Oyun Haberleri

Gloomwood’un yılın son güncellemesi bir pub ekler ve hızlı kaydetmenizi sağlar

Gloomwood'un yılın son güncellemesi bir pub ekler ve hızlı kaydetmenizi sağlar

Yeni Blood Interactive’in nemli Hırsız benzeri Gloomwood’u (yeni sekmede açılır)yılın son güncellemesini aldı ve birçok yeni özelliği kafasına çok fazla blackjack atan bir yankesici gibi oyunun cebine kaydırdı.

Başlık eklemesi yeni bir seviyedir, taverna, çünkü hiçbir sürükleyici simülasyon iyi bir içki deliği olmadan tamamlanmış sayılmaz. Görünüşe göre, Gloomwood’un kuruluşunun kesinlikle “delik” kısmı kapalı, etrafa dağılmış onca kanlı ceset varken. New Blood’a göre taverna “henüz karşılaşmadığınız en ölümcül düşmanı” içerdiğinden, yanlış yönlendirilmiş bir dekorasyon girişimi olarak da orada değiller. Blighter ayrıca yerin anahtarını da aldı, yani bu rakibi alt etmeniz veya anahtarı ondan çıkarmak için daha kurnazca yollar bulmanız gerekecek.

Diğer yeni eklemeler arasında, “daha rahat/keşif deneyimi isteyenler” için tasarlanan “Crescent Moon” adlı daha kolay bir zorluk modu yer alıyor. Bu mod, haritadaki düşmanların hem sayısını hem de etkinliğini azaltırken kaynak sayısını artırır.

Yine de, güncellemenin eklediği belki de en önemli yeni özellik, hızlı kaydetme işlevidir. Gloomwood’un Erken Erişim lansmanıyla ilgili en büyük şikayetlerden biri, kontrol noktası kaydetme sisteminin gelişigüzel doğasıydı. Balıkçılık gibi bazı alanlarda, ayarlanmış kaydetme noktaları (gramofon şeklini alır) ve tonlarca kilidi açılabilir kısayol içeren açık uçlu bir seviyenin kombinasyonu harika çalıştı. Ölümün size büyük bir ilerlemeye mal olabileceği daha büyük, daha doğrusal kırsal alanda daha az etkiliydi.

New Blood’ın bu şikayetlere verdiği yanıt, hızlı kaydetmeye atlamak kadar basit değil. Resmi olarak, Gloomwood’un hızlı kaydetme özelliği yalnızca Crescent Moon zorluğunda kullanılabilir. Ancak geliştiriciler, “You pisth” eklemeden önce “user.ini’de AllowQuicksave 1” ayarlayarak daha zor zorluklar için hızlı kaydetmeyi etkinleştirebileceğinizi kabul ediyor. Açıkçası bir şaka, ama yine de New Blood adına biraz gönülsüz bir ekleme gibi görünüyor.

Güncelleme tarafından eklenen son özellik, keşfederken savaştığınız ve/veya kaçtığınız temel düşman olan oyunun Avcıları için bir dizi yeni animasyondur. New Blood’a göre bunlar “hastalıklı, tehditkar doğalarını daha iyi yakalamak için elden geçirildi”. Ve pekala, aşağıda kendiniz için sonuçları görebilirsiniz:

OKU  Dell beş yıllık bir grafik kartını 13.800 £ gibi dudak uçuklatan bir fiyata satıyor. Hımm, kabul eden var mı? Herhangi biri? Bueller mı?

Bu arada, bu korkunç hücum saldırısı da oyunda yeni.

Daha büyük eklemelerin yanı sıra bir dizi ince ayar ve hata düzeltmesi içeren tam yama notlarını sayfanın alt kısmında okuyabilirsiniz. New Blood, gelecek yıl ne olacağına dair cezbedici bir ipucu vererek imzayı atıyor. “Hepinizi 2023’te Pazar Bölgesi’nde göreceğiz”. Çok da uzak olmayan bir gelecekte Gloomwood’un şehir surlarını gizlice geçeceğiz gibi görünüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.