Oyun Haberleri

GTA 6’nın gelecek yıl çıkacağına inanmak için iyi nedenler var

GTA 6'nın gelecek yıl çıkacağına inanmak için iyi nedenler var

Bugünkü üç aylık yatırımcı raporunda Take-Two, bir sonraki Grand Theft Auto oyununun gelişiminin “iyi yolda” olduğunu söyledi. Rockstar ana şirketinin GTA 6’yı ilk kez duyurduğunda ve birkaç ay sonra tekrar söylediği şey tam olarak buydu, ancak bugünkü açıklama biraz daha dikkat çekici çünkü 2025 mali yılı boyunca “çığır açan birkaç oyunun” yayınlanacağına dair genel bir sözle birlikte geldi. yıl ve bu oyunlardan birinin yeni GTA olduğuna dair bazı net işaretler var.

Kurumsal muhasebe garip olduğu için, Take-Two’nun 2025 mali yılı Nisan 2024’te başlıyor, bu nedenle bahsettiğimiz “çığır açan” oyunların önümüzdeki yıl veya en geç 2025’in başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Take-Two ayrıca, bu oyunların sektör için “yeni standartlar belirleyeceğini” ve şirketi mali yıl için 8 milyar dolarlık net rezervasyonlara (tüm satışları giderlerden önce) taşıyacağını ve bu ivmenin bir sonraki yılda da devam edeceğini söyledi.

Take-Two, henüz sona eren mali yıl boyunca 5,3 milyar dolarlık net rezervasyon kaydetti ve mevcut mali yılın bundan biraz daha fazlasını sunmasını bekliyor, bu nedenle bu büyük sürümlerin 2025 boyunca 2,5 milyar doların üzerinde ek nakit getirmesi gerekiyor. mali yıl.

Bu oyunlardan biri muhtemelen BioShock’un yaratıcısı Ken Levine’in yeni oyunu Judas’tır, ancak bunun iki virgül beş milyar dolarlık fark yarattığını hayal etmek zor. Take-Two’nun daha önce GTA 6’nın eğlence sektörü için “yaratıcı ölçütler belirleyeceğini” söylemesi de bu spekülasyona yardımcı oluyor, bu da kulağa bugünün “yeni standartlar belirle” yorumuna çok benziyor. GTA 6’nın 2025’te çıkacağına dair söylentiler birkaç yıl önce de ortalıkta dolaşıyordu.

Gelecek yıl tüm fişlerimi koymaktan beni alıkoyan tek şey, büyük oyunların ne sıklıkla ertelendiği. Bu kaçınılmaz gibi gelmeye başladı: Bethesda başlangıçta planladığı gibi Starfield’ı Skyrim’in 10. doğum gününde başlatma fırsatını bile kaçırdı. Bu nedenle, GTA’nın şu anda gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanmış olsa bile – örneğin, GTA 5 gibi Eylül ayında – Twitter’da geliştiricilerin cilalamak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu açıklayan bir jpg görmeyeceğimizin garantisi yok.

Geçen yıl, muazzam bir sızıntı, GTA 6 hakkında, Vice City’de kurulacağı ve iki kahramanın yer alacağı da dahil olmak üzere bir dizi ayrıntıyı ortaya çıkardı. Take-Two, 17 yaşındaki bir kişinin tutuklanmasına yol açan hack’in GTA 6’nın gelişimini etkilemediğini söyledi.

OKU  Starfield oyuncularının gemilerini zaten hurdayla doldurması kimseyi şaşırtmadı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Üçüncü Yıldız Savaşları: Jedi oyunu Cal Kestis oyuncusu Cameron Monaghan tarafından onaylandı

Oyun Haberleri

Intel'in Meteor Lake çipleri sonuçta masaüstü bilgisayarlara geliyor

Oyun Haberleri

Bu nişancı oyununun CoD Zombies'in yeniden canlandırılması, co-op'ta harika, ama gerçekten oynamak için can attığım şey eğlenceli Franken modları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir