Moda

Kaleye Kaçış: Valentino, Paris Moda Haftası’nda rafine zenginlikte bir ustalık sınıfı sunuyor

Kaleye Kaçış: Valentino, Paris Moda Haftası'nda rafine zenginlikte bir ustalık sınıfı sunuyor

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Geçen sezonun “Club Couture” ultra mini etekleri, neon tonları ve payet patlamalarıyla ravewear’ın zirvesi olsaydı la modu Yüksek haz tutkunları için Valentino’nun son koleksiyonu, Planet Chic’te bir aylık tembel Pazar günleri için gardırobun vazgeçilmezi. Dün gece Paris Couture Haftası’nda Kreatif Direktör Pierpaolo Piccioli, sanatın üstün olduğu ve hilelerin gereksiz olduğu modada daha yüksek bir gücü çağrıştıran, inanılmaz derecede zarif görünümlerden oluşan 76 güçlü bir koleksiyonu tanıttı.

okumaya devam et

Aşıklar için özel tasarım: Armani Privé, Paris Moda Haftası’nda gülün kalıcı cazibesini onurlandırıyor

Sıra dışı İtalyan tasarımcı yeni sezon için güzelliklerle dolu bir buketle geri dönüyor.

ürün resmi

En yüksek sesle bağıranların en çok işitildiği bir zamanda, Piccioli rafine bir lüks lehine eski gösterinin tonunu yumuşattı. Piccioli, 17. yüzyıldan kalma fıskiyeleri ve kusursuz bir şekilde bakımlı çimleri, gecenin görkemli etkinliğinin yozlaşmış zemini olarak hizmet veren Château de Chantilly’nin büyüleyici arazisinde etkileyici bir performans sergiledi.

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

“Un Château”, tasarımcının ilhamını belirli bir konumdan değil, coğrafya, statü veya elitizmden yoksun metafizik bir mekan konseptinden alan son lüks serisine verdiği isimdir. “Bir yaşam anlayışının ifadesi, [it is] Piccioli’nin düşündürücü koleksiyon notları, “analiz edilecek, sorgulanacak ve sonra yeniden tanımlanacak bir sembol” diyor. “Bugün bir kale, yeniden kalibre edilmek için tarihini reddedebilir.” “İsimsiz ve evrensel bir kale, herkes için bir yer olarak var olabilir, yeni bir eşitlik için bir forum ve güzelliğin, benzersizliğin ve özgürlüğün kutlanması olabilir” diye devam etti.

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

“Basitlik” kelimeydi senin günün son cümlesi için, ama burada hala Valentino’dan bahsediyoruz, o yüzden bunu bir çimdikle kabul et sel. Tutarlı mesaj, işçiliğin her şeyden daha değerli olduğu bir moda dünyasına geri dönmekti. Atölyedeki titiz yaratıcı süreçler, kolaylaştırılmış yaratım gerektiriyordu. Azaltılmış dikişler, minimalist motifler ve en yüksek moda sanatı olan drape koleksiyonun odak noktasıydı.

okumaya devam et

Chanel, Paris Couture Haftası’nda havalı Fransız kızları için en iyi gardırobu sunuyor

Chanel kreatif direktörü Virginie Viard, Fransız modasının sonsuz cazibesine saygı duruşunda bulundu

ürün resmi

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Gösteriyi Kaia Gerber, büyük beden beyaz bir gömlek ve hımbıl bir kot pantolon gibi görünen taş basamaklardan inerek açtı. Mikroskopla yakından bakarsanız, bu yenilenmiş Levi’s çiftinin ipek gazar üzerinde sayısız indigo tonundaki minik sedef boncuklardan üretildiğini ve kot yanılsaması yarattığını göreceksiniz. Basitçe mi? Çıplak gözle belki, ama Piccioli’nin keşfetmek istediği paradoks tam olarak buydu.

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Ardından gelenler daha yumuşak güç optik illüzyonlarıydı. Zarif, giyilebilir, tanıdık ama o kadar ustalıkla dikilmişti ki, taklit edilemez kesimleri yoğun bir ihtişam duygusu yarattı. Yine tasarım açısından çelişkili olan aksesuarlar hem minimalist hem de maksimalistti. Devasa, sallanan avize küpeler ve fiyonkla süslenmiş devasa bale daireleri, bir şekilde gürültülü olmaktan çok daha sofistike görünüyordu.

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

Elbette Glamazon’un tüylerini diken diken eden ve gösteri ilerledikçe daha da güzelleşen elbiseler de vardı. Yine, tasarımdaki detaylara gösterilen özen, tasarımlarında çok önemliydi. Parıldayan ipekten ustaca dökümlü düğümlü elbiseler, devekuşu tüyü işlemeli cüppeler ve zarif kadife sütun tasarımları kraliyet estetleri için öne çıkan özelliklerdi ve parıldayan pelerinler, gösterişli ünlüler için heykelsi bir çekiciliği temsil ediyordu.

okumaya devam et

Schiaparelli, Paris Couture Haftası’nı sanat dünyasının büyüklerine saygı duruşunda bulunan çarpıcı bir koleksiyonla açıyor

Schiaparelli Kreatif Direktörü Daniel Roseberry, Paris Couture Haftası’nda 30 parçalık koleksiyonuyla insanın yaratıcılığa duyduğu derin ihtiyacı destekliyor.

ürün resmi

Valentino Özel Tasarım, AW23

Marc Piasecki

okumaya devam et

Dior’un en son haute couture koleksiyonu, kalıcı şıklıkta bir ustalık sınıfıdır.

Dior Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri, günümüz tanrıçasına ideal bir şekilde uyum sağlayan, giderek daha şık hale gelen bir dizi tasarım yarattı.

ürün resmi

En iyi modellerden oluşan yıldız kadrosu bir kez daha güneşli piste geri dönerken, ona selam vererek ve yetenekli işgücünden ayakta alkışlanarak ona katılanlar Piccioli’nin inanılmaz zanaatkarlarıydı. Ne de olsa, dizginlenemez bir yetenekle bu çılgın ilişkiyi başarmasına yardım edenler, bu şıklık teknisyenleriydi.

Her şeyi basit tutmayı seçiyoruz – ama sadece kelimenin Valentino anlamında.

Kalabalığın bir parçası olun: dergi kapınıza gelsinOk

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Orijinal Kraliyet Kuyumcusu Garrard, taç giyme töreninden önce eşsiz kraliyet arşivinin kapılarını açıyor.