Moda

İntikam neden hala en sıcak aksesuar?

Tatler

İntikamın en iyi soğuk yenen bir yemek olduğunu söylerler, ama belki de basitçe intikam almalı deyişi en iyi şekilde yenilir. Galler Prensesi Diana, 1994 yılında Serpentine Galerisi’ne geldiğinde makyaj fuarı Safir ve inci kolye ve siyah pompalarla eşleştirilmiş omuzları açık siyah ipek bir gece elbisesiyle parti yaparken, farkında olmadan artık “intikam kıyafeti” olarak bilinen kültürel bir moda güç hareketini gerçekleştirdi.

Galler Prensesi Diana, Christina Stambolian’ı giyiyor, 1994

Enver Hüseyin / Getty Images

Eski kocası, o zamanki Prens Charles’ın zina itirafının ITV’de yayınlandığı geceydi. Diana’nın Lord Palumbo’nun elini sıkmak için kolunu uzattığı o ünlü anı yakalayan fotoğrafçı Tim Graham, gelişin sadece 30 saniye sürdüğünü ancak etkisinin sonsuz olduğunu söyledi. Sonraki gün Güneş “Camilla’yı etkilemek için bıraktığı heyecan” başlığıyla başlardı. Diana’nın stilisti Anna Harvey daha sonra seçim hakkında “bir milyon dolar gibi görünmek istediğini … ve yaptı” dedi. önceki tatler Editör Tina Brown, 2007 biyografisinde Christina Stambolian’ın tasarımına “f * ck-you elbisesi” adını verdi. Diana Günlükleri; Tarzı kırmanın yüksek sanatı, evrimine başlamıştı.

Liz Hurley, Valentino’da, 2000

Kevin.Mazur/WireImage

Alexander Wang’da Bella Hadid, 2017

Dimitrios Kambouris/Getty Images

Kristen Stewart, Chanel’de, 2013

Stephane Cardinale – Corbis/Getty Images

Daha sonraki intikamcı topluluklar için yarışmacılar arasında, (onu bir seks işçisiyle aldatan Hugh Grant’ten ayrılmasının ardından) dalgalı şampanya rengi ipek bir elbiseyle yüzyılın başında bir Valentino partisinde Liz Hurley, katılan Kristen Stewart yer alıyor. Chanel’in Paris Couture Haftası boyunca (Robert Pattinson ile inişli çıkışlı ilişkisinin resmi olarak sona ermesinin ardından) ve 2017 Met’de Bella Hadid’de deri sıcak pantolonlar, motorcu eldivenleri, elmaslar ve bembeyaz bir tüvit ceketle AW13 Haute- Couture defilesi Siyah, kristal süslemeli, transparan Alexander Wang sırtı açık elbisesiyle gala (aylar önce The Weeknd’den ayrıldıktan sonra).

Şimdi 2020’lerde intikam kıyafeti sadece tek bir görünüm için geçerli değil; bütün bir gardırop, bir konsept veya bir yaşam tarzı. Meghan Markle’ın Şubat 2021’de kıdemli kraliyet görevinden ayrıldıktan sonraki ilk turu için, Düşes’in Los Angeles’ta bir it-girl temyizi lehine İngiliz modacıları ve moda tutkunlarını ekeceği kesindi. Celine’den bir bukle ceket, Max Mara’dan yakalı bir trençkot ve Valentino’dan beyaz bir takım elbise, gezileri sırasında Amerikan zarafetine dönüşün sinyalini veren, güle güle Britanya parlaklığının sürekli akışı arasındaydı. Bunu onaylamama rağmen Netflix Belgesel dizisi daha sonra hiç de süslü değildi.

Meghan Markle Loro Piana’da, 2021

Gotham/GC görselleri

Meghan Markle Valentino’da, 2022

Samir Hüseyin

Britney Spears 13 yıllık konservatörlüğünü tamamlayıp esasen kendi hayatının velayetini geri aldığında, dünya alkışladı. Öyle ki, Spears’a sürekli olarak Instagram’da paylaşım yapması için gayri resmi olarak ücretsiz bir geçiş izni verildi. Karşılaştığı kısıtlamalarla ilgili üzücü hikayelerin yanı sıra, pop süperstarı çıplak fotoğraflar, kötü memler ve anneden alıntılar paylaşıyor. Bu özgürlük ve muhteşem! Madonna, Paris Hilton ve Drew Barrymore’un katıldığı geçen yıl Sam Asghari ile olan düğünü, bir başka belirleyici andı – ve Donatella Versace’ye, onu o kadar da kontrast oluşturmayan durum için Bardot yakalı ve yüksek uyluk yırtmaçlı beyaz bir elbise giydirdi. Stamboliç, Diana’nınkinden çok uzaktaydı.

Britney Spears ve Sam Asghari 2022’deki düğünlerinde

Instagram @britneyspears

Şimdi intikam şovunu yöneten, çağların kraliçesi Miley Cyrus ve bunu vintage modasıyla kusursuz bir şekilde yapıyor. Yıldız, 2023’te yeni bir albüm (ve yeni bir Miley) yayınlayacak ve yeni single’ını piyasaya sürecek. Çiçek, 13 Ocak’ta. Belki çoğu için dokunaklı bir randevu değil ama tesadüfen eski nişanlısı Liam Hemsworth’un doğum günü. Dünyanın dört bir yanında “Beni senin sevebileceğinden daha iyi sevebilirim” yazan reklam panoları ve altın lame içinde dolaşan Cyrus’un video parçacıkları ile en iyi gölgeli şıklık. Bu, Cyrus’un Dolly Parton ve Paris Hilton’u klasik Yves Saint Laurent, Bob Mackie ve ’93, ’05 ve ’06 podyum Versace’nin yer aldığı cesur bir kapsül gardıropta ağırladığı Yılbaşı şovunun kaçak başarısıyla birleşti ve hepsi bu. 21. yüzyılın en gösterişli ‘s*ktir git’ sözü – Diana kesinlikle onaylardı.

Vintage Bob Mackie’deki Miley Cyrus

Getty Images aracılığıyla Vijat Mohindra/NBC

Miley Cyrus eski model Versace’de

NBC/Getty Images

Memnun bir Alfred Hitchcock’un bir keresinde şöyle dediği söylenir: “İntikam tatlıdır – ve seni şişmanlatmaz.” Bu, hepimizin geride bırakabileceği bir diyet. İntikam her zaman yeni siyah olacak.

1709’dan beri sosyete, moda ve drama: 1 sterline deneyinOk

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Taylor Swift'in yeşil kazaklı elbisesi ve kahverengi ceket kombinasyonu bana giderek daha çok bağırıyor