Moda

İsveç Kraliçesi Silvia Mermaidcore’a mı hizmet ediyor?

İsveç Kraliçesi Silvia Mermaidcore'a mı hizmet ediyor?

Zengin bir İskandinav tarihine sahip Baltık Denizi ile çevrili İsveç’in her zaman suya yakınlığı olmuştur. Deniz canlılarıyla ilgili masallardan, okyanusun gizemlerinden ilham alan sanata kadar, deniz, kara sakinlerine sonsuz bir ilham kaynağı sunuyor. Tabii ki İsveç Kraliçesi Silvia’nın ülkesini çevreleyen okyanuslarla bir bağı var ve en son toplulukları derin denizlere saygı gösteriyor.

İsveç Kralı Carl Gustaf ve İsveç Kraliçesi Silvia, Christiansborg Sarayı’nda

MADS CLAUS RASMUSSEN/Getty Images

Judith Leiber ‘Deniz Tarak’ çantası

Eylül’de başladı. Kraliçe II. Margrethe’nin tahta çıkışının 50. yıldönümünü kutlamak için Danimarka’nın Christiansborg Sarayı’na gelen Silvia, 19. yüzyıldan kalma “Kraliçe Sofia Tiara” ile süslenmiş gök mavisi bir balık kuyruğu elbise seçti (adını Kral II. Oscar Kraliçesinin eşinden almıştır). ve oldukça özel bir kavrama; Judith Leiber Couture’dan 4.845 £ değerinde kristal süslemeli bir deniz tarağı.

Ancak eser yeni değildi. İlk olarak Aralık 2011’de ve daha sonra Ekim 2012’de görülen kabuk şeklindeki çanta, 2022’de piyasaya sürülmeden önce Kraliçe Silvia’nın harika Minaudières arşivinde onlarca yıl ara vermişti.

İsveç Kraliçesi Silvia ve Hollanda Kraliçesi MaximaPatrick van Katwijk/Getty Images

İsveç Kraliçesi, Judith Leiber’in tuhaf gösterilerinin hayranı ve New Yorklu tasarımcının en göz kamaştırıcı parçalarından bazılarına sahip. Ancak sadece bir ay sonra, tarakları başka bir geziye götürmeye karar verdi. Bu kez, George et Rand’ın fuşya brokar elbisesi ve ‘Braganza tacı’ ile eşleştirilen hükümdar, Stockholm Kraliyet Sarayı’ndaki devlet ziyafeti sırasında Hollanda ve İsveç kraliyet ailelerinin üyelerine katıldı.

Lady Gaga, 2013

Jeff Kravitz/Getty Images

Ve Kraliçe Silvia, stil ilhamı için okyanustan ilham alan tek kraliçe değil. Monaco Prensi II. Albert, 2011 yılında evlilik yıldönümlerinde eski olimpiyat yüzücüsü Prenses Charlene için Van Cleef & Arpels’e “Ocean Tiara” yaptırdı. Bir diğer düğün hediyesi olan Lorenz Baumer tarafından tasarlanan Baumer Aigrette de sudaki kariyerinin onuruna çarpan dalgalardan ilham aldı.

Popun prensesi Lady Gaga, Seeset’e katıldı ve 2013’te Venüs’e geri döndü. Roma tanrıçası Afrodit’ten ilham alan şarkıcı, VMA’larda Botticelli başyapıtına benzeyen bir deniz kabuğu bikinisiyle sahne aldı. Venüs’ün Doğuşu. Ruhsal eğilimlere sahip TikTok yıldızları, pastel saçlar, mavi tonlar ve inci süslemelerle okyanus güzelliğinde görünümler yaratmaya devam ediyor – ancak şimdi hepsi “Deniz Kızı” olarak müjdeleniyor.

Emma Roberts, Sara Paxton ve JoJo orada olacak akuamarin, 2006

20th Century Fox/Everett Collection, Inc./Alamy

Moda ayı sona ererken, gelecek sezonun en büyük trendlerinden biri, gardırop ilhamı için denize bakmamız gerektiği konusunda hemfikir görünüyor. İtalyan tasarımcı Blumarine, Y2K döneminin deniz kızı zarafetini talep etti. Yıkanmış kot, mavi ipek yuvarlak yakalı mini elbiseler ve tam bir kıyafet için üretilmiş deniz kabuğu aksesuarları akuamarin (2006) Fantezi. İngiliz tasarımcı David Koma, gösterisine çok sayıda su temalı öğe ekledi. Denizyıldızı ve balık ağlarından deniz kabuğu takılarına ve köpekbalığı dişlerine kadar Koma’nın en yeni görünümleri Atlantis’teki bir parti için ideal.

Blumarine, SS23

Daniele Oberrauch / Gorunway.com

David Koma, SS23

Isidore Montag / Gorunway.com

Gelecek sezon ayakta kalmayı tercih ederseniz, Moschino’ya bir göz atın. Jeremy Scott, SS23 koleksiyonu için kelimenin tam anlamıyla yaşamanın maliyetini aldı. “Herkes enflasyondan bahsediyor. Her şeyin maliyeti artıyor: konut, yiyecek, yaşam. Bu yüzden koleksiyona enflasyonu ekledim” dedi. Elbiseleri ve ikili takımları şamandıralar, cankurtaran simidi ve şamandıralarla süsleyen bu parlak ve cesur tasarımlar sizi güvenle su üstünde tutacak.

Moschino, SS23

Isidore Montag / Gorunway.com

Moschino, SS23

Isidore Montag / Gorunway.com

Neyse ki, kraliyet tarafından onaylanmış bu trende dahil olmak için yüzme dersleri gerekli değildir. dalın!

OKU  Kışı daha sıcak: Bu sezon kır şıklığı nasıl korunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir