Oyun Haberleri

Saçma derecede ucuz Game Pass’e elveda deyin: Microsoft 1 dolarlık denemeyi öldürüyor

PC Game Pass

Millet, kötü haber: Artık Microsoft’un cömertliğiyle geçinemeyeceğiz. Sınır (yeni sekmede açılır) şirketin uzun ömürlü ve çok ikna edici olan 1 dolarlık Game Pass Ultimate denemesini sonlandırdığını bildiriyor (yeni sekmede açılır)PC ve Xbox Game Pass kitaplıklarındaki 100’den fazla oyuna neredeyse hiçbir şeyin düşük, düşük fiyatına bir aylık erişim sağladı.

Microsoft, bunca yıllık mevcudiyetten sonra neden şimdi 1 dolarlık denemeyi emekli etmeyi seçtiğini söylemedi, ancak The Verge’e “gelecekte yeni üyeler için farklı pazarlama promosyonlarını değerlendirdiğini” söyledi. Denemenin yerini, yakın gelecekte oyuncuları ayda tam 15$/£11 Game Pass çoğunluğuna çekmek için tasarlanmış başka bir plan alma durumu pekala sona erebilir.

Denemeyi kaldırma seçimini sormak için Microsoft’a ulaştım ve yanıt alırsam bu parçayı güncelleyeceğim.

Game Pass, iki yıl üst üste Microsoft’un hedeflerinin gerisinde kaldı. Geçen yıl 30 Haziran’da sona eren 2022 mali yılı, %28,07’lik bir abone büyüme oranı gördü. (yeni sekmede açılır)Microsoft’un o yıl %72,88’lik bir büyüme oranını hedeflediğini anlayana kadar kulağa oldukça iyi geliyor. 2021 mali yılı da benzer bir hikaye anlatıyor ve 2020 mali yılını Game Pass’in Microsoft’un büyüme beklentilerini geride bırakmayı başardığı son yıl yapıyor.

Bu nedenle, 1 dolarlık Game Pass deneme sürümü artık işini yapmıyor olabilir, bu da oyuncuları aylarca veya yıllarca kilitlemeden önce hizmeti denemeye teşvik ediyor olabilir ve Microsoft, stratejisini bazı yeni teklifler etrafında yeniden yönlendirmeye karar verdi. denizaltıların etrafta dolaşmasını sağlamak için daha iyi bir iş çıkaracağını umuyor.

Artı, Microsoft, 1 $ Game Pass denemesinin doğduğu yerden çok farklı bir ortamda çalışıyor. Hizmet, Ocak 2022’de 25 milyon aboneyi kırdı (yeni sekmede açılır)ve Xbox patronu Phil Spencer kayıtlara geçti (yeni sekmede açılır) konsoldaki büyümesinin yavaşladığını söyleyerek “çünkü bir noktada konsolda abone olmak isteyen herkese ulaştınız”. Game Pass, hedeflerine ulaşmak için geri dönmek istiyorsa, bir şeyler vermeli ve bir şeyin, yani, bir dolar karşılığında bir aylık Game Pass Ultimate alabilme yeteneğimiz olduğu ortaya çıktı.

OKU  Double Fine, Psychonauts 2 İçin Yapım Belgeselini Yayınladı

Sanırım benim zamanımda birden fazla 1 dolarlık Game Pass denemesinden keyif almış olabilirim – Microsoft’un muhtemelen üzerine gitmek istediği başka bir şey – bu yüzden bittiğini görmek beni üzecek. Ve şirketin onun yerini alacak alternatif bir teklif bulmak için sıkı çalıştığından emin olsam da, bunun olmayacağını tahmin ediyorum. epeyce eskisi kadar lezzetli.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.