Oyun Haberleri

EA, zayıf Star Wars Jedi için özür diler: Survivor performansı, üst düzey donanımı bir sorun olarak gösteriyor

Star Wars Jedi: Survivor — a mugshot-like screenshot of Cal Kestis as he appears in the upcoming Jedi sequel, with droid companion BD-1 looking over his shoulder.

Star Wars Jedi: Survivor, PC’de zorlu bir başlangıç ​​yapıyor. İncelememde ana hatlarıyla belirtildiği gibi, oyunun en geniş alanlarında performans dalgalı ve en üst düzey GPU’larını esnetmeyi umut edenler bile tutarlı bir 60 fps elde ettikleri için şanslılar. Yayın öncesi yayınlanan bir yama yardımcı oldu (yeni sekmede açılır) kesintili ara sahne sesi gibi korkunç sorunlarla, ancak donanımınızın tam gücünü kullanamaması ve bitmeyen VRAM açlığı gibi daha büyük sorunlar devam ediyor.

Lansman gününde sonuç? “Çoğunlukla Olumsuz” (yeni sekmede açılır) Steam’deki kullanıcı derecelendirmesi, neredeyse tamamen kabul edilemez performanstan bahseden incelemelerle.

PC sürümü tepkisine yanıt olarak EA, Jedi: Survivor’ın performansının arkasındaki önemli neden olduğuna inandığını özetleyen yarı özür, yarı açıklayıcı bir tweet yayınladı: Windows 11 için tasarlanmış üst düzey CPU’larda Windows 10 çalıştıran PC oyuncuları ve daha az güçlü CPU’larla birleştirilmiş güçlü GPU’lar.

Tweet’te, “Örneğin, Windows 11 için tasarlanmış son teknoloji, çok iş parçacıklı yonga setlerini kullanan oyuncular, Windows 10’da sorunlarla karşılaşıyordu veya daha düşük performanslı CPU’larla birleştirilmiş üst düzey GPU’lar da beklenmedik çerçeve kaybı gördü.” “Bu vakaları hızlı bir şekilde ele almak için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.”

Daha fazla gör

Açıklama, “bu sorunları yaşayan oyuncularımızdan herhangi biri” için özür dilemeye devam etse de, bazıları mesajda suçlayıcı bir ton algılıyor, sanki EA düşük performansı kabul ederken aynı zamanda bunu yalnızca “yüzde” için bir sorun olarak el sallıyor. Güçlü donanıma sahip PC oynatıcıların “.

“‘Windows 10 ve i9 10900k kullanıyorsunuz? Oyunumuzun 4090 ile PC’nizde 30 fps hızında çalışmasına şaşmamalı.’ Oh tamam… Sanırım yükseltmem gerekiyor o zaman?” YouTuber Nick930’u yazdı cevap.

OKU  Final Fantasy 14'ün 6.4 yaması fragmanı, Dark Throne'a gideceğimiz yolu ortaya koyuyor

Daha yeni CPU’larda Windows 10 kullanan oyunculardan bahsetmek de biraz garip. Bildiğim kadarıyla alışılmadık bir uygulama değil, çünkü genellikle pek bir dezavantajı yok. Yakın zamanda Windows 10’a karşı Windows 11 hesaplaşmasında PCWorld, Windows 10’u Windows 11 için optimize edilmiş Intel yongalarında kullanırken günlük performansta çok az fark buldu veya hiç fark bulmadı. Görünüşe göre Jedi: Survivor bir aykırı.

Belirtilen nedenler ne olursa olsun, EA’nın Jedi: Survivor’ın berbat performansı tarafından gafil avlandığına inanmak zor. Hemen hemen her PC yapılandırması gözle görülür şekilde dalgalı ve dört Steam kullanıcısından üçünün hala Windows 10’u salladığını düşünürsek, bu sorunun çok öngörülebilir olduğunu düşünürsünüz.

Bildiri şöyle devam ediyor: “Bilgisayar performansı için tek ve kapsamlı bir çözüm bulunmamakla birlikte ekip, çeşitli yapılandırmalarda performansı artıracağına inandığımız düzeltmeler üzerinde çalışıyor.” EA, “her yamanın yeni sorunlara yol açmamamızı sağlamak için önemli testler gerektirdiğini” belirtiyor.

Bu arada, Jedi: Survivor, kötü bir kare hızıyla zedelenmiş harika bir oyun.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.