Moda

Dünyanın en şık üç yarışçısından Royal Ascot kıyafetleri için bir rehber

Dünyanın en şık üç yarışçısından Royal Ascot kıyafetleri için bir rehber

Toplum, her zaman sosyal sezonun en önemli anlarından biri olan Royal Ascot’un geri dönüşünü dört gözle beklerken, tüm gözler bir kez daha kraliyet malikanesinde dolaşan göz alıcı konuklara çevrilir. Kral III. Charles, Kraliçe Camilla ve Galler Prensi ve Prensesi’nin bu etkinlik için yarış kıyafetlerini sergileyen ve her yıl Britanya’nın en büyük güçlerinden kimdir yarışmasına katılan kraliyet ailesi üyeleri arasında yer alması bekleniyor.

okumaya devam et

Ve gidelim! tatler‘ın Stil Danışmanı, Royal Ascot için en harika şapkacılar hakkındaki kararıyla geri dönüyor

tatlerChandler Tregaskes, Stil Editörü, bir yarış günü için en iyi şapkacıları sunuyor la modu

Royal Ascot, moda kalabalığını tetikte tutmaya devam ediyor. Gezinmek için kıyafet yönetmeliğinin nüansları ile (kadın takım elbiseleri ve 10 cm’lik zarif saç bantları çok revaçta), izleyiciler her zamankinden daha fazla moda bilincine sahip. Blandford Markisi zarif bir Philip Treacy şapkasıyla görülebilirdi; Caroline Sieber, eski bir Chanel etek takımıyla; ve Roxburghe Düşesi zamansız bir inci gerdanlık takıyor. Yarın başlayacak olan Royal Ascot öncesi son tura girerken, tatler kursta herkesin dikkatini çekmeye yönelik ipuçları için en çok talep gören üç sosyal set tasarımcısıyla yaptığı 2022 röportajından yararlanıyor.

Awon Golding

Awon Golding, Royal Ascot 2022’ye katılıyor

Kirstin Sinclair/Getty Images

Görüntünün olası içeriği: giyim, giysi, şapka, şapka, Prenses Margaret, Snowdon Kontesi, insan ve kişi

Kraliyet göz alıcıları: Kraliyet ailesinin Ascot’ta giydiği en unutulmaz şapka modası
okumaya devam et

Dünyanın en eski şapka dükkanı Lock & Co’nun ve kendi adını taşıyan markasının baş tasarımcısı olan ödüllü şapkacı, konu Royal Ascot şapka seçmek olduğunda bir iki şey biliyor. East London stüdyosundan Golding, “Mükemmel şapka, abartılı ve eğlenceli bir şeydir, ancak yine de kendinizi güvende ve rahat hissetmenizi sağlar” diye açıklıyor. “Doğru dengeyi bulmak zor, bu yüzden kesinlikle bir şapkacıya danışmanız tavsiye edilir.” Golding’in şanlı kariyeri, tasarımcının Sussex Düşesi ve Lady Gaga gibileri için türünün tek örneği parçalar yaratmasına tanık oldu. “Bir dönemin ruh halini özümsemeyi ve bana rehberlik etmesine izin vermeyi seviyorum” diyor. “Ascot için şapka tasarlarken, eski modadan, örneğin 1960’ların renkleri ile 1940’ların şekillerinden ilham almayı seviyorum. “Bunları koleksiyonuma dahil edeceğim ve onlara yeni malzemeler ve tekniklerle modern bir dokunuş vereceğim.” Golding’in bu yıl Royal Ascot için bir şapka seçerken tavsiyesi, bir açıklama yapmaktır: “Royal Ascot Wearing’de iri olanları seviyorum. renkli, bu yüzden muhtemelen beni geniş kenarlı ve gösterişli süslemeli parlak bir şeyle yakalayacaksınız.” Eğer bir sıçrama yapmıyorsanız, amacınız ne?

Papatya Knatchbull

Daisy Knatchbull, Royal Ascot 2019’da

David M Benett/Getty Images

okumaya devam et

Royal Ascot kadınları takım elbise giymeye teşvik ederken, Savile Row’un öncüsü Daisy Knatchbull da stil kurallarını paylaşıyor

Royal Ascot’un resmi kıyafet yönetmeliği aynı kalsa da, kadın yarışçıların şık bir takım elbise giymeleri teşvik ediliyor.

ürün resmi

2019’da Daisy Knatchbull, kraliyet mahfazasında silindir şapka ve kuyruk takan ilk kadın oldu – büyük büyükannesi Edwina Mountbatten, Burma Kontesi Mountbatten ile tanınan deneysel stili açıkça miras almıştı. İlham aldığını hissederek, tarihi Savile Row’da tamamı kadınlardan oluşan ilk terzilik mağazası olan kendi terzilik markası The Deck’i kurdu. Knatchbull, “Yakın zamana kadar, kadın takım elbiselerinin Kraliyet Mahfazasına girmesine izin verilmiyordu, ancak zaman içinde kesinlikle bazı inanılmaz görünümler oldu,” diyor. “Ascot’ta insanları izlemek her zaman yapmayı en sevdiğim şey olmuştur.” Tabii ki moda büyük bir rol oynuyor ve ben buna bayılıyorum – tüm erkekleri düzgün bir şekilde silindir şapkalar ve fraklar içinde görmek kadar güzel giyinme fırsatından daha iyi bir şey yoktur. , giderek daha nadir hale geliyor.” Ascot giysisine daha özel, şık bir yaklaşım için mi çabalıyorsunuz? Şık, iyi dikilmiş üç parçalı bir pantolon takımını tercih eden ve konu şapka olduğunda daha modern bir görünümü tercih eden tasarımcıdan not alın. “Her zaman bir tekne şapkasına havalı bir yaklaşım getirmeye ilgi duymuşumdur” diyor.

Samantha Cameron

Samantha Cameron, 2022’de St Paul Katedrali’ndeki Ulusal Şükran Günü Ayini’ne katılıyor

Samir Hüseyin

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Rahat Kıyafet Oyununuzu Yenileyecek 23 Eşofman Altı