Moda

Eski Tatler kapak yıldızı Anya Taylor-Joy, Monaco Prensesi Stéphanie tarafından onaylanan bu 1980’ler trendini geri getiriyor

Eski Tatler kapak yıldızı Anya Taylor-Joy, Monaco Prensesi Stéphanie tarafından onaylanan bu 1980'ler trendini geri getiriyor

Yılın en görkemli psikolojik korku filminin yıldızları, yönetmen Mark Mylod’un galası için bir araya gelirken, BFI Southbank’ta ışıltılı bir geceydi. Menü. Yeni film yıldızları Ralph Fiennes, Nicholas Hoult ve Ex’in başrolde olduğu, Noma benzeri, son derece ayrıcalıklı bir yemek deneyiminin ürkütücü bir hal aldığı hicivli bir yorum. tatler Kapak kızı Anya Taylor Joy.

Anya Taylor Joy Menü prömiyer

David M Benett/Getty Images

Bu etkinlik için moda devi Alexander McQueen’i arayan Taylor-Joy, markanın İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonundan çarpıcı bir kobalt mavisi deri elbise seçti. Korse korsajı, fırfırlı asimetrik etek ucu ve uyumlu opera eldivenleriyle oyuncu, siyah pompalar ve baştan çıkarıcı elmas işlemeli Jaeger Le-Coultre saatin yer aldığı zarafetle buluşan sıra dışı takımda dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca, bordo kadife ceketi ve yine Le-Coultre imzalı pembe altın ‘Reverso’ saatiyle çarpıcı bir şekilde zarif görünen, beyazperdeye ilgi duyan Nicholas Hoult da ona katıldı.

Anya Taylor-Joy ve Nicholas Hoult Menü prömiyer

David M Benett/Getty Images

Ne yazık ki Taylor-Joy, kırmızı halıda açık mavi deri giyen ilk kişi değil. 1980’lerde, belirli bir Monegasque prensesi dönüşen pop yıldızı, trendi ilk kucaklayanlar arasındaydı: Monaco Prensesi Stéphanie.

Monako Prensesi Stéphanie Alman televizyonunda, 1986

United Archives GmbH / Alamy Hazır Fotoğraf

Birinci ve ikinci single’larını çıkardıktan sonra, Uğur ve flaş, 1986’da yıldız adayı, buna uygun bir yıldız gardırobuyla Avrupa’da milyonlarca kopya satmanın ününü yaşadı; Ana stil rifflerinden biri ifade derisidir.

Alman talk show’larına çıkma kanguruWhitney Houston, Kim Wilde ve Gary Numan gibi isimlere de ev sahipliği yapan prenses, omuzları abartılı ve beli büzgülü canlı mavi deri bir ceketi gururla giymişti. Bir yıl önce, safir renkli tasarıma olan sevgisini bir tanesine poz vererek çoktan onaylamıştı. L’Officiel Jean Claude Jitrois tarafından tasarlanan cızırtılı bir dizi mavi deri parçayla ve eşleşen eldivenlerle örtün.

L’officiel Paris1985

JITROIS’in izniyle

L’officiel Paris1985

JITROIS’in izniyle

2020’lere hızla ilerlediğimizde, tasarımcıların yeni sezon için mavi deriye olan tutkularını toplu olarak yeniden teyit ettikleri görülüyor. Eylül ayındaki podyumlarda, prestijli evlerin okyanus renginde bir sergiye sahip olacağı kesindi.

Marni’de ipek astarlı mavi trençkotlar örgü mini takım elbiselerin üzerine atılırken Off-White, mavi motorcu bebek için mükemmel olan, piste hazır deri parçalardan oluşan sportif bir kliği sergiledi. Ancak Stephanie’nin 80’lerin havasına en yakın şey, omzu açık ceketleri çok öfkeli olan Saint Laurent’di. Anya Taylor-Joy ve Princess Stéphanie bir şeylerin peşinde olabilir.

Marni, SS23

Daniele Oberrauch / Gorunway.com

Kırık beyaz, SS23

Daniele Oberrauch/Gorunway.com

Saint Laurent, SS23

Filippo Fior/Gorunway.com

Bu nedenle, tüm yinelemelerinde mavi derinin parlaklığını kucaklayın. Madonna’nın sözleriyle, “True Blue bebeğim, seni seviyorum.”

OKU  Royal Ascot modası: en göz alıcı yarış gösterisinin dönüşündeki evrimi