Oyun Haberleri

Pis Diablo 4 sonsuz yumurtlama aksaklığı, istediğiniz kadar yağma yağdırır

Diablo treasure goblin art

Güncelleme: Ve gitti! Blizzard, mahzen olaylarının düşmanları sonsuza kadar yeniden canlandırmasını engelleyen bir düzeltme yayınladı.


Bu Diablo 4 kılavuzlarıyla Sanctuary’de hayatta kalın

Diablo 4'ün Lilith'i

(İmaj kredisi: Tyler C. / Activision Blizzard)

Diablo 4 kılavuzu: İhtiyacın olan her şey
Diablo 4 montajı: Harita üzerinde yarış
Diablo 4 ara noktaları: hızlı seyahat nasıl yapılır
Diablo 4 seviyesi açılır: Yeni satıcılar

Orijinal hikaye: Blizzard’ın kaç tane nerf gönderdiği önemli değil, Diablo 4 oyuncuları, aksiyon RPG’sinden olabildiğince çok XP ve nadir öğeler çıkarmanın bir yolunu bulacak.

Sonsuz yumurtlama sorunu, lansmanından bu yana oyundaki en bariz şekilde bozulan XP ve öğe çiftliği olabilir. Oynadığınız sınıfa bağlı olarak, onu kullanmak için hareket etmeniz bile gerekmeyecek.

Mahzenler, Diablo 4’ün küçük zindanlarıdır ve muhtemelen oyunda ilerledikçe göz ardı etmeye başladığınız ilk şeydir. Genellikle, içlerinde yalnızca birkaç düşman bulunur veya sizi tek bir sandıkla ödüllendiren rastgele bir olay vardır. Normal zindanlarla karşılaştırıldığında nadiren zaman ayırmaya değer. Şimdiye kadar.

“Mahzenlerin buna değmeyeceğini kim söyledi?” Reddit kullanıcısı Ryulen, gönderisinde, karakterlerini bile göremediğiniz eşyalarla dolu bir odayı göstermesini istedi. Paylaştıkları dokuz saniyelik klibin ekranında o kadar çok öğe adı var ki kitap okuyormuş gibi hissediyorum.

Aksaklığı bulmaktan sorumlu olmasalar da, Ryulen’in klibi, bir mahzende doğru olay ve doğru zamanlama ile neler yapabileceğinize bir göz atıyor. Alabileceğiniz XP ve ganimet miktarı o kadar yüksek ki, Blizzard’ın bunun daha uzun süre devam etmesine izin verdiğini düşünmüyorum.

Bunun gibi herhangi bir korkunç aksaklıkta olduğu gibi, Blizzard’ın bunu yaptığınız için hesabınızı askıya alma veya yasaklama riski olduğunu bilerek kullanın. Aksi takdirde, bunu yalnızca kampanyayı bitirdiyseniz ve 50. seviyeyi geçmeye çalışıyorsanız yapmanızı tavsiye ederim. Bu aksaklığın tetiklenmesi için karakterinizin bir veya iki saniye içinde düşman sürülerini yok etmede iyi olması gerekir.

OKU  Birinci şahıs nişancı oyunları başından beri perspektifi yanlış anlıyor

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Herhangi bir mahzene girin ve kurtarılacak rehinelerle bir olay oluşturup oluşturmadığını kontrol edin.
  2. Bir etkinlik yoksa, giriş çıkış yaparak sıfırlayın veya başka bir mahzeni ziyaret edin.
  3. Bir rehine olayı varsa, uzaklaşın ve düşmanların rehineleri öldürmesine izin verin (bu, bir sonraki adımı daha düzenli hale getirir)
  4. Ardından, düşmanları toplayın ve etkinlik zamanlayıcısında son 5 saniyeyi bekleyin.
  5. Zamanlayıcı 0’a gelir gelmez her düşmanı öldürün
  6. Başarılı olursa, etkinlik sona erecek ve bir sandık ortaya çıkacak, ancak düşmanlar artık sonsuza kadar yeniden doğacak

Bazı oyuncular, düşmanların etkinlik zamanlayıcısının bitimine 2 veya 3 saniye kala ilk paketi öldürdüklerinde sonsuz sayıda yeniden doğmaya başladığını söylüyor, ancak gecikme ve karakter yapıları bir faktör olabilir. Her düşmanı mümkün olduğunca sona yaklaştırmayı hedeflemelisiniz. Başarısız olursanız, her zaman sıfırlayabilir veya başka bir mahzende deneyebilirsiniz.

Cehenneme giden kendi portalınızı oluşturduktan sonra, bu şeytani ekinleri istediğiniz kadar yetiştirebilirsiniz. Envanterinizi yönetmek için şehre ışınlanmakta özgürsünüz, ancak mahzenin sıfırlanmaması için birkaç dakika içinde geri döndüğünüzden emin olun.

Şimdilik, aksaklık düzeltilmemiş durumda. Blizzard’ın bunu anlaması çok uzun sürmeyecek, özellikle de bunun doğrudan bir aksaklık olduğunu ve başka bir düşman yoğunluğu sorunu olmadığını düşünürsek. Blizzard, zindanların çiftçilik için Helltides ve Nightmare Dungeons gibi RPG’nin oyunsonu aktivitelerine katılmaktan daha değerli olmadığından emin olma sözü verdi, bu yüzden açıkça bunun uzun süre devam etmesine izin vermeyecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.