Oyun Haberleri

Final Fantasy’nin orijinal yaratıcısı, Final Fantasy 14’ü günde ’12 saat’ oynadığını ve hatta oyundaki en zorlu baskınlardan bazılarını temizlediğini itiraf ediyor

Final Fantasy'nin orijinal yaratıcısı, Final Fantasy 14'ü günde '12 saat' oynadığını ve hatta oyundaki en zorlu baskınlardan bazılarını temizlediğini itiraf ediyor

Square Enix’ten bir süre önce ayrılmış olabilir ancak bu, Hironobu Sakaguchi’nin kendi yarattığı ve onun yokluğunda gelişmeye devam eden diziye aktif olarak katılmasını engellemedi. Final Fantasy’nin babası neredeyse iki yıldır 14. bölümünü oynuyor ve eleştirmenlerden tam not alan MMO’nun üzerinde mutlak bir ölümcül etkisi olduğunu kabul etmekten korkmuyor.

Londra’daki Hayran Festivali sırasında Sakaguchi, Final Fantasy 14’ün yönetmeni ve yapımcısı Naoki Yoshida ile bir araya gelerek oyunla geçirdiği zaman hakkında konuştu ve hatta masaya birkaç sürpriz bile getirdi. MMO’ya ilk adımını anlatırken Sakaguchi, oyunla geçirdiği ilk ayların zamanının önemli bir kısmını aldığını itiraf etti. Bir tercüman aracılığıyla “Sanırım her gün 12 saat boyunca oradaydım” dedi ve Final Fantasy 14’ün uyanık zamanının “yaklaşık %80’ini aldığını” ve eğer kendisi dahil etmeseydi bu sayının %100’e kadar çıkacağını ekledi. yemek yiyor.

Yoshida, geliştirme ekibinin gözünün Sakaguchi’nin oyundaki zamanının çoğunu paylaştığı Twitter hesabında tutacağını ve oyunda gerçekte ne kadar zaman harcayacağını takip edeceğini söyleyerek yanıt verdi. Sakaguchi’nin başlangıçtaki beklentileri düşük gibi görünse de, iki yıl sonra oyuna aşık olduğu açıkça görülüyor. Sakaguchi, “Bu tam tersi, artık ayrılamam” dedi. “Final Fantasy 14 hayatımın bir parçası haline geldi.”

Sakaguchi’nin artık Square Enix’te olmasa da hâlâ Blue Dragon ve Fantasian geliştiricisi Mistwalker’ın kurucusu ve başkanı olduğunu unutmayalım; bunun zamanının en az %50’sini tüketeceğini düşünürsünüz! Görünüşe göre Yoshida, Mistwalker takımının “çok anlayışlı” olduğunun kendisine söylendiğini ancak Sakaguchi’nin bu konu gündeme geldiğinde Sakaguchi’nin gidişatı hakkında hiçbir fikirleri olmadığını keşfettiğini belirterek, Yoshida’nın gizlice FF14 oynamak için kendini sindiriyor olabileceği ortaya çıktı. konuşma. Sakaguchi, “Bir baskına katıldığımda toplantıya katılamıyorum” diye şaka yaptı.

Final Fantasy Hayran Festivali Londra 2023

(Resim kredisi: Square Enix)

Tüm bu saatler kesinlikle işe yaradı çünkü Sakaguchi, Yoshida’ya bir sürpriz getirdi: İlk nihai baskınının kanıtı açıktı. Bu hiç de kolay bir başarı değil, oyunda yapılması en zor şey ve hepsi⁠ — birini temizlemek FF14 oyuncuları için ciddi bir onur madalyasıdır. Bu, Yoshida’nın baskınlara özel parlak yeni silahının ekran görüntüsüyle karşılandığında yaşadığı büyük şaşkınlığın kanıtıydı.

Sakaguchi, Hayran Festivali’nden 10 gün önce net bir şekilde ele geçirmeyi başardığını ve katıldığı zamana kadar bunu bitirmeyi istediğini itiraf etti. Yoshida’ya şaka yollu bir sonraki baskın partisini talep ederek “Bunu aşmaya çalışmak çok eğlenceliydi” dedi. eklenecek. Daha vahşi baskınlar yapmak isteyip istemediği sorulduğunda Sakaguchi, muhtemelen Bahamut veya Dragonsong Reprise’a atıfta bulunmanın yanı sıra İskender baskınından da bahsederek “elbette, sonra turuncu olanı istiyorum” diye yanıt verdi. Yoshida, Mistwalker ekibine hitaben “Çok üzgünüm” dedi ve “Sözcükleri bulamıyorum” diye ekledi.

OKU  The Witcher 3 Videosu, Xbox Series S'in 'Yeni Nesil' Bir Deneyim Sunup Sunamayacağını Analiz Ediyor

Kimsenin Final Fantasy 14’te hayatını kaybetmekten güvende olmadığını görmek rahatlatıcı ve kişisel olarak Sakaguchi’nin son iki yılda Eorzea’daki yolculuğunu görmeyi gerçekten çok sevdim. Yakın zamanda durmaya niyeti yok gibi görünüyor ve bundan sonra onu en iyi ekipmanlarla tam donanımlı görmeyi bekliyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.