazırda 3. sezonun en iyi seviye atlama etkinliği olan, canavarlar açısından zengin Nightmare Vault’lara spam göndermenin karakterinizi 100. seviyeye fırlatacağı anlamına geliyor.

Etkinlik 20 Şubat’ta sona ermeden önce Ay Tapınaklarını patlatmak ve seviyeleri geçmek için yaklaşık üç haftanız olacak. Artık oyunda dünya patronları ve zindanlar aracılığıyla güçlü teçhizat bulmak çok daha kolay olduğundan, karakterinizi donatabileceksiniz. Blizzard, en hızlı oyuncular için sabit eklentiler ve skor tabloları içeren haftalık bir zindan olan The Gauntlet’i çıkarmadan önce çıkıyor. Geçen sezonun zorlu zindanı Zir Mezbahası’na benziyorsa, metanın nasıl görüneceği konusunda biraz esneklik isteyeceksiniz. Veya bir barbar yaratabilir ve her hafta yanınızda bir çekiç getirebilirsiniz çünkü oyundaki her şeyden daha fazla hasar verirseniz metanın bir önemi yoktur.

OKU  Sound Blaster yapımcısı Creative Labs'ın kurucusu Sim Wong Hoo öldü

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.