Oyun Haberleri

Darkest Dungeon 2 v1.0 sürümüne ulaştı ve bugün Steam’de

Darkest Dungeon 2 v1.0 sürümüne ulaştı ve bugün Steam'de

Darkest Dungeon 2 için büyük bir gün (yeni sekmede açılır), Red Hook Games’in kasvetli derecede şık ve vahşice zor roguelike oyununun devamı. Erken erişim geliştirmenin nemli savaş alanlarında iki yıl geçirdikten sonra, oyun bugün 1.0 sürümüne ulaşıyor. Üstelik bu, erken erişim yolculuğunu yalnızca Epic Store’da gerçekleştiren Steam’deki resmi lansmanıyla aynı zamana denk gelecek şekilde zamanlandı.

Red Hook’un geliştirme ekibi geçtiğimiz günlerde bir Steam haber gönderisinde “Steam’e geri döndüğümüz için çok heyecanlıyız ve düşüncelerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz.” (yeni sekmede açılır). “Darkest Dungeons I’in yolculuğunda bizimle birlikte olanlarınız için, forumları her zaman okuduğumuzu ve girdilerinize değer verdiğimizi biliyorsunuz.”

Gönderi, “on iki oynanabilir karakter” ve “beş perdelik eksiksiz bir anlatı” dahil olmak üzere oyuncuların 1.0 sürümünden neler bekleyebileceğini özetliyor. Bunlardan bazıları v 1.0 sürümünde yeni, özellikle son iki perde ve on ikinci karakter – The Flagellant. Adından da anlaşılacağı gibi, Flagellant gücünü kendi ıstırabından alıyor, diğer parti üyelerinin olumsuz durum etkilerini üstlenebiliyor ve ölüme yaklaştıkça güçlendirmeler kazanıyor.

Red Hook ayrıca Şubat ayında yayınlanan Steam demosundan gelen geri bildirimleri dinlediğini ve oyunun yeni tanıtılan 3D bölümlerine özellikle dikkat ettiğini belirtiyor. “Sürüş sistemimizde, Valley’de ve ilk kez kullanıcı deneyiminde çok sayıda yeni içerik ve özelliğin yanı sıra bir dizi iyileştirme yaptık.

1.0 sürümünde bulunmayacak bir özellik mod desteğidir. Geliştiriciler, modlama konusunda “çok tutkulu” olduklarını ve modların nasıl uygulanacağı konusunda “birçok harika fikre” sahip olduklarını belirtseler de, bu, 1.0 lansmanından sonra “zaman ayıracakları” bir şey.

Yukarıdaki lansman fragmanında oyunu çalışırken görebilirsiniz. Şahsen orijinal Darkest Dungeon’ı biraz fazla acımasız buldum, ancak Ian Birnbaum’un incelemesinde açıklandığı gibi (yeni sekmede açılır)kaliteli bir ürün olduğuna şüphe yok ve devam filmi daha az iyi yapılırsa şaşırırım.

OKU  Pokemon Scarlet ve Violet, Mart 2023'te Yeni Sınırlı Süreli Tera Baskını Savaşı Başlatıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.