Moda

Dior’un muhteşem dünyası Harrods’a geliyor

Dior'un muhteşem dünyası Harrods'a geliyor

Harrods geceyi aydınlatıyor

Adrien Dirand/Dior’un izniyle

Harrods, mermer ve altın koridorlarında gezinen şanlı yıldızlardan hiçbir zaman eksik olmadı. Noël Coward’ın evcil timsahı, şirket içi evcil hayvan dükkanındandı; Arnavutluk Kralı Zog ve Kraliçe Geraldine orada Ronald Reagan için bir yavru fil satın aldı; AA Milne, Harrods’ta kendisine ilham veren oyuncak ayıyı oğlu Christopher için satın aldı. Winnie Pooh.

Ancak hiçbir soigné patronu, İngiliz hayranı modacı ve trend belirleyici Christian Dior gibi bir iz bırakmadı. 1952’de Knightsbridge mağazasının atölyesine topuklu ayakkabısını koyduğunda – Prenses Margaret için yarattığı 21. doğum günü elbisesinin başarısının ardından – bunu çılgınca bir sosyal adım izledi.

dior kafe

Adrien Dirand/Dior’un izniyle

Düşesler, divalar ve hanedan varisleri, Dior hazır giyim koleksiyonunu birinci kat raylarına taşırken, yuvarlak omuzlar, dar beller ve dolgun eteklerle Yeni Görünümünü talep etti. Savaş zamanı kumaş tayınlama kısıtlamalarından kurtulmuş ve Fransız incelikleriyle dolu bu giysiler, neşe ve ihtişam uyandıran giysilerdi. Kraliyet İngiliz Dükü ile birlikte olan Windsor Düşesi, bu yeni şıklığa sudaki bir kuğu gibi aşık oldu.

1955’e gelindiğinde, Harrods’un üçüncü katta yeni oluşturduğu Moda Tiyatrosu, müşterilerin modellerin hazır giyim hattında yürüdüğünü ve ardından yürüyen merdivenle birinci kattaki özel Dior odasına indiğini gördüğü sezonluk Dior gösterilerine ev sahipliği yaptı. Planları satın alın. Dudley Kontesi, Moda Tiyatrosu’nun açılışını coşkulu bir onayla kutladı.

Mr Dior pop-up stüdyosu

Adrien Dirand/Dior’un izniyle

Bahar, Chapeau Dior’a geri dön. Yaklaşık 70 yıl sonra, Brompton Road alışveriş merkezi Dior temalı bir kutlamaya başlıyor. Harrods’un aksesuar bölümünde bir Lady Dior “fabrikası” kuruluyor: Galler Prensesi Diana’nın giydiği gıpta ile bakılan bez çanta, müşterilerin yaratabilecekleri özelleştirilebilir riffler ve egzotikler arasından kendi Lady Dior’larını seçebilecekleri kendi Noel Baba atölyesine sahip oluyor deriler.

OKU  Jennifer Lopez, dalgalı yakalı ve dramatik kalça yırtmaçlı elbisesiyle elinden gelenin en iyisini yaptı.