Oyun Haberleri

İptal edilen Duke Nukem 3D versiyonu, sızan en son Duke projesidir

Menu screen from a leaked build of the Duke Nukem 3D remake

2010 yılında Interceptor Entertainment’ın klasik ateş etme, çizme ve çocukların zihinlerini kirletme oyunu Duke Nukem 3D’nin yeniden yapımı üzerinde çalıştığı açıklandı. O zamanlar modern olan Unreal Engine 3’e getirmek için bir fan projesi olarak başlayan şey, Gearbox’ın onayını aldı ve Duke Nukem: Next Gen’den Duke Nukem 3D: Reloaded olarak yeniden adlandırıldı.

Bir yıl sonra, Duke yeniden çevrimi “beklemeye” alındı. Projenin lideri Frederik Schreiber bir blog gönderisinde şunları yazdı: (yeni sekmede açılır) Gearbox’ın ürün müdürü ve hukuk müşaviri, yeniden yapımın “basından ve hayranlardan çok fazla ilgi gördüğünü” ve “Reloaded ile ilgili tüm medyayı web sitemizden ve Facebook’tan çekmemiz istendi. Bize ayrıca söylendi, artık bunun hakkında konuşmak yok.”

O zamanlar Duke Nukem Forever, cömertçe karışık bir karşılama olarak adlandırılabilecek bir şeye salıverilmişti. Gearbox, sevilmeyen oyunu iyileştirme girişiminde DLC’ye odaklanıyordu. Schreiber, Duke Nukem 3D: Reloaded’ın Gearbox’ın onayının daha sonraki bir tarihte yayınlanıp yayınlanmayacağını sorduğunda, kendisine “Oyunun yayınlanmasına izin verip vermeyeceğimizi size söyleyemeyiz” dendiğini iddia etti.

Schreiber ve ekibi kayıplarını azalttı ve yoluna devam etti. Duke Nukem 3D: Reloaded, daha önce 2001’de Duke Nukem Forever’ın E3 derlemesini sızdıran x0r_jmp adlı grup, Eylül 2011’den bir derlemeyi anonim dosyalara koyana kadar büyük ölçüde unutulmuştu. (yeni sekmede açılır) 31 Aralık’ta. “Test sürümü 0.001” olarak etiketlendi ve Hollywood Holocaust gibi bir avuç harita içeriyor ve botlarla son derece Unreal Tournament benzeri çok oyunculu oyunları deneyebilirsiniz.

Eskiden Duke Nukem 3D ile ilgili en iyi şeylerden biri, sırlar ve etkileşimle dolu seviyeleri keşfetmekti ve şehir silüetinin ve sinemanın parlak ve yeni hale geldiğini görmek bir zevkti. Ancak, klasik FPS’yi şimdi gerçekten yeniden oynamak istiyorsanız, ancak bazı grafik güncellemeleri ve modernleştirmelerle, modlayıcılar sayesinde bunu yapabilirsiniz. İşte bugün Duke Nukem 3D’yi oynamanın en iyi yolunu gösteren rehberimiz.

Duke’un daha ünlü gezileriyle ilgili sızıntıların yanı sıra, x0r_jmp, tarayıcınızda İnternet Arşivinde oynayabileceğiniz, iptal edilen 2D platform oyunu Duke Nukem 4Ever’in sızıntısından sorumluydu. (yeni sekmede açılır)Duke Nukem: Nesli Tükenmekte Olan Türler adlı büyük av avcılığının indirilebilir bir prototipi (yeni sekmede açılır)ve bir Duke Nukem filmi için satış konuşması (yeni sekmede açılır). Görünüşe göre grubun dediği gibi sonuncusunu duymadık. (yeni sekmede açılır)“2023 için hazırlanan birkaç yeni sürümümüz var, bu nedenle güncellemeler için bu alanı izleyin!”

OKU  Yeni nesil GPU'lar hakkında panik yapmayın, TSMC'nin 3nm teknolojisi yolda

Duke Nukem 3D: Reloaded üzerinde çalışan ekibe gelince, sonunda mutlu bir sona ulaştılar. Interceptor Entertainment olarak, retro atıcı rönesansına ilham vermeye yardımcı olan Rise of the Triad’ın 2013 yeniden yapımını yaptılar, ardından kendilerini Slipgate Ironworks olarak yeniden adlandırdılar ve Ghostrunner’ı birlikte geliştirmeye devam ettiler. Şu anda Ion Fury’nin devamı olan Phantom Fury üzerinde çalışıyorlar. Duke Nukem yeniden yapımını başlatan Frederik Schreiber, 3D Realms’in CEO’su oldu.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Genshin Impact, Mika Karakter Demosunu Yayınladı

Oyun Haberleri

Wordle ipucu ve cevap #636: 17 Mart Cuma

Oyun Haberleri

WWE 2K23, WWE 2K20'ye Gölge Atıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir