Moda

Haute Horror: İnternetin en sevilen femme fatale’i Beauty Spock ile tanışın

Haute Horror: İnternetin en sevilen femme fatale'i Beauty Spock ile tanışın

Frances O’Sullivan (Güzellik Spock) “Zombi” olarak

Brendan O’Sullivan/Güzellik Spock

Versace, Eylül ayında Milano Moda Haftası’nda 90’ların genç cadısı oldu, Nicola Peltz-Beckham sarışın buklelerini kahverengiye boyadı ve kaşlarını ağarttı ve Bella Hadid karanlık baştan çıkarıcı döneminde. Gotik cazibe resmen geri döndü. Ve ürkütücü yeni siyaha dönüşürken, çok tireli bir model-MUA fotoğrafçı-yönetmen olan Frances O’Sullivan, paraları için Daphne Guinness, Lady Mary Charteris ve Susie Cave Run gibi görünümler yaratarak şeytani bir şekilde ilahi güzellikler paketine liderlik ediyor. (ve onların updosları).

“İlk olarak çok küçükken makyaj yaptım. Çoğunlukla korku ve korku filmlerinden, protezlerden ve benzeri şeylerden çıktı. O’Sullivan, “Güzellik Spock” takma adını kullanan O’Sullivan, o zamanlar başyazılar, moda ya da benzeri şeylerle pek ilgilenmiyordum” diyor. Sonra üniversiteye gittim ve burada bir derece alabileceğinizi öğrendim ve ‘Tamam! Bunu kesinlikle yapacağım!”

peruk blokları

Brendan O’Sullivan/Güzellik Spock

Şimdi, Instagram’da 400.000’den fazla takipçisi olan O’Sullivan, makyaj kariyeri için geleneksel eğitimin zorunlu olduğunu düşünmüyor. “Benim fikrim, bu konuda gerçekten eğitim almanıza gerek olmadığıdır. Bence içinizde bir şeyin nasıl görünmesi gerektiğini görsel olarak söyleyen bir şey varsa, o zaman o sadece budur; Bu fikri al ve onunla koş. Demek istediğim, hiçbir zaman mükemmel güzellik makyajı ya da onun gibi bir şey olmadım. O’Sullivan, hala başka birinin eyelinerını, hatta kendi eyelinerımı çizmekte zorlanıyorum” diye itiraf ediyor.

Ancak, O’Sullivan inanılmaz derecede mütevazı. Sanatı, vizyonu ve becerisi, tam olarak ona kült benzeri bir takipçi kazandıran şeydir. Aslen 2018’de Tim Walker’dan ilham alan bir Tilda Swinton portresi ile patladı – “Ben de ‘Bunu yüzüme koymak istiyorum’ gibiydim” – ve o zamandan beri kürk kaplı zombi sosyeteleri, seksi uzaylılar, iğne -up deniz kızları ve dijital müritleri için ortaçağ metresleri.

geri çekmek

Brendan O’Sullivan/Güzellik Spock

“Küçük bir defter gibi bir şeyim var ve aklıma bir fikir geldiğinde çizmeye başlıyorum çünkü çizmeyi her zaman sevmişimdir. Bence, çoğu yaratıcı insanın söyleyeceği gibi, bir şeye başlamanın en iyi yolu bu çünkü o kadar ham ki, hemen kafanızdan çıkıp kağıda dökülüyor. O’Sullivan, “Çünkü filmleri seviyorum ve çoğu şeyim filmlerden ilham alıyor, hatta sadece bir karakter yaratmayı seviyorum. o kişinin bir görüntüsü, bir filmden alınmış enstantane gibi, geldikleri bir tür dünya olsun istiyorum. Bir filmden kare gibi görünebilecek ve bağlamından koparıldığı için kendi ürkütücülüğünü yaratan bir şey. Sanki bu kişinin geçmişini bilmiyormuşsun gibi. Bu yüzden karakterlerimi canlandırmayı seviyorum. Bazen onlara isim veriyorum.”

OKU  Emily Ratajkowski, ilk moda kampanyasında oğluyla birlikte poz verdi.