Oyun Haberleri

The Drifter, aynı zamanda yüksek tempolu bir gerilim filmi olan bir tıkla ve tıkla macerasıdır

The Drifter, aynı zamanda yüksek tempolu bir gerilim filmi olan bir tıkla ve tıkla macerasıdır

“İşaretle ve tıkla macerası”nı düşündüğünüzde muhtemelen aklınıza biraz sakinleştirici bir şey geliyor, elinizin altında sıcak bir içecekle oynadığınız ve bir sonraki adımda ne yapacağınızı düşünmek için bolca durakladığınız bir şey. The Drifter o tarz bir macera oyunu değil.

Demoyu başlattıktan birkaç dakika sonra üzerime ateş edilen bir yük vagonunda mahsur kaldım ve kaçtıktan kısa bir süre sonra bileklerimin etrafında bir ağırlıkla bir rezervuara atıldım. Eldeki araçlarla bu durumlardan kaçmak zorunda olmak, The Drifter’ın bir fincan çay türünden ziyade ölüme yakın bir deneyim gibi hissetmesini sağlıyor.

Bu, Crawl veya Regular Human Basketball gibi yerel çok oyunculu oyunlardan tanıyabileceğiniz, ancak Sierra benzeri macera fantezisi The Telwynium ve The Telwynium da dahil olmak üzere klasik tarzdaki macera oyunlarını sessizce ücretsiz olarak yayınlayan bir Avustralya stüdyosu olan Powerhoof’un eseridir. Antarktika araştırma tabanlı korku oyunu Peridium.

Powerhoof’un programcı/tasarımcı yarısı Dave Lloyd, “Her zaman macera oyunları oynadım” diyor. “Yaptığım ilk oyun bir macera oyunuydu, tıpkı 20 yıl önce Adventure Game Studio’yu bulduğumda olduğu gibi, beni oyun yapmaya iten şey de bu oldu.” Bir oyun sıkışması için yapılmış olan Peridium, kahramanın bir uzatma kablosundan boynundan asıldığı ve kendisini kurtarmak için bir çift tel kesici kullanmak zorunda kaldığı bir sahneyi içeriyordu. Lloyd, oyuncuların bir şeye ve sonra diğerine tıklamak gibi basit bir eylemi çılgınca beceriksizce yapmalarını, sürekli paniğe kapılmalarını izledi ve aklına bir fikir geldi.

“Biraz hızlı tempolu ve sanki bir boss savaşının üçüncü aşamasına gelmişsiniz gibi yürek hoplatan bir his uyandıran bir işaretle ve tıkla macerası yapabileceğinize dair edindiğim ilk fikir buydu; Bir macera oyununda yer almayı beklemiyoruz” diyor. “Bu, The Drifter’ın temel direklerinden biri haline geldi: Bu gerçekten hızlı tempolu hissi veren unsurları, genellikle yavaş tempolu bir türe nasıl dahil edebiliriz?”

(Resim kredisi: Powerhoof)

Ancak The Drifter’ın sahip olduğu tek şey bu değil. Demonun nabzını yükselten anların arasında, yanan bir çöp kutusunun yanında dost canlısı bir adamla uzun bir sohbet yapabilir ve birkaç ekran arasında ileri geri yürüyüp klasik çok adımlı bir ‘tamir’ problemini çözmek için ihtiyacınız olan bilgi ve araçları toplayabilirsiniz. şey’ bulmacası. Lloyd şöyle diyor: “Oyunda parçaları bir araya getirmeye çalışırken dolaşacağınız çok daha fazla yerin olduğu bazı bölümler var,” diyor Lloyd, “ama sonra iş gerçekten hızlı tempolu, koltuğunuzun ucundaki heyecana geri dönüyor. bir tür şey. Bunu dengelemeye çalışmak işin büyük bir parçası.”

OKU  Sonuçta Starfield'da kovayla bir şeyler çalmanın bir yolu var

Lloyd, John Carpenter ve David Cronenberg’in filmlerinin yanı sıra Michael Crichton ve Stephen King’in kitaplarından ilham aldı. Filmin serseri Mick Carter olarak, bir cenaze töreni için memleketinize döndünüz ve kendinizi bir anda açıklanamaz bir şeyin içinde buldunuz. Çözülmesi gereken bir cinayet var ama bundan daha derin bir gizem var. Stephen King’in ilhamını aldığı bir oyundan bekleyeceğiniz gibi, The Drifter’ın ürkütücü bir yanı var; Carter görünüşe göre ölümden geri dönebilecek durumda – ancak geri döndüğünde diğer taraftan bir şeyler getirmesi gerekmiyor.

The Drifter’ın demosunu Steam’de oynayabilirsiniz ve Powerhoof bunu 6-8 Ekim tarihleri ​​arasında PAX Avustralya’nın Indie Showcase alanında gösterecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.