Oyun Haberleri

Yardım edin, Hırsız oyunlarından tekrarlanan ses döngülerini dinlemeden duramıyorum

Yardım edin, Hırsız oyunlarından tekrarlanan ses döngülerini dinlemeden duramıyorum

Looking Glass Studios’un Thief oyunlarının ambiyansı kıyaslanamazdı. Eric Brosius ve ses manzaralarına katkıda bulunan herkes onu parkın dışına çıkardı. Yankılanan tüneller, dini ilahiler, endüstrinin uzak vızıltısı, elektrik bobinlerinin vızıltısı, karanlıkta her yere nüfuz eden açıklanamaz uğultu ve Rüzgar Altı Lonca’ya girdiğinizde çınlayan DJ Shadow-esque melodisi. Herşey harika.

Ve şimdi hepsinin YouTube’da olduğunu ve döngüye alındığını keşfettim. Videolardan bazıları daha kısa, örneğin ara sahne müziğini girişten Suikastçı seviyesine taşıyan video gibi. (yeni sekmede açılır) Garrett’ın normalde anlattığı ve seslendirmeden ayrı duyabilmemiz için o bölümden önce döngüye aldığı Hırsız: Karanlık Proje. Bu sadece iki buçuk dakika sürüyor. Thief 2’nin ambiyansını tercih ederseniz, işte atmosferik ses dosyalarından ikisi, s01mel1.wav ve s01mel2.wav, bir saat boyunca döngüye alınmış (yeni sekmede açılır).

YouTuber’lar elbette bundan daha ileri gittiler. Bu yüzden bugünün önemli bir bölümünü Quintus Boynuzu’nun 10 saatlik kasvetli bir döngüsünü dinleyerek geçirdim. (yeni sekmede açılır) Down in the Bonehoard’dan.

10 saatlik trende aşina değilseniz, 2011’de YouTube video süresi sınırını ilk kez genişlettiğinde, internet kısa bir süre için 10 saatlik Nyan Cat döngüsü için çıldırdı. Artık Still Alive’ın teneke Portal radyo versiyonu da dahil olmak üzere her şeyi saatlerce dinleyebilirsiniz. (yeni sekmede açılır)ve Diablo’dan Tristram teması (yeni sekmede açılır).

Dikkatim kolayca dağıldığı ve kulak çınlamam olduğu için, çalışırken sıklıkla enstrümantal müzik çalarım. Bugün, Mogwai’nin Les Revenants için bestelediği kopyam duyulmadı. Bunun yerine, bir saatlik loloop2.wav döngüsünü dinliyorum (yeni sekmede açılır)Cragscleft Hapishanesi’nin altındaki lanetli madenlerdeki Tesla bobinli elektrik jeneratörü şeylerinin gürültüsü ve ortam seslerinin ve muhafızların mırıldandığı 10 saatlik bir döngü olduğuna inanıyorum. (yeni sekmede açılır) Hırsız 2’nin Çalışan Girişim görevinden.

Bunun potansiyel uzun vadeli yan etkileri konusunda biraz endişeliyim. Ya kendi kendime alaycı monologlar okumaya başlarsam ya da gittiğim her yerde çömelerek yürürsem?

OKU  Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, ailenin onayıyla Polonyalı seslendirme sanatçısının Viktor Vektor performansını yeniden üretmek için yapay zekayı kullandı

Thief’in sesi hakkında daha pratik bir şeyler öğrenmek isterseniz YouTube bu konuda da yardımcı olabilir. Python Blue kanalı, Korg M1 sentezleyicinin Virtual Studio Technology yazılımının ön ayarları arasında Thief: The Dark Project’te örneklenen çeşitli seslerin kaynağını bularak kaynaklarından bazılarını kazıyor. (yeni sekmede açılır)ayrıca Earshot SFX ses efekti kitaplığı ve diğer kaynaklar (yeni sekmede açılır)Polonyalı besteci Krzysztof Penderecki’nin Stabat Mater’i dahil (yeni sekmede açılır), koro ilahilerinin bir kısmını ve 2001’den unutulmaz bir parçayı sağlayan: Lux Aeterna adlı A Space Odyssey. Doğal olarak, YouTube’da bir saatlik bir döngü bulabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.