Oyun Haberleri

Mod geliştiricilerin 4K desteğini Metal Gear Solid: Master Collection’a eklemeleri yalnızca saatler sürdü; şimdi ultra geniş, yüksek çözünürlüklü kullanıcı arayüzü desteği ve daha fazlasını eklediler

Metal Gear Solid 3

Metal Gear Solid: Master Collection’ı bu konularda sevmiyoruz, ancak orijinal PlayStation kopyalarınızı bir emülatör aracılığıyla çalıştırmak istemiyorsanız, PC’de şehirdeki tek oyundur. Neyse ki mod geliştiriciler kurtarmaya geldi.

Daha önce Sergeanur’un MGSResolution yamasını Master Collection’ın Steam’de açılmasından yalnızca 10 saat sonra nasıl yayınladığını bildirmiştik. 29 Ekim’de Sergeanur, MGS2’de tanıtılan moddaki kullanıcı arayüzünü ve codec hatalarını düzelterek başlangıçtaki en büyük sorunlarımızdan birini çözdü.

Master Collection’ı ultra geniş veya diğer özel çözünürlüklerde oynamak istiyorsanız şanslısınız. GamingOnLinux tarafından bildirildiği üzere Lyall, emoose, ShizCalev ve yoyossef tarafından sunulan MGSHDFix, ultra geniş destek sunuyor (bazı kullanıcı arayüzü genişletmelerinden minimum düzeyde ödün vererek). MGSHDFix toplamda şunları sunar:

  • Özel çözünürlük/ultra geniş destek.
  • HUD/filmleri (MGS2/MGS3) yeniden boyutlandıran deneysel 16:9 HUD seçeneği.
  • Kenarlıksız/pencereli mod.
  • Fare imleci geçişi.
  • Fare duyarlılığı ayarı (MGS3).
  • Doğru oyun/ara sahne en boy oranı (MGS2/MGS3).
  • Giriş logolarını atlayın (MGS2/MGS3).
  • Ayarlanabilir anizotropik filtreleme (MGS2/MGS3).
  • Arttırılmış doku boyutu sınırları. (MG1/MG2/MGS3)

Bu arada Metal Gear Solid 1, koleksiyondaki MGS2 ve 3’ün aksine PS1 emülasyonu üzerinden çalışıyor gibi göründüğü için orijinal PS1 4:3 en boy oranı ve 240p çözünürlüğünde kalıyor. MGS1, ABD veya Japonca dışında bir dil paketi kullanırsanız daha da kötüleşir, bu da oyunu şaşırtıcı bir şekilde 50 hz, 25 fps PAL standardına kilitler; 60 hz ekranda mutlak ölüm.

Asla ironik bir şekilde tembel olan “tembel geliştiricilerin” parmak sallama alışkanlığına kapılmak istemezsiniz, ancak eğer modcular bunu düzeltiyorsa, yayıncı Konami’nin karar verme sürecini ve Ana Koleksiyondaki kaynak tahsisini kesinlikle sorgularım. Bu hızlıca. Bu aynı zamanda MGS3’ün yeniden yapımı olan Metal Gear Solid Delta: Snake Eater için heyecan yaratmayı da zorlaştırıyor. Meslektaşım Rich Stanton ilk görüntüleri araştırdı ama tüm olaydan dolayı midem bulandı.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Indiana Jones'un açıklamasındaki Quake 6 tanıtımını yakaladınız mı?