Moda

El Çantaları ve Miras: Kraliyet ailesini donatan Avusturya Arşidüşesi ile tanışın

El Çantaları ve Miras: Kraliyet ailesini donatan Avusturya Arşidüşesi ile tanışın

Avusturya arşidüşesi Sophie koyu siyah bir cübbeyle poz veriyor.

Gianmarco Chieregato

Avrupa şıklığının somut örneği, Ekselansları Avusturya Arşidüşesi Sophie Habsburg, zamanını Roma’daki görkemli evi ile Sant Angelo d’Alfie; Napoli’nin dışında, çalışan mozzarella çiftliğinin yanında bir evinin olduğu küçük bir kasaba.

Hikaye kitabı rüyalarının malzemesi. Windisch-Greatz Evi’nin başkanı olan (gerçek) prensi Prens Mariano Hugo ile 33 yıldır evli, gerçek kraliçeler ve konteslerin topraklarına ve bahçelerine bakmadıkları zamanlarda imrendikleri lüks çantalar tasarlıyor. O gün Sant Angelo’dan arıyor. Tüvit blazer ve krem ​​rengi ipek bluz içinde sakince lüks, saçları zahmetsizce şekillendirilmiş, onun ya da en azından onun en iyi arkadaşı olmak istiyorsun. Zarif aksanı bir giriş mırıldanıyor. “Pekala, bunu sabah halledebiliriz,” diye şaka yapıyor, ben bir mülakat çalışma programından geçerken.

okumaya devam et

Çıplak Cazibe: Anya Taylor-Joy, çıplak elbisenin neden yapıştığını kanıtlıyor bu İşini bilen IT kızları için stil zımbaları

önceki tatler kapak yıldızı mutlak parlaklığı tercih eden en son kişidir

ürün resmi

1959’da Paris’te Avusturya Arşidükü Ferdinand Karl Marx ve Kontes Helene von Törring-Jettenbach’ın çocuğu olarak dünyaya geldi, tarihi ve seçkin Habsburg Evi’nden geliyor. Büyükbabası, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun son İmparatoru Kral I. Carlo’nun erkek kardeşiydi ve büyük teyzesi Yunanistan ve Danimarka Prensesi Marina, Kent Dükü Prens George ile evliydi. Sophie, kökenleri hakkında “Rahatsız edici bir engelle karşılaşmadıkça bunu gerçekten düşündüğünüzü sanmıyorum, ancak size verilenlere çok saygı duyuyorsunuz” diyor. “Gitmediğinizi genç yaştan anlıyorsunuz [Prince] Harry’nin yolu,” diye şaka yapıyor.

Sophie’nin akrabaları: Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand ve Hohenberg Düşesi Sophie, 1914

Baskı Koleksiyoncusu/Getty Images

Fransa’da bir okulda üç yıl ve Almanya’da altı yıl okuduktan sonra, sonunda St Mary’s Ascot’ta okumak üzere İngiltere’ye gönderildi. Ülkedeki en iyi devlet okullarından biri olarak kabul edilen St. Mary’s, genç öğrencileri için katı ve dini davranış kurallarına sahiptir. “Harika bir baş rahibem vardı, harikaydı. Beni çok yaramaz bir şey yaparken yakaladığında, ne olduğunu hatırlayamıyorum. Beni aradı ve beni tuttu ve biriyle çok Sert bir yüzle bana baktı ve “Sophie, sana bir şey söyleyeceğim ve umarım bunu hatırlarsın. [it] Bütün hayatın. Adın var, görünüşün var ve paran var. Hayatta onunla ne yaptığına dikkat et.” Ve bunun bana çok yol gösterdiğini düşündüğüm bir şey. Bana o kadar çok şey verildi ki, doğru yoldan geri versen iyi olur.’

İngiliz okul sistemi ilk başta ürkütücüydü ama sonunda Sophie yaşam tarzına alıştı ve şimdi sevgiyle geriye bakıyor. “Halihazırda arkadaşların olan ve makyaj falan yaptığın bir karma okuldan geldiğinde, sonunda 10 yıldır erkek görmemiş kızlarla karşılaşıyorsun. Seni günlerce azarlayacak rahibelerle çevrili olması biraz şok ediciydi ama sonunda onu sevdim ve hala harika arkadaşlarım var. [from school] Bu güzel bir şey” diyor.

Habsburg’un hayatındaki bir başka anaerkil figür de büyükannesiydi. “Görünüşü çok asildi. Avusturya’daki evimize öğle veya akşam yemeği için gelirdi, tamamen krem ​​rengi ipek içindeydi ve pantolonu biraz boldu. 90 yaşında bile güzel ipek gömlekler, küçük küpeler ve hepsi krem ​​renkli bir atkı takıyordu ve sen sadece “Vay canına” dedin. Orada çok ilham aldığımı düşünüyorum,” diye açıklıyor Sophie. Ailede eski okul cazibesinin olduğu açık.

Sophie şık, nötr bir takımda

Gianmarco Chieregato

18 yaşında, Sophie prestijli École Camondo’da iç tasarım ve mimarlık okumak için Paris’e geri döndü, ancak beş yıllık diplomasının üç yılını bırakarak iç mimar David Hicks’in ofisinde işe girdi. “O yaşta her zaman en önemli şey olan aktif olarak ve para kazanarak çok daha fazla şey öğrendiğimi düşündüm; Sadece para kazanmak ve evden çıkmak istiyorlar. Ben de hemen işi kaptım ve babam bana kızdı, “Eğitimini bitirmelisin. Bugün elimize kağıt lazım!” “Merak etme biz hallederiz” dedim. ‘

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Hayatınızın başrol oyuncuları için 24 ışıltılı hediye