Oyun Haberleri

Hindistan’da gizlice yaşayan genç çiftin avukatları tarafından ispiyonlanmasıyla PUBG aşk hikayesi trajik bir hal alıyor.

Hindistan'da gizlice yaşayan genç çiftin avukatları tarafından ispiyonlanmasıyla PUBG aşk hikayesi trajik bir hal alıyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ta tanışıp aşık olan Pakistanlı bir kadın ve Hintli bir adam, Hindistan’da tutuklandıktan sonra ciddi hapis cezasıyla karşı karşıya. Bir New York Times raporu, çiftin Greater Noida şehrinde gizlice yaşamaya başladıktan sadece iki ay sonra tutuklandığını söylüyor.

Seema Ghulam Haider ve Sachin Meena, PUBG’de ilk kez 2019’da Haider’in kocası iş için Suudi Arabistan’a taşındıktan sonra karşılaştı. Sonunda sosyal medya ve telefon görüşmeleri aracılığıyla konuşmaya başladılar. Amcası Birbal Meena, Times’a “Sachin gece geç saatlerde, sabah 2-3 gibi geç saatlerde biriyle konuşurdu” dedi. Ardından Pakistanlı bir kadına aşık olduğunu ve onunla evlenmek istediğini itiraf etti.”

Aile, onun “düşman bir ülkeden bir kadınla” bağlantısını onaylamadı, ancak çift yine de Mart ayında Nepal’de buluştu. Birlikte bir hafta geçirdikten sonra eve döndüler, ancak Mayıs ayında Nepal’de yeniden bir araya geldiler. Haider, ikinci buluşmaları için dört çocuğunu getirdi ve kendi ülkelerine dönmek yerine hepsi Hindistan’a gitti. Çift ve çocukları, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’den çok da uzak olmayan bir kasabada kısa bir süre birlikte yaşadılar.

İronik bir şekilde, her şeyi yasal hale getirme çabaları nedeniyle yakalandıkları anlaşılıyor. Bir Times of India raporu, çiftin ikametgahı ve planladıkları evlilik hakkında görüşmek için yerel bir avukata gittiğini, ancak avukatın sorunlarının çözülmesine yardımcı olmak yerine, Haider’in Pakistanlı olduğunu öğrendiğinde onları polise ihbar ettiğini söylüyor.

Avukat, “Onun ve çocuklarının (üç kızı ve bir oğlu) Pakistan pasaportu taşıdıklarını öğrendiğimde irkildim” dedi. “Hindistan’da evlenme süreci hakkında sorular soruyordu. Sachin ile evlenmek istediğini söyledi.”

Avukat, ofisinden ayrıldıktan sonra arkadaşlarından birini takip ettirdi. Rabupura’da bir evde yaşadıklarını öğrenince polise haber verdim” dedi.

Hindu çoğunluklu Hindistan ile bir İslam ülkesi olan Pakistan arasındaki ilişkilerin durumunu yansıtıyor. İki nükleer silahlı ülke, Pakistan’ın 1947’de kurulmasından bu yana birçok savaşa girdi ve aralarındaki gerilim hala yüksek. Hindistan ayrıca son yıllarda Müslümanlara karşı giderek daha şiddetli ve acımasız bir baskı uygulamaktadır.

OKU  Sherlock Holmes: The Awakened gecikme duyurusu, kısa bir savaş belgeseli olarak ikiye katlanıyor

Meena, Hindistan’ın Hindu çoğunluğunun bir parçası, ancak Haider Müslüman ve bu, en azından kısmen, Hintli yetkililerin Pakistanlı bir Müslüman kadın ve dört çocuğunun varlığına son derece sert tepki vermesini açıklayabilir: The Times of India raporu, yerel polis diyor Haider ve Meena’nın tutuklanmasında Uttar Pradesh Terörle Mücadele Birimi tarafından yardım edildi ve ülkenin istihbarat teşkilatları da soruşturma yapıyor.

(İmaj kredisi: POLİS KOMİSERİ GAUTAM BUDDH NAGAR (Twitter))

Ama görünüşe göre aşkları gerçek – ya da en azından, uğursuz hiçbir şey tarafından motive edilmemiş. Meena, yerel bir mağazadaki (görünüşe göre şimdi eski) işinde ayda yalnızca 100 dolar kazandı ve polis, Haider’i kendisine çekmek için mali veya sosyal durumu hakkında yalan söylemediğini veya tutamayacağı başka sözler vermediğini söyledi. ülke.

Rabupura polis şefi Sudhir Kumar, “Mali açıdan çok güçlü olmadığını biliyordu,” dedi. “İşinden değil, PUBG becerilerinden etkilendi.”

Bir BBC raporu, Haider ve Meena’nın soruşturma yürütülürken 14 gün hapiste tutulduğunu ve birkaç yıl hapisle karşı karşıya kalabileceklerini söylüyor. Haider’in Suudi Arabistan’a gitmeden önce tacizde bulunduğunu söylediği kocası, onun ve çocuklarının Pakistan’a geri dönmesini istiyor, ancak yeni çift, evlenmelerine yardım etmesi için Hindistan hükümetine başvurdu.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.