Oyun Haberleri

Lara Croft modlama ustası, Sabre’nin onu Tomb Raider ‘rüya takımı’ için yakalaması ve remaster’ları bir araya getirmek için ‘çılgın insanlardan’ oluşan çatlak bir ekip kurması nedeniyle kayıp olduğunu açıkladı

Lara Croft takes a leap in the Tomb Raider 1-3 remaster.

İlk beş Tomb Raider oyunu için açık kaynaklı bir motor uygulaması olan OpenLara’nın nereye gittiğini merak ediyorsanız, artık bir cevabımız var. Yaratıcısı Timur Gagiev, Sabre ve Aspyr tarafından Tomb Raiders 1-3’ün remaster’larına liderlik etmesi için kementlendi ve Lara’nın geçen yılki en eski maceralarını “bir rüya projesi” olarak adlandırdığı bu projede onlara kendi uzmanlığını aktardı. hayatımın son sekiz yılı.”

Twitter’daki bir gönderide Gagiev, Sabre’nin “kaynak kodu” yardımıyla yeniden düzenleme projesi üzerinde çalışmak üzere “gerçek hayranlardan oluşan bir rüya ekibi oluşturmasına” izin verdiğini açıkladı. [Tomb Raider’s] Aspyr tarafından sağlanan Mac portları”. Eldeki malzemeler Gagiev, crack ekibine “tam özgürlük” verildiğini ve “kendimize yalnızca çalışmaya hazır çılgın insanlardan oluşan küçük bir ‘Geliştirme Ekibinin’ yaklaşabileceği imkansız bir hedef belirlediklerini” söyledi. Gelecek yıl 7/24 ne yaptığımıza ve kimin için yaptığımıza dair mutlak bir vizyonla.”

Daha fazla gör

Bu mantıklı. Gagiev’in 2022 ve 2023 için GitHub taahhütlerine kısa bir bakış, Mart 2023’te keskin ve ani bir düşüş olduğunu ortaya koyuyor. OpenLara taahhütlerinin ayda birkaç kez geldiği bir program aniden damlama noktasına geldi: Mart ve Aralık 2023 arasında dört katkı. Artık biliyoruz nedeni: Video oyunu yeniden düzenlemesi olan Justice League’e dahil edilmişti.

İlginçtir ki, OpenLara bazı yönlerden son resmi remaster’ların ilerisindedir. Gagiev’in Twitter’daki yolunu yönlendiren bir soru, remaster’ların klasik modunun neden 30 fps’ye kilitlendiğini sordu (OpenLara’nın motoru 90, 120 veya 144 fps’de oynamanıza izin veriyor), Gagiev bunun aslında orijinal oyunun bir sınırlaması olduğunu söyledi. mantık. “OG oyun mantığı 30 Hz’de çalışıyor” diye yazdı Gagiev, “HD için nesne durumları için enterpolasyon kullanıyoruz, 33 ms’ye kadar giriş gecikmesi ekleyen enterpolasyon eklemeden fps’nin kilidini ‘kilidini açmanın’ bir yolu yok.” Gerçekten yeterince adil. 33 ms’lik giriş gecikmesi kulağa hiç de hoş gelmiyor.

Bu, bunun gibi remaster’lar söz konusu olduğunda daha fazla stüdyonun benimsemesini istediğim türden bir yaklaşım. Her klasik PC oyunu için muhtemelen en az bir gülünç derecede kendini adamış mod geliştirici, oyunun modern makinelerde düzgün çalışmasını sağlayan bazı açık kaynaklı projeler üzerinde çalışıyor (Vampire: The Masquerade – Bloodlines resmi olmayan yama, geçen Ağustos 11.4 sürümüne ulaştı, bu arada) ).

Bunlar, Gagiev gibi, bu eski oyunları gerçekten seven, onları harika yapan şeyin ne olduğunu bilen ve çokgenlerin ve çokgenlerin eksikliği nedeniyle ertelenebilecek insanlara biraz açarken bile kalplerini nasıl sağlam tutacaklarını bilen insanlardır. tuhaf kontroller. Umalım ki Tomb Raider remaster’larının aldığı olumlu tepkiler (Kerry Brunskill bunları %78 puan aldı ve Tomb Raider 1-3 remastered incelememizde “bu oyunların kesin versiyonu” olarak adlandırdı) diğerlerini de aynı şeyi yapmaya ikna etsin.

OKU  Blizzard, bu hafta sonu Diablo 4'ü ana hatlarıyla sürdürebilmeniz için ücretsiz ev temizliği sunuyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.