Oyun Haberleri

Gigabyte, 11 GB/sn aktarım hızlarıyla DDR5 bellek hız aşırtma dünya rekorunu kırdı

Gigabyte Aorus DDR5 memory

Gigabyte’ın şirket içi hız aşırtma uzmanı HiCookie dünya rekorunu kırmayı başardı (yeni sekmede açılır) Intel Z790 makinesindeki en hızlı DDR5 bellek hız aşırtması için 11 Gb/s ham, tek kanallı bant genişliğine ulaşıyor.

Bu, Gigabyte’ı yeni DDR5 bellek hız aşırtma şampiyonumuz yapıyor ve ADATA’nın yaklaşmakta olan DDR5-12600 üretim hızlarına (WCCFTech aracılığıyla) ulaşmaktan yalnızca kıl kadar uzakta. (yeni sekmede açılır)).

Önceki DDR5 hız aşırtma rekoru, bir Asus ROG Maximus Z790 Apex anakart üzerinde muazzam bir DDR5-10000 hız aşırtmaya itilen bir çift G.Skill DDR5-8000 RAM modülünü içeriyordu.

Şimdi, Gigabyte’ın henüz piyasaya çıkmamış Aorus DDR5-8333 modüllerinden birini çift DIMM Gigabyte Z790 Aorus Tachyon’a (aşırı bellek ve CPU hız aşırtma düşünülerek özel olarak tasarlanmış bir kart) yerleştiren HiCookie, DDR5-11136 (5567,5) rekorunu kırdı. Etkili).

CPU-Z doğrulayıcı sonuçlarında görebileceğiniz gibi, CAS zamanlamaları 64-127-127-127-127-2 olarak ayarlanmıştır. (yeni sekmede açılır), bellek voltajları söz konusu olduğunda herhangi bir veri sağlanmamasına rağmen. DDR5 hız aşırtma tacı için bir teklifte aynı şeyi yapmayı planlayan herhangi biri olması durumunda akıllıca bir hareket ve bu, herhangi bir potansiyel yarışmacı adına biraz deney anlamına gelecek.

Puan artık Gigabyte’ın Z790 Aorus Tachyon sayfasında maksimum bellek hız aşırtması olarak listeleniyor (yeni sekmede açılır)ve DDR5 hız aşırtma cephesinde Gigabyte için büyük bir kazanç.

Görünüşe göre gülünç DDR5-12600’e çok yaklaşıyoruz (yeni sekmede açılır) ADATA’nın en son XPG bellek duyurusunda vaat ettiği veri aktarım hızları.

(yeni sekmede açılır)


Oyun için en iyi SSD: Piyasadaki en iyi katı hal sürücüleri
Oyun için en iyi PCIe 4.0 SSD: Hızlı sürüşler
En iyi NVMe SSD: SSD iyiliğinden şeritler
En iyi harici sabit sürücüler: Ufkunuzu genişletin
En iyi harici SSD’ler: Hızlı, sağlam ve taşınabilir

OKU  Wordle bugün ipucu ve cevap: Hadi çözelim #582, 22 Ocak

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir