Oyun Haberleri

Streamer, Super Mario 64’ü 20 Dakikadan Kısa Sürede Yenmek İçin Davul Setini Kullanıyor

Screenshot from Mario 64 showing the titular Mario with a star above his head.

Bir speedrunner, yenerek anıtsal hedefine ulaştı Süper Mario 64 kontrolör olarak bir davul seti kullanarak 20 dakikadan daha kısa sürede. Piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 25 yılı aşkın sürede, Süper Mario 64 özellikle hızlı koşu topluluğunda tüm zamanların en popüler ve ünlü oyunlarından biri olmaya devam ediyor.


Çok az oyun doğru bir şekilde tür tanımlayıcı olarak tanımlanabilir, ancak Süper Mario 64 1990’ların en iyi oyunlarından biri olmakla kalmayıp, aynı zamanda 3D oyunların ne olabileceğini gösteren oyun olarak da bilinir. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların kalplerini ve zihinlerini büyüleyen sırlarla dolu. Bu sırlar, söz konusu oyunu görünüşte imkansız görünen bir hızla yenmenin yollarını aramaya geldiğinde, çevrilmemiş hiçbir taş bırakmayan hızlı koşu topluluğu için özellikle ilgi çekicidir. Bu oyuncular, yenmek gibi ekstra bir meydan okuma için hızlı koşulara belirli koşullar veya kısıtlamalar ekleyerek bahsi bile yükselttiler. Süper Mario 64 gözü bağlı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Ortaya Çıkarılmış Super Mario 64 Ekran Görüntüleri Kullanılmayan ‘Göz Küresi’ Seviyesini Gösteriyor

Müzisyen ve yayıncı CZR, hızlı koşu yarışmaları kavramını yeni bir seviyeye taşıdı ve 16 yıldızlı bir seriyi tamamladı. Süper Mario 64 19:48’de, oyunu kontrol etmek için bir davul seti kullanırken. CZR daha önce davul setini bunun ve bunun gibi diğer oyunların hızlı koşularını yapmak için kullanmıştı. Süper Mario Kardeşler. ve Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes. Bu son koşuyu “bugüne kadarki en gururlu rekoru” olarak adlandırıyor, üzerinde iki yıldan fazla zaman harcadı ve önceki 16 yıldızlı rekorunu yendi. Süper Mario 64 56:36.

OKU  Modder, ChatGPT'yi Skyrim VR'ye bağlar, böylece NPC'ler rol oynayabilir ve geçmiş konuşmaları hatırlayabilir

CZR, bir davul seti kullanarak oyunları hızlandırma becerisiyle bir isim yaptı, ancak bu son rekor, özellikle şu anki genel kontrol cihazı gibi standart kontrol cihazları kullanan oyuncular tarafından yapılan diğer dünya rekorlarının zamanlarına çok yaklaştığı için dikkate değer. Süper Mario 64 6:27 ile dünya rekoru. Bu kadar kısa tamamlama süreleri, yalnızca oyun içinde bulunan ve oyuncuların duvarlardan geçmek gibi şeyler yapmasına izin veren istismarlar kullanılarak mümkündür. Bu istismarlara erişim bazen speedrunner’ların oyunları CZR’nin yaptığı gibi orijinal donanımda oynamasını gerektirir.

Zamanının diğer popüler hızlı koşu oyunları gibi, Süper Mario 64 oyuncuları keşfetmeye teşvik eden oyunun belirli bölümlerinde ilerlemek için birden fazla yolla tasarlanmıştır. Bazı oyuncular için bu zorluklar yeterli değildir ve bu nedenle, Yaz Oyunları Hızlı Bitti gibi etkinliklerin akıllıca benimsediği alışılmadık kontrol yöntemleri veya gözleri bağlı koşular gibi şeyleri uygulamak popüler bir seçim haline geldi. CZR’deki gibi başarılar, hızlı koşu topluluğunun yaratıcılığının bir kanıtıdır ve bu yetenekli oyuncuların her zaman üzerinde çalışacakları daha çok şey olacağını gösterir.

Süper Mario 64 1996 yılında Nintendo 64 için piyasaya sürüldü.

DAHA: Mario 64’ün İkonik Ses Tasarımı Mirası

OKU  Sony, Sınırlı Üretim LeBron James PS5 Denetleyicisini ve Daha Fazlasını Piyasaya Sürüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.